про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
15 жовтня 2025 рокусправа № 380/20479/25
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправних дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду зі позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій просить:
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 , що полягає
-у не розгляді заяви позивача від 20.08.2025 про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення;
-не виключенні відомостей про статус позивача «розшук ТЦК та СП» з інформаційних реєстрів «Резерв+» та « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4
-розглянути заяву позивача від 20.08.2025 та прийняти рішення про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, а за відсутності доказів належного повідомлення - також на підставі п. 1ч.1 ст. 247КУпАП з обов'язковим письмовим повідомленням позивача;
-виключити відомості про «розшук ТЦК та СП» щодо позивача з інформаційних реєстрів «Резерв +» та «Оберіг», вчинити всі необхідні організаційно-технічні дії та видати позивачу письмове підтвердження про зняття з розшуку.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3)відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;
5)позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6)немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, з'ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суддя зазначає таке.
З змісту позовної заяви та матеріалів до неї вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 . У мобільному додатку «Резерв +» сформовано військо-обліковий документ позивача станом на 15.08.2025 о 01:36, у якому зазначено категорію обліку - «військовозобов'язаний». У вказаному документі відображено статус - « ІНФОРМАЦІЯ_6 :порушення військового обліку» із датою початку розшуку - 30.01.2025 та причиною - «не прибули за повісткою до ТЦК та СП».
Таким чином, вимога позивача стосується адміністративної справи про адміністративне правопорушення, за результатами розгляду якої відповідачем складено постанову про накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту - КАС України), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частина 1 статті 20 КАС України містить виключний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам, зокрема, з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною 2 статті 20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст.286 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відтак, вказаний спір предметно підсудний місцевому загальному суду, як адміністративному суду.
Згідно з ч.8 ст.29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.
Разом з тим, суд враховує, що предметна підсудність має імперативний характер, порушення правил якої відповідно до ст.318 КАС України є безумовною підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
При визначенні підсудності даної справи суддя враховує, що зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1 .
Враховуючи викладене та з метою забезпечення права на доступ до суду, встановленого законом, суддя дійшов висновку про передачу адміністративної справи на розгляд Золочівському районному суду Львівської області.
Відповідно до ч.1 ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі наведеного та керуючись статтями 20, 29, 30, 171, 248, 256 КАС України, суд
Адміністративну справу № 380/20479/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправних дій, зобов'язання вчинити дії передати на розгляд до Золочівського районного суду Львівської області (вулиця Григорія Сковороди, 5, Золочів, Львівська область, 80700).
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду у порядку, визначеному ст.ст. 293-297 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня підписання ухвали.
Згідно з ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
СуддяГрень Наталія Михайлівна