Постанова від 14.10.2025 по справі 160/6452/25

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2025 року м. Дніпросправа № 160/6452/25

Суддя І інстанції - Горбалінський В.В.

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Чепурнова Д.В. (доповідач),

суддів: Коршуна А.О., Сафронової С.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 травня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом, в якому просила:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №045550014153 від 31.01.2025 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати періоди роботи в органах державної митної служби з 12.04.1993 року по 11.04.1997 року, в органах Державної податкової служби з 16.10.1997 року по 31.03.1998 року та з 01.02.2012 року по 28.01.2025 року до стажу державної служби ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 28.01.2025 року з урахуванням довідки №5312/6/04-36-10-02-13 від 28.01.2025 року про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 року працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за січень 2025 року та довідки №5315/6/04-36-10-02-13 від 28.01.2025 року про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка мас не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, та яка на момент виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала в державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби станом на грудень 2024 року, виданих Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 травня 2025 року позовну заяву задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №045550014153 від 31.01.2025 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи з 12.04.1993 року по 11.04.1997 року, з 16.10.1997 року по 31.03.1998 року та з 01.02.2012 року по 28.01.2025 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити переведення ОСОБА_1 з 28.01.2025 року з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно п.12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10.12.2015 року №889-VIII «Про державну службу», з урахуванням довідки про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) №5312/6/04-36-10-02-13 від 28.01.2025 року та довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби №5315/6/04-36-10-02-13 від 28.01.2025 року, виданих Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, зазначаючи про порушення судом першої інстанції норм матеріального права, оскаржило його в апеляційному порядку. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення по справі, яким в задоволенні позовної заяви відмовити в повному обсязі.

Апеляційна скарга фактично обґрунтована помилковістю висновків суду першої інстанції про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог. Посилається на правомірність рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №045550014153 від 31.01.2025 року про відмову в перерахунку пенсії, у зв'язку із відсутністю необхідного стажу державної служби. Вказує на те, що на момент набрання чинності Законом № 889-VIII, тобто на 01 травня 2016 року стаж роботи заявника на державній службі становив 13 років 10 місяців 2 дні, проте на цю дату ОСОБА_1 не обіймала посади державної служби. Також станом на 01 травня 2016 року заявниця немає 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби. Скаржник також вказує на те, що оскільки рішення про відмову в перерахунку пенсії приймало Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, то повторний розгляд заяви позивача від 28.01.2025 повинен здійснити той суб'єкт владних повноважень, яким було прийнято оскаржуване рішення.

В письмовому відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_1 просила відмовити у її задоволенні та залишити без змін рішення суду першої інстанції.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції з'ясовано та знайшло підтвердження під час апеляційного розгляду справи, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримую пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

28.01.2025 року ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про переведення з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно п.12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10.12.2015 року №889-VIII «Про державну службу».

31.01.2025 року Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області за принципом екстериторіальності розглянуто заяву ОСОБА_1 від 28.01.2025 року та прийнято рішення №045550014153, яким відмовлено ОСОБА_1 в переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно п.12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10.12.2015 року №889-VIII «Про державну службу».

Дане рішення обґрунтоване тим, що ОСОБА_1 станом на 01.05.2016 року не працювала та не має 20 років на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Також в даному рішенні зазначено, що заявник в період з 12.04.1993 року по 11.04.1997 року проходила службу в Дніпропетровській митниці, а оскільки посадовим особам контролюючих органів присвоюються спеціальні звання, тому ці посади не належать до посад, віднесених до категорій посад державної служби.

З довідки №7.5-1/12-01/10/548 від 28.01.2025 року Дніпровської митниці вбачається, що стаж державної служби ОСОБА_1 в митних органах складає 04 роки 00 місяців 00 днів (період з 12.04.1993 року по 11.04.1997 року).

