Україна
Донецький окружний адміністративний суд
13 жовтня 2025 року Справа№200/5817/25
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Товариства з обмеженою відповідальністю "МАРІУПОЛЬСЬКА ПТАХОФАБРИКА" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -
Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (далі позивач) звернулось з позовом до ТОВ "МАРІУПОЛЬСЬКА ПТАХОФАБРИКА" (далі відповідач), в якій просить:
Стягнути з роботодавця ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАРІУПОЛЬСЬКА ПТАХОФАБРИКА» (код ЄДРПОУ 30844806) на користь Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2024 році, у розмірі 16521,80 грн та пеню у розмірі 883,82 грн на р/р UA098999980313121230000005630 Донецьке ГУК/Краматорська МТГ/50070000; ЄДРПОУ ГУ ДКСУ 37967785; МФО 899998; код платежу 50070000. ЄДРПОУ відділення Фонду (стягувача) 13492430.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що в силу ч. 3 ст. 19 Закону № 875-ХІІ підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування осіб з інвалідністю у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Відповідно до розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2024 рік, надісланого відповідачу, середньооблікова чисельність штатних працівників, що працювали у відповідача, за рік склала 228 осіб, таким чином, середньооблікова чисельність осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону складає 9 осіб.
Середньооблікова чисельність штатних працівників, яким встановлена інвалідність, у роботодавця склала 2 особа, що є менше ніж встановлено нормативом.
Позивач зазначає, що за 7 робочих місць, призначених для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайнятих особою з інвалідністю, відповідач до 15.04.2025 повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 16521,80 грн. Дана сума заборгованості по адміністративно-господарських санкціях підтверджується Розрахунком сум АГС, який зроблено на підставі даних Пенсійного фонду України.
Зазначено, що при поданні до суду позовної заяви за невиконання нормативу щодо працевлаштування осіб з інвалідністю відділення Фонду відповідно до п. 3.7. Порядку розраховує суму пені на дату подання позовної заяви. Враховуючи, що ставка НБУ з 07.03.2025 становить 15,5% - розрахунковий розмір пені дорівнює 0,05%. Розмір пені у сумі 883,82 грн підтверджується Розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 16521,80 грн та пені у розмірі 883,82 грн.
Позивач вказує, що несплата адміністративно-господарських санкцій до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє в повній мірі створити особам з інвалідністю необхідні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя.
Ухвалою суду від 11.08.2025 прийнято позовну заяву до розгляду після усунення її недоліків та відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач подав відзив на позов, в якому заперечує проти задоволення вимог з огляду на таке.
Торгово-промислова палата України листом від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1 засвідчила форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) - військову агресію російської федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану з 24.02.2022, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні».
Відповідно до «Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», затвердженого 22.12.2022 наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за №1668/39004, згідно з якими територія Хлібодарівської сільської територіальної громади Волноваського району Донецької області (код UA14040150000099558), у тому числі і село Степне, з 06.03.2022 по теперішній час відносяться до тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України.
У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану, місцезнаходженням товариства на тимчасово окупованій російською федерацією території України, втратою виробничого, економічного та фінансового контролю над товариством, неможливістю забезпечити працівників роботою та виконання ними такої роботи, відповідачем, згідно з наказом № 67 від 01.04.2022, тимчасово призупинена виробнича діяльність ТОВ «Маріупольська птахофабрика» з 01.04.2022 до припинення або скасування воєнного стану, або до моменту як товариство відновить можливість здійснювати основну діяльність.
Беручи до уваги, що відповідач втратив контроль над товариством та призупинив виробничу діяльність, у зв'язку з місцезнаходженням товариства на тимчасово окупованій російською федерацією території України, Відповідач з незалежних від нього причин не здійснював заходи по забезпеченню певної кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2024 рік, та не подавав звітність до місцевого центру зайнятості за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» за 2024 рік.
Із врахуванням вищевикладених обставин, зазначаємо, що суб'єкт господарської діяльності звільняється від відповідальності, зокрема, за порушення правил здійснення господарської діяльності (тобто, від адміністративно-господарських санкцій), якщо доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення правопорушення.
Таким чином, відповідач вказує, що з незалежних від нього причин не виконав нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2024 році, що виключає його вину та необхідність ним сплати адміністративно-господарської санкції і пені.
Також, вказує, що позивачем не доведено, що відповідачем не вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Крім того, вказує, що після затвердження постановою Кабінету міністрів України №466 від 05.06.2019 "Порядку перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю" та внесення змін до ст.19 Закону № 875-ХІІ Фонд захисту прав інвалідів не має права проводити перевірки роботодавців щодо: реєстрації у Фонді; подання звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів; виконання нормативу робочих місць, оскільки згідно змін у законодавстві проводити такі перевірки уповноважені саме органи Держпраці. Позивач не надав доказів проведення перевірки Відповідача органам Держпраці на предмет дотримання виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2024 році. Таким чином, сукупність допущених Позивачем під час реалізації своїх функцій, як суб'єктом владних повноважень, порушень не забезпечили послідовність дій, спрямованих на забезпечення принципу законності, при цьому недотримання Відповідачем виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю не доведено Позивачем належними доказами. Позивач передчасно, не маючи встановлених актом перевірки органами Держпраці доказів про недотримання відповідачем нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2024 році, посилаючись лише на інформаційно-аналітичні бази даних, звернувся з позовом про стягнення адміністративно-господарських санкцій.
