Рішення від 15.10.2025 по справі 340/4528/25

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/4528/25

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7-А, код ЄДРПОУ 20632802)

про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , через представника Дзіся А.Р., звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

Позов мотивовано тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Кіровоградській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". У квітні 2025 року він звернувся до відповідача із заявою про зарахування періодів його роботи на посаді лікаря-анестезіолога у 2004 - 2024 роках у подвійному розмірі, як це передбачено статтею 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Відповідач відмовив у цьому, пославшись на те, що після набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" всі періоди страхового стажу враховуються в одинарному розмірі. Позивач не погоджується з таким рішенням та просить суд:

- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 10.04.2025 року щодо зарахування періодів його роботи з 01.01.2004 року по 07.03.2007 року та з 12.03.2007 року по 27.01.2025 року на посаді лікаря-анестезіолога до стажу роботи у подвійному розмірі для обчислення розміру пенсії;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати йому періоди роботи з 01.01.2004 року по 07.03.2007 року та з 12.03.2007 року по 27.01.2025 року на посаді лікаря-анестезіолога до стажу роботи у подвійному розмірі для обчислення розміру пенсії та перерахувати пенсію з дати призначення з 27.01.2025 року.

Ухвалою судді від 07.07.2025 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що позивачу за його заявою від 29.01.2025 року призначено пенсію за віком з 27.01.2025 року. Рішення про призначення пенсії приймало ГУ ПФУ в Київській області, яке розглядало заяву позивача за принципом екстериторіальності. ГУ ПФУ в Кіровоградській області не є належним відповідачем, оскільки не приймало рішення щодо позивача. Вказує, що після набрання чинності 01.01.2004 року Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зарахування періодів роботи у спеціалізованих медичних закладах до страхового стажу у подвійному розмірі, передбачене статтею 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення", можливе лише щодо роботи до 01.01.2004 року. З цих підстав просив суд у задоволенні позову відмовити.

Розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні), суд установив такі обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 1996 року працює лікарем у закладах охорони здоров'я.

У січні 2025 року позивач, досягнувши віку 60 років та продовжуючи працювати в КНП "Добровеличківська лікарня", звернувся до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою від 29.01.2025 року про призначення йому пенсії за віком.

До заяви він надав довідки, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, а саме: довідку КНП "Добровеличківська лікарня" №20/01-16 від 27.01.2025 року про його роботу у 1996 - 2007, 2012 - 2025 роках; довідку КНП "Помічнянська міська лікарня" №01-02/31 від 13.01.2025 року про його роботу у 2007 - 2012 роках.

ГУ ПФУ в Кіровоградській області №110950002621 від 06.02.2025 року прийняло рішення, яким з 27.01.2025 року призначило позивачу пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

На час призначення пенсії страховий стаж позивача за розрахунками відповідача склав 41 рік 4 місяці 16 днів (порахований по 31.12.2024 року). При цьому період роботи з 01.10.1998 року по 31.12.2003 року тривалістю 5 років 3 місяці врахований до страхового стажу в подвійному розмірі (10 років 6 місяців).

Згодом ГУ ПФУ в Кіровоградській області прийняло рішення №110950002621 від 24.04.2025 року про перерахунок пенсії, яким у зв'язку з додатково наданими позивачем документами про навчання у вищому навчальному закладі за денною формою у 1987 - 1993 роках врахувало до страхового стажу ще 5 років 9 місяців 27 днів та перерахувало у зв'язку з цим пенсію з 27.01.2025 року.

Тож загалом страховий стаж позивача для обчислення розміру пенсії за віком за підрахунками відповідача склав 47 років 2 місяці 13 днів (566 місяців), а коефіцієнт страхового стажу - 0,47167. Основний розмір пенсії за віком позивача, визначений відповідно до статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", склав 17815,74 грн., а доплата за 12 років понаднормового страхового стажу, передбачена абзацом 2 частини 1 статті 28 цього Закону, склала 283, 32 грн.

Між тим, у квітні 2025 року представник позивача - адвокат Дзісь А.Р. звернувся до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою від 03.04.2025 року, у якій просив зарахувати період роботи позивача лікарем-анестезіологом з 01.01.2004 року по 31.12.2024 року до страхового стажу у подвійному розмірі та здійснити відповідний перерахунок пенсії.

На цю заяву ГУ ПФУ в Кіровоградській області надало відповідь №2793-2552/Д-02/8-1100/25 від 01.04.2025 року, у якій зазначило, що відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом. Правові підстави для зарахування до страхового стажу у пільговому обчисленні періоду роботи з 01.01.2004 року по 31.12.2024 року відсутні.

Позивач, не погодившись з такою відповіддю, звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір, суд дійшов до таких висновків.

Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 року (надалі - Закон №1058-IV), який набрав чинності 01.01.2004 року.

У статті 1 Закону №1058-IV зазначено, що пенсія - це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Закон №1058-IV містить такі норми:

Стаття 8. Право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг

1. Право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають:

1) громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом;

Стаття 9. Види пенсійних виплат і соціальних послуг

1. Відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Стаття 24. Періоди, з яких складається страховий стаж

1. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

2. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

3. Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах.

Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.

4. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

Стаття 26. Умови призначення пенсії за віком

1. Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років.

Наявність страхового стажу, передбаченого частинами першою - третьою цієї статті, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Стаття 44. Порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії

1. Призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.

Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії

1. Пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків: 1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

2. Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону.

5. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

У статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачені пільги по обчисленню стажу за роботу в деяких медичних закладах та установлено, що робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у закладах з надання психіатричної допомоги зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Згідно зі статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Пунктом 4.3 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за №1566/11846, установлено, що страховий стаж обчислюється по місяць, що передує місяцю подання особою відповідної заяви (досягнення особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону, - у разі автоматичного призначення пенсії за віком (без звернення особи)).

Цей спір виник у зв'язку з обчисленням страхового стажу позивача для призначення пенсії за віком за періоди роботи у 2004 - 2025 роках у закладах охорони здоров'я. Позивач стверджує, що він має право на пільгове обчислення такого стажу відповідно до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно із записами у трудовій книжці та уточнюючими довідками позивач працював у закладах охорони здоров'я на таких посадах:

1) Добровеличківська центральна районна лікарня:

- 01.10.1998 року - 23.03.2005 року - завідуючий реанімаційним відділенням,

- 24.03.2005 року - 28.11.2005 року - заступник головного лікаря по лікувальній частині,

- 29.11.2005 року - 07.03.2007 року - лікар-анестезіолог.

2) вузлова лікарня станції Помічна (перейменована у 2015 році в КЗ "Помічнянська лікарня", перетворена у 2019 році в КНП "Помічнянська міська лікарня"):

- 12.03.2007 року - 31.08.2012 року - лікар-анестезіолог.

3) Добровеличківська центральна районна лікарня (реорганізована у 2019 році в КНП "Добровеличківська центральна районна лікарня", у 2021 році перейменована в КНП "Добровеличківська лікарня"):

- 01.09.2012 року і до призначення пенсії 27.01.2025 року - лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Як свідчить складений відповідачем розрахунок стажу, він при призначенні позивачу у лютому 2025 року пенсії за віком врахував до страхового стажу період роботи з 01.10.1998 року по 31.12.2003 року на посаді завідуючого реанімаційним відділенням у подвійному розмірі. Періоди роботи після 01.01.2004 року зараховані до страхового стажу в одинарному розмірі.

Відповідач стверджує, що до періодів трудової діяльності позивача після 01.01.2004 року підлягають застосуванню положення Закону №1058-IV, згідно з якими страховий стаж враховується в одинарному розмірі і які не передбачають зарахування стажу роботи в деяких медичних закладах до страхового стажу у подвійному розмірі.

Суд не погоджується з такими доводами та зазначає, що позивач має право на пільги щодо обчислення стажу роботи згідно зі статтею 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення", яка передбачає, що робота в реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Пунктом 16 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV передбачено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.

Таке правове регулювання визначає, що положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах (в тому числі щодо пільг по обчисленню стажу), станом на час звернення позивача за призначенням пенсії діяли і підлягали застосуванню відповідними суб'єктами під час виконання покладених на них функцій.

Такий висновок узгоджується із правовою позицією, висловленою Верховним Судом у постановах від 20.04.2022 року у справі №214/3705/17, від 27.04.2023 року у справі №160/14078/22, від 11.02.2025 року у справі №420/8637/24 щодо зарахування до страхового стажу в подвійному розмірі періодів роботи в деяких медичних закладах відповідно до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" після 01.01.2004 року, тобто після дати набрання чинності Законом №1058-IV.

На виконання наказу Міністерства охорони здоров'я України №303 від 08.10.1997 року "Про регламентацію діяльності анестезіологічної служби України" проведено реорганізацію анестезіологічної служби у складі лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я. Замість відділень (груп) анестезіології-реанімації та відділень реанімації і інтенсивної терапії були створені відділення анестезіології для інтенсивної терапії, анестезіологічні групи, відділення інтенсивної терапії загального профілю, відділення анестезіології з ліжками (палатами) для інтенсивної терапії, вузькоспеціалізовані відділення інтенсивної терапії.

Згідно з роз'ясненнями, наданими Міністерством охорони здоров'я України і Міністерством праці та соціальної політики України у листах від 28.05.2002 року №10.02.11/450 та від 21.06.2002 року №02-886з-08, періоди роботи працівників у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії зараховуються до стажу у подвійному розмірі, як це передбачено статтею 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення". (див. постанову Верховного Суду від 27.02.2020 року у справі №462/1713/17).

Суд вважає, що позивач при призначенні пенсії за віком мав право на врахування до страхового стажу у подвійному розмірі періодів його роботи, коли він працював у закладах охорони здоров'я завідуючим реанімаційним відділенням та лікарем-анестезіологом.

У спірних правовідносинах це періоди: 01.10.1998 року - 23.03.2005 року (робота завідуючим реанімаційним відділенням Добровеличківської ЦРЛ), 29.11.2005 року - 07.03.2007 року (робота лікарем-анестезіологом Добровеличківської ЦРЛ), 12.03.2007 року - 31.08.2012 року (робота лікарем-анестезіологом вузлової лікарні станції Помічна), 01.09.2012 року - 31.12.2024 року (робота лікарем-анестезіологом відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП "Добровеличківська лікарня").