З форми РС-право вбачається, що ОСОБА_1 зараховано до стажу державної служби періоди роботи з 01.04.1998 року по 21.05.1999 року, з 22.05.1999 року по 12.08.2002 року, з 13.08.2002 року по 31.12.2003 року, з 01.01.2004 року по 06.04.2007 року та з 07.04.2007 року по 31.01.2012 року та стаж державної служби складає 13 років 11 місяців 01 день.

Не погодившись з рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №045550014153 від 31.01.2025 року, позивач звернулась до суду з адміністративним заявою.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» №889-VIII (далі - Закон №889-VIII), з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ (далі - №3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пункті 10 і 12 цього розділу.

Пунктами 10, 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VІІІ передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Таким чином, за наявності в особи станом на 01 січня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 28.01.2025 року прийнятої у справі №560/2123/24.

Частиною першою статті 37 Закону №3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону №1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

При цьому, суд апеляційної інстанції зауважує, що частиною 1 статті 25 Закону України «Про державну службу» №3723-XII було визначено, що основними критеріями класифікації посад державних службовців є організаційно-правовий рівень органу, який приймає їх на роботу, обсяг і характер компетенції на конкретній посаді, роль і місце посади в структурі державного органу.

Відповідно до ст. 1 Закону України Закону України «Про державну службу» №3723-XII, який був діючим протягом тривалих періодів роботи позивача на відповідних посадах в органах податкової служби, - державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.

Спеціальним законом, що визначав статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності у період роботи позивача на відповідних посадах, був Закон України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року №509-XII.

Згідно із ч. 5, 7, 8 ст. 15 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року №509-XII, правовий статус посадових осіб органів державної податкової служби, їх права та обов'язки визначаються Конституцією України, цим Законом, а в частині, що не регулюється ним, - Законом України «Про державну службу».

Посадові особи органів державної податкової служби підлягають атестації. Порядок атестації визначається центральним органом державної податкової служби.

Посадовим особам органів державної податкової служби присвоюються спеціальні звання: головний державний радник податкової служби, державний радник податкової служби I рангу, державний радник податкової служби II рангу, державний радник податкової служби III рангу, радник податкової служби I рангу, радник податкової служби II рангу, радник податкової служби III рангу, інспектор податкової служби I рангу, інспектор податкової служби II рангу, інспектор податкової служби III рангу.

Частиною 4 ст. 15 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року №509-XII передбачено, що службові особи державних податкових інспекцій не мають права займатися підприємницькою діяльністю, а також працювати за сумісництвом на підприємствах, в установах і організаціях (крім наукової та викладацької діяльності).

Зазначеною нормою було установлено умови, за яких особи не можуть бути службовцями податкових органів, які кореспондуються з вимогами статті 12 Закону України «Про державну службу» №3723-XII щодо обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

Згідно зі ст. 6 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року №509-XII видатки на утримання органів державної податкової служби визначаються Кабінетом Міністрів України і фінансуються з державного бюджету.

З системного аналізу вказаних норм вбачається, що посадові особи державної податкової служби, яким за наслідками атестації присвоєно спеціальні звання та які обіймають посади в державних органах для виконання завдань і функцій держави (зокрема у сфері податкової політики), одержують заробітну плату за рахунок державного бюджету, - дійсно перебувають на державній службі та є державними службовцями.

Відповідно до п. 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» №889-VIII, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Порядком обчислення стажу державної служби» затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року №283, також було передбачено зарахування до стажу державної служби роботи (служби) на посадах суддів, слідчих, а також час служби на посадах рядового та начальницького складу осіб, яким присвоєно встановлені законодавством спеціальні звання міліції, в органах внутрішніх справ, що входили або входять до структури Міністерства внутрішніх справ.

Згідно із абз. 2 п. 2 «Порядку обчислення стажу державної служби», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року №283 (чинного до набрання законної сили Закону України «Про державну службу» №889-VIII від 10 грудня 2015 року) до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів прокуратури, судів, нотаріату, дипломатичної служби, митного контролю, внутрішніх справ, служби безпеки, розвідувальних органів, інших органів управління військових формувань, Держспецзв'язку, Адміністрації Держспецтрансслужби, державної податкової та контрольно-ревізійної служби, Держфінінспекції, її територіальних органів.