Позивачем надано відповідь на відзив, в якій наполягає на задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Маріупольська птахофабрика» (далі - ТОВ «Маріупольська птахофабрика», відповідач) є юридичною особою, яке зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 30844806.
Наказом № 67 від 01.04.2022 «Про призупинення виробничої діяльності товариства», у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану, через військову агресію російської федерації проти України, місцезнаходженням товариства на тимчасово окупованій російською федерацією території Хлібодарівської сільської територіальної громади Волноваського району Донецької області, втратою виробничого, економічного та фінансового контролю над товариством, неможливістю забезпечити працівників роботою та виконання ними такої роботи, ТОВ «Маріупольська птахофабрика» тимчасово призупинило виробничу діяльність з 01.04.2022 до дня припинення або скасування воєнного стану, або до моменту, як товариство відновить можливість здійснювати основну діяльність.
ТОВ «Маріупольська птахофабрика» перебуває на обліку в Донецькому обласному відділенні Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Донецьким обласним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю в автоматизованому режимі було створено розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті Відповідачем, у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2024 рік, обчислених відповідно до ст.20 Закону №875-ХІІ. Розрахунок АГС виконано в автоматизованому режимі на підставі показників, зазначених Відповідачем у звітності, що надана ним до відповідних державних органів за основним місцем обліку. Розрахунок АГС має вигляд PDF-файлу, який надіслано до електронного кабінету Відповідача як роботодавця на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України відповідно до п. 4 Постанови правління Пенсійного фонду України 10.03.2023 №14-1.
Згідно з розрахунком сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2024 рік:
- середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за рік - 228 особа;
- середньооблікова чисельність штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність - 2 особи;
- норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю - 9 осіб;
- фонд оплати праці штатних працівників - 5381738,78 гривень;
- середня річна заробітна плата штатного працівника- 2360,23 гривень;
- кількість робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю і не зайнятих особами з інвалідністю для роботодавців, у яких працює 26 осіб і більше - 7 осіб;
- сума коштів адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю - 16521,80 гривень.
Донецьким ОВФСЗОІ на адресу Донецького обласного центру зайнятості було направлено лист від 24.04.2025 №04.2-06/294 із проханням надати Донецькому ОВФСЗОІ інформацію стосовно відповідача , у тому числі звіти за формою 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», які надавались відповідачем у 2024 році для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Донецький обласний центр зайнятості листом від 28.04.2025 № 04.2/1441/01-42-25 повідомив, що відповідач звіти форми 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» для осіб з інвалідністю у 2024 році не надавав.
Також позивачем на адресу Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці був направлений лист від 22.05.2025 № 04.2-06/408 із проханням здійснити перевірку відповідача щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2024 році.
Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці у відповідь листом від 27.05.2025 №СХ/3.1/5165-25 повідомило, що у Міжрегіонального управління відсутні підстави для проведення заходу державного нагляду (контролю) відповідача за листом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю від 22.05.2025 № 04.2-06/408.
За несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2024 році, ТОВ «Маріупольська птахофабрика» нараховано пеню у розмірі 883,82 гривень.
Оскільки відповідач не виконав нормативу по працевлаштуванню у 2024 році осіб з інвалідністю та в строк самостійно не сплатив адміністративно-господарські санкції в розмірі 16521,80 грн і пені в розмірі 883,82 грн за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю, позивач звернувся за стягненням до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні і гарантії їм рівних з усіма іншими громадянами можливостей для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами, визначені Законом України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" від 21.03.1991 № 875-XII (далі - Закон № 875-XII).
Згідно з ч.1, 2, 4-9 ст.19 Закону № 875-XII у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4 відсотки середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті та з урахуванням вимог статті 18 цього Закону, і здійснюють працевлаштування осіб з інвалідністю у рахунок нормативу робочих місць. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичною особою, яка використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.
До виконання підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, нормативу робочих місць, визначеного згідно з частиною першою цієї статті, зараховується забезпечення роботою осіб з інвалідністю на підприємствах, в організаціях громадських об'єднань осіб з інвалідністю шляхом створення господарських об'єднань підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, та підприємствами, організаціями громадських об'єднань осіб з інвалідністю з метою координації виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань.
Пенсійний фонд України у порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, надає Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю інформацію:
про створення підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;
необхідну для обчислення кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті.
Отримана від Пенсійного фонду України інформація, яка містить ознаки порушень законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, є підставою для проведення перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю".
