ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А про повернення судового збору
15 жовтня 2025 року № 380/16593/25
Cуддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., розглянувши в письмовому провадженні клопотання позивача про повернення судового збору в справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою від 18.08.2025 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.
Ухвалою від 02.09.2025 суддя продовжила Вусу Богдану Антоновичу строк для усунення недоліків позовної заяви у справі № 380/16593/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою від 30.09.2025 суд позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - повернув позивачу.
Позивач подав до суду клопотання про повернення судового збору від 1310.2025 (вх. № 81456).
Відповідно до частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 7 Закону України “Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
На підставі частини 1 статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Суд встановив, позивач за подання позову до суду сплатив судовий збір в розмірі 1211,20 грн. Вказане підтверджується наявною в матеріалах справи копією квитанції від 08.08.2025 № 976В-8687-QREE, а також відомостями з КП “ДСС» про зарахування сплачених коштів у сумі 1211,20 грн на казначейський рахунок до спеціального фонду Державного бюджету України.
Оскільки, ухвалою суду від 11.09.2023 позовну заяву повернуто позивачу, наявні підстави для задоволення клопотання позивача та, відповідно, повернення суми судового збору.
Керуючись ст.ст. 132, 243 КАС України, суд, -
ухвалив:
Повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачену суму судового збору у розмірі 1211,20 грн згідно з квитанцією від 08.08.2025 № 976В-8687-QREE.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Кедик М.В.