Таким чином, як Законом України «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015 року, так і нормами діючих до нього профільних Законів України «Про державну службу» №3723-XII та Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року №509-XII, «Порядку обчислення стажу державної служби», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року №283 передбачено зарахування до стажу державної служби роботу (службу) на посадах керівних працівників і спеціалістів в органах державної податкової служби та її територіальних органів.

В свою чергу, трудова книжка серії НОМЕР_1 від 15.07.1980 містить наступні записи роботи ОСОБА_1 на посадах податкової служби:

- 16.10.1997 року - Державна податкова адміністрація у Жовтневому районі м. Дніпропетровська - прийнята на посаду головного економіста по праці і заробітній плаці відділу бухгалтерського обліку;

- 23.12.1997 року - звільнена із займаної посади по переводу у Державну податкову адміністрацію у Дніпропетровській області;

- 24.12.1997 року - Державна податкова адміністрація у Дніпропетровській області - прийнята за рішенням конкурсної комісії на посаду провідного бухгалтера відділу фінансування і бухгалтерії по переводу з держподатадміністрації у Жовтневому районі м. Дніпропетровська;

- 01.04.1998 року - по підсумках проведеної атестації присвоєно 13 ранг державного службовця;

- 19.12.2006 року - присвоєно черговий 9 ранг державної служби;

- 01.02.2012 року - ДПС у Дніпропетровській області - призначена на посаду начальника відділу фінансування управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основного працівника, по переводу з державної податкової адміністрації у Дніпропетровській області;

- 15.05.2012 року - переведена постійно на посаду начальника відділу фінансування управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності;

- 06.06.2013 року - у зв'язку з реорганізацією ДПС у Дніпропетровській області шляхом приєднання в Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області, призначена в порядку переведення на посаду заступника начальника відділу фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області;

- 02.01.2014 року - присвоєно спеціальне звання інспектора податкової та митної справи І рангу;

- 27.06.2014 року присвоєно достроково спеціальне звання радника податкової та митної справи ІІІ рангу;

- 20.10.2014 року - призначена в порядку переведення на посаду заступника начальника відділу фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку Головного управління ДФС у Дніпропетровській області;

- 26.06.2015 року - присвоєно достроково спеціальне звання радника податкової та митної справи ІІ рангу;

- 01.02.2016 року - у зв'язку із змінами в організаційні структурі та штатному розписі переведена на посаду заступника начальника відділу фінансування, бухгалтерського обліку та звітності;

- 12.12.2016 року - у зв'язку із змінами в організаційні структурі та штатному розписі переведена на посаду заступника начальника управління - начальника відділу оплати праці та бюджетування управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності;

- 24.09.2018 року - у зв'язку із змінами в організаційні структурі та штатному розписі переведена на рівнозначну посаду заступника начальника управління - начальника відділу бюджетування управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності;

- 04.05.2020 року - звільнена з займаної посади у зв'язку з переведенням до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області;

- 05.05.2020 року - призначена на посаду заступника начальника управління - начальника відділу бюджетування управління фінансово-бухгалтерського забезпечення, в порядку переведення з Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та присвоєно 5 ранг державного службовця;

- 01.09.2020 року - у зв'язку із введенням в дію Організаційної структури та штатного розпису переведена на рівнозначну посаду начальника відділу бюджетування управління інфраструктури та бухгалтерського обліку;

- 21.12.2020 року - звільнена з займаної посади у порядку переведення для подальшої роботи в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області, як відокремлений підрозділ ДПС;

- 22.12.2020 року - призначена на посаду заступника начальника управління - начальника відділу бюджетування управління інфраструктури та бухгалтерського обліку у порядку переведення з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області;

- 29.06.2022 року - у зв'язку із введенням в дію Організаційної структури та штатного розпису переведена на рівнозначну посаду заступника начальника управління начальника відділу бюджетування управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку;

- 05.05.2023 року - присвоєно черговий 4 ранг державного службовця;

Поряд з цим, відповідно до ст.569 Митного кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) працівники митних органів, на яких покладено виконання завдань, зазначених у статті 544 цього Кодексу, здійснення організаційного, юридичного, кадрового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення діяльності цих органів, є посадовими особами. Посадові особи митних органів є державними службовцями.