У ч.1 - 3 ст.18 Закону № 875-XII (в редакції Закону від 18.10. 2022 № 2682-IX) передбачено, що забезпечення прав осіб з інвалідністю на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Підбір робочого місця здійснюється переважно на підприємстві, де настала інвалідність, з урахуванням побажань особи з інвалідністю, наявних у неї професійних навичок і знань, а також рекомендацій медико-соціальної експертизи.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для таких осіб умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з ч.10-12 ст.19 вищевказаного Закону № 875-XII керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю щороку до 10 березня в автоматизованому режимі з використанням даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування та Централізованого банку даних з проблем інвалідності здійснює визначення підприємств, установ та організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, які не забезпечили виконання у попередньому році нормативу робочих місць, визначеного згідно з частиною першою цієї статті, та надсилає їм розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік, обчислених відповідно до статті 20 цього Закону.
Розрахунок надсилається у формі електронного документа через електронні кабінети підприємств, установ та організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України у формі та порядку, визначених Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю спільно з Пенсійним фондом України.
Як встановлено судом, відповідачем, згідно з інформацією Пенсійного фонду України про зайнятість та працевлаштування надіслано на адресу відповідача розрахунок, згідно якого в 2024 році, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у відповідача становить 228 осіб, середньооблікова чисельність штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність - 2 осіб, в той час як норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю становить 9 особа, а сума коштів адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю складає 16521,80 грн.
Таким чином, у відповідача у 2024 році було в наявності одне не зайняте вакантне робоче місце для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Згідно із ч. 1 ст. 20 Закону № 875-XII підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих осіб з інвалідністю менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, у фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, де працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Згідно із вимогами ч.4 ст.20 Закону № 875-XII, адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Таким чином, оскільки відповідач не виконав нормативу по працевлаштуванню у 2024 році осіб з інвалідністю та самостійно не сплатив адміністративно-господарські санкції за одне робоче місце, призначене для працевлаштування осіб з інвалідністю і не зайняте ними, то позивачем складено розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій та визначено суму до сплати таких санкцій у розмірі 16521,80 грн, що підлягають сплаті у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2024 рік.
Крім того, згідно з ч.2 ст.20 Закону № 875-XII порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Так, за несплату адміністративно-господарських санкцій відповідачу було нараховано пеню в сумі 883,82 грн, яка також відповідачем сплачена не була.
Спори, що виникають із правовідносин за ст.19 і 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю або в судовому порядку (ч.19 ст.20 Закону № 875-XII).
Суд зазначає, що несвоєчасна сплата відповідачем коштів до Державного бюджету України за незайняте у 2024 році робоче місце для працевлаштування особи з інвалідністю перешкоджає належному та своєчасному повному фінансуванню заходів по соціальній, трудовій, фізкультурно-спортивній та професійній реабілітації осіб з інвалідністю та надання цільової позики на створення робочих місць для осіб з інвалідністю, завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє повною мірою створити особам з інвалідністю необхідні умови, які дають змогу вести повноцінний спосіб життя.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 24.04.2025 у справі № 280/3642/23.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що станом на час розгляду справи, відповідачем не було надано суду доказів сплати адміністративно-господарських санкцій та пені, сума заборгованості залишається не сплаченою, тому суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача та стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції у розмірі 16521,80 грн та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 883,82 грн.
У силу положень ст.74, 75, 76 КАС України докази оцінюються судом за їхньою достовірністю, допустимістю та достатністю.
Стосовно доводів відповідача щодо військової агресії росії та призупинення роботи товариства за внутрішнім наказом, суд наголошує, що введення воєнного стану на території України не є автоматичною підставою для звільнення від виконання зобов'язань особою, яка посилається на такі обставини, має бути підтверджено не факт настання цих обставин, а саме їхня здатність впливати на реальну можливість виконання конкретного зобов'язання.
Щодо доводів відповідача стосовно необхідності проведення відповідної перевірки органами Держпраці, суд зазначає, що непроведення перевірки органами Держпраці не впливає на можливість самостійного визначення та нарахування позивачем адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Такі ж положення викладено у Постанові Кабінету Міністрів України «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» №303 від 13.03.2022, за якими припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні».
Таким чином, аналізуючи наведені вище правові норми та встановлені фактичні обставини справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що відповідач не вжив усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення, яке полягає у не забезпеченні середньооблікової чисельності працюючих осіб з інвалідністю відповідно до встановленого нормативу у 2024 році.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України судові витрати не підлягають відшкодуванню.
Керуючись ст.ст. 73,74,75,76,77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
Позов Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (код ЄДРПОУ 13492430, 87528, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Серова, буд. 1А) до Товариства з обмеженою відповідальністю "МАРІУПОЛЬСЬКА ПТАХОФАБРИКА" (адреса Донецька область, Волноваський р-н, село Степне, ВУЛИЦЯ ЦЕНТРАЛЬНА, будинок 21, 85751, ЄДРПОУ 30844806) про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «МАРІУПОЛЬСЬКА ПТАХОФАБРИКА» на користь Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2024 році, у розмірі 16521,80 грн та пеню у розмірі 883,82 грн на р/р UA098999980313121230000005630 Донецьке ГУК/Краматорська МТГ/50070000; ЄДРПОУ ГУ ДКСУ 37967785; МФО 899998; код платежу 50070000. ЄДРПОУ відділення Фонду (стягувача) 13492430.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 13.10.2025.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.В. Шинкарьова