Відповідач допустив протиправну бездіяльність, оскільки при обчисленні страхового стажу позивача для призначення пенсії за віком безпідставно не застосував спеціальну норму статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та не врахував періоди роботи після 01.01.2004 року у подвійному розмірі. Це призвело до неправильного розрахунку загального страхового стажу (заниження суми місяців страхового стажу) та як наслідок - до заниження коефіцієнта страхового стажу та заниження основного розміру пенсії, призначеної та виплачуваної позивачу з 27.01.2025 року. Також це зумовило неправильне обчислення (заниження) кількості років понаднормового стажу та заниження розміру відповідної доплати до пенсії.

Права позивача на належне пенсійне забезпечення, порушені протиправною бездіяльністю відповідача, мають бути відновлені шляхом зобов'язання відповідача врахувати відповідні періоди роботи (01.01.2004 року - 23.03.2005 року, 29.11.2005 року - 07.03.2007 року, 12.03.2007 року - 31.08.2012 року, 01.09.2012 року - 31.12.2004 року) до страхового стажу у подвійному розмірі та перерахувати позивачу пенсію за віком, виходячи із переглянутого (збільшеного) страхового стажу.

Робота позивача у період з 24.03.2005 року по 28.11.2005 року на посаді заступника головного лікаря по лікувальній частині Добровеличківської ЦРЛ не підпадає під пільгу, встановлену статтею 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення", тому цей період правильно врахований відповідачем до страхового стажу в одинарному розмірі.

Суд відхиляє доводи представника позивача про те, що за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування цей період роботи позивача обліковий як спеціальний стаж з особливими умовами праці за кодом ЗП3055Е2 (працівники охорони здоров'я за наявності спеціального стажу роботи за Переліком, що затверджується у порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років"), оскільки цей спір не стосується призначення позивачу пенсії за вислугу років як працівнику охорони здоров'я відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Період роботи позивача з 01.01.2025 року по 27.01.2025 року у КНП "Добровеличківська лікарня" наразі не підлягає включенню до страхового стажу (у т.ч. у подвійному розмірі) з огляду на те, що за правилами обчислення страхового стажу для призначення пенсії страховий стаж обчислюється по місяць, що передує місяцю подання особою заяви про призначення пенсії. У спірних правовідносинах страховий стаж для призначення пенсії за заявою позивача від 29.01.2025 року правомірно обчислений по 31.12.2024 року.

Тож суд відмовляє у задоволенні позову в частині вимог про врахування таких періодів роботи у подвійному розмірі. З приводу інших періодів роботи позивач вимог не висуває.

За правилами частини 2 статті 122 КАС України судовому захисту підлягають порушені права позивача у межах останніх шести місяців, що передують даті звернення до суду. Позовна вимога про перерахунок пенсії з дати призначення з 27.01.2025 року заявлена у межах цього строку. Обов'язок перерахувати позивачу пенсію та виплатити заборгованість, яка виникне у зв'язку з таким перерахунком, слід покласти на ГУ ПФУ в Кіровоградській області - територіальний орган ПФУ, у якому на обліку перебуває позивач за місцем свого проживання та який виплачує йому пенсію за віком.

Суд відхиляє доводи відповідача про те, що він є неналежним відповідачем у цій справі. Твердження відповідача про те, що страховий стаж з метою призначення позивачу пенсії обчислював не він, а за принципом екстериторіальності інший територіальний орган ПФУ - ГУ ПФУ в Київській області - належними доказами не підтверджені. Рішення №110950002621 від 06.02.2025 року, як свідчать його реквізити, приймало саме ГУ ПФУ в Кіровоградській області. У матеріалах пенсійної справи позивача, копії якої надані відповідачем на вимогу суду, відсутні будь-які розпорядчі акти ГУ ПФУ в Київській області (рішення, протоколи, розпорядження), які б стосувалися спірних правовідносин. Наданий відповідачем скріншот з ППВП ІКІС ПФУ не містить інформації щодо органів (посадових осіб) ПФУ, які приймали рішення при обробці заяв позивача та щодо призначення/обчислення його пенсії чи розрахунку його страхового стажу.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на задоволення позову, здійснені позивачем витрати на сплату судового збору за подання позовної заяви через електронний кабінет в сумі 968,96 грн. (1211,20 грн. х 0,8) слід стягнути на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області щодо неврахування періодів роботи ОСОБА_1 після 01.01.2004 року до страхового стажу у подвійному розмірі.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати періоди роботи ОСОБА_1 01.01.2004 року - 23.03.2005 року, 29.11.2005 року - 07.03.2007 року, 12.03.2007 року - 31.08.2012 року, 01.09.2012 року - 31.12.2024 року до страхового стажу у подвійному розмірі та здійснити перерахунок пенсії, починаючи з 27.01.2025 року, виплативши йому заборгованість, яка виникне у зв'язку з таким перерахунком.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати на сплату судового збору в сумі 968, 89 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