Посадові особи, які вперше прийняті на службу до митних органів і раніше не перебували на державній службі, складають Присягу державного службовця відповідно до Закону України "Про державну службу".

Відносини, що виникають у зв'язку з прийняттям на державну службу до митних органів, проходженням та припиненням державної служби в митних органах, визначаються законодавством про державну службу, крім особливостей, передбачених цим Кодексом.

З огляду на вищевикладене, суд зазначає, що посадові особи митної служби, яким присвоєно спеціальні та/або персональні звання, були державними службовцями, а отже періоди проходження такої митної служби та державної служби підлягають зарахуванню до стажу державної служби.

В свою чергу, записами трудової книжки та довідкою №7.5-1/12-01/10/548 від 28.01.2025 року Дніпровської митниці підтверджується період ОСОБА_2 в митних органах на державній службі.

Водночас, пенсійним органом протиправно не було зараховано до стажу державної служби позивача періодів роботи з 12.04.1993 року по 11.04.1997 року, з 16.10.1997 року по 31.03.1998 року та з 01.02.2012 року по 28.01.2025 року, тобто по дату звернення за призначенням пенсії.

Відповідно, зважаючи на те, що стаж державної служби позивача станом на 01.05.2016 року складав 22 роки 11 місяців 16 днів, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №045550014153 від 31.01.2025 року є протиправним та підлягає скасуванню.

Разом з тим, суд першої інстанції зобов'язуючи Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 періоди роботи в органах Державної митної служби та органах Державної податкової служби та зобов'язуючи перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 28.01.2025 року з урахуванням довідок №5312/6/04-36-10-02-13 від 28.01.2025 року та №5315/6/04-36-10-02-13 від 28.01.2025, виданих Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області не враховував того, що рішення про відмову в проведенні перерахунку пенсії позивача приймало Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області за принципом екстериторіальності, і саме воно досліджувало документи позивача і вирішувало питання щодо переведення її на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

В свою чергу, дії зобов'язального характеру щодо призначення позивачу пенсії по втраті годувальника має вчинити територіальний орган Пенсійного фонду України, визначений за принципом екстериторіальності, що вирішував питання про призначення позивачу такого виду пенсії.

Наведена правова позиція узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 07.05.2024 у справі №460/38580/22.

Відтак, за наслідками судового розгляду, обов'язок щодо зарахування періодів та переведення позивача на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» має бути покладений на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

У зв'язку з наведеним, рішення суду першої інстанції підлягає зміні.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

За змістом частини 1 статті 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 325, 328 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області - задовольнити частково.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 травня 2025 року - змінити, виклавши абзаци 3 та 4 його резолютивної частини у наступній редакції.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи з 12.04.1993 року по 11.04.1997 року, з 16.10.1997 року по 31.03.1998 року та з 01.02.2012 року по 28.01.2025 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити переведення ОСОБА_1 з 28.01.2025 року з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно п.12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10.12.2015 року №889-VIII «Про державну службу», з урахуванням довідки про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) №5312/6/04-36-10-02-13 від 28.01.2025 року та довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби №5315/6/04-36-10-02-13 від 28.01.2025 року, виданих Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області.

В решті рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 травня 2025 року - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду за наявності підстав, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне судове рішення складено 14 жовтня 2025 року.

Головуючий - суддя Д.В. Чепурнов

суддя А.О. Коршун

суддя С.В. Сафронова