Україна
Донецький окружний адміністративний суд
15 жовтня 2025 року Справа№200/5369/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабіча С.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач), відповідно до якої просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо перерахунку пенсії із зарахуванням до страхового стажу в кратному обчисленні із розрахунку один місяць за три місяці служби періодів проходження військової служби під час мобілізації, протягом яких позивач брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зарахувати позивачу до страхового стажу періоди участі в бойових діях з 27.11.2021 року по 23.02.2022 року, з 24.02.2022 року по 19.09.2022 року, з 01.02.2023 року по 07.02.2024 року, з 20.03.2024 року по 20.05.2024 року, з 08.06.2024 року по 14.06.2024 року, з 12.07.2024 року по 15.07.2024 року, з 12.09.2024 року по 08.10.2024 року в потрійному розмірі;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок нарахованої позивачу пенсії з моменту її призначення, з урахуванням зарахованого в потрійному розмірі періодів участі в бойових діях 27.11.2021 року по 23.02.2022 року, з 24.02.2022 року по 19.09.2022 року, з 01.02.2023 року по 07.02.2024 року, з 20.03.2024 року по 20.05.2024 року, з 08.06.2024 року по 14.06.2024 року, з 12.07.2024 року по 15.07.2024 року, з 12.09.2024 року по 08.10.2024 року.
Обґрунтовуючи позов позивач вказує, що при обчисленні його страхового стажу відповідачем не враховано в пільговому обчисленні період участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, тому він звернувся із заявою до відповідача щодо перерахунку пенсії з урахуванням пільгового стажу, та у відповідь отримав лист відповідача № 0500-0205-8/57424 від 11.06.2025, в якому зазначено що з 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Стаж роботи до 01.01.2004 зараховується на умовах раніше діючого законодавства. Відповідно до пункту 3 статті 24 Закону № 1058 страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом, та враховуючи вищезазначене додав, що для врахування до страхового стажу в потрійному розмірі спірних періодів підстави відсутні. Вважає відмову відповідача протиправною та такою, що порушує конституційні права позивача на належне пенсійне забезпечення.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28.07.2025 прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії і відкрито провадження у справі № 200/5369/25. Призначено дану справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Від відповідача надійшов відзив, в якому він просить відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав необґрунтованості. В обґрунтування своєї позиції посилається на те, що приписи Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 530 від 14.08.2014 року, визначають порядок розрахунку стажу для призначення пенсії за вислугу років особам, звільненим з військової служби.
Відповідач зазначає, що позивач є отримувачем пенсії за віком призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV), а не за вислугою років як особі, звільненій з військової служби, що у свою чергу свідчить про неможливість застосування правових норм вказаного положення для розрахунку пільгового стажу позивача.
Вказував, що приписами статті 57 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов'язку, а також перебування в партизанських загонах і з'єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям. Здійснення зарахування одного місяця служби за три місяці особам, які отримують пенсії відповідно до Закону № 1058 не передбачено.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.
За змістом матеріалів справи на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30.04.2024 по справі № 200/1583/24 Головним управлінням Пенсійного фонду у Вінницькій області позивачу призначено дострокову пенсію за віком з 13.02.2024 відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону № 1058-IV.
23.05.2025 позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просив зарахувати до страхового стажу спірні періоди у пільговому обчисленні один місяць за три, що не заперечується сторонами.
Листом від № 0500-0205-8/57424 від 11.06.2025 відповідач повідомив позивача, що зарахування страхового стажу в кратному обчисленні для пенсії призначеної за нормами Закону України № 1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не має законних підстав.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд дійшов таких висновків.
За змістом частини 5 статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган ПФУ та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Згідно пункту 1.1 Порядку № 22-1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (із змінами, в редакції станом на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії) (далі - Порядок № 22-1), заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, […] подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію). Заява про призначення, перерахунок пенсії, […] може подаватись заявником разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту […], через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія) з використанням електронного підпису, […].
За пунктом 1.8 Порядку № 22-1, якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій, якщо інше не передбачено цим Порядком), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Відповідно до пункту 4.7 Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
23.05.2025 позивачем була подана до відповідача заява про зарахування до стажу до страхового стажу на пільгових умовах періодів військової служби, протягом яких позивач брав участь у заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України.
Проте, жодного рішення, прийнятого на підставі заяви позивача від 23.05.2025 відповідачем не надано.
Отже, заява позивача безпідставно не була розглянута відповідачем по суті відповідно до приписів Порядку № 22-1 та за результатами її розгляду не було прийнято належного рішення, передбаченого частиною 5 статті 45 Закону № 1058-IV та пунктом 4.7 Порядку № 22-1.
Зміст заяви позивача, яка була подана у довільній формі, дає змогу оцінити намір заявника, крім цього, до заяви позивачем було долучено ряд документів, які мають бути враховані при перерахунку пенсії (відповідні довідки про участь у бойових діях).
Верховним Судом у постанові від 30.05.2018 у справі № 537/3480/17 зроблено висновок, що зазначаючи про недотримання порядку звернення до Пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії, суд апеляційної інстанції припустився формалізму, оскільки, по-перше, зі змісту заяви вбачається, що вона містить всю необхідну інформацію, що передбачена і заявою встановленого зразка, а, по-друге, з огляду на відповідь УПФ, неналежна форма заяви не була підставою для відмови.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 27.11.2019 № 748/696/17.
Статтею 57 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено пільги по обчисленню стажу за час перебування у складі діючої армії та встановлено, що час служби зараховується до стажу роботи на пільгових умовах, у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсії за вислугою років військовослужбовцям.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначення загальних засад проходження в Україні військової служби здійснюється Законом України від 25.03.1992 № 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу".
Приписами статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Видами військової служби є, зокрема, військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначено Законом України від 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", який встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Нормами цього Закону визначено, що військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Відповідно до статті 6 Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до учасників бойових дій належать, зокрема, військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Абзацом 2 пункту 1 статті 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України від 06.12.1991 № 1932-XII "Про оборону України" зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону № 1932-XII, особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону № 1932-XII, які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону № 1932-XII, зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, час проходження військової служби в особливий період зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 17.01.2023 у справі № 392/1357/17.
Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 № 530 "Про положення про організацію роботи з обчислення вислуги років", зареєстрованим в Міністерстві України 20.10.2014 за № 1294/2607, відповідно до Законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" та з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства оборони України у відповідність до чинного законодавства, затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям в соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби та членів їх сімей.
Пунктом 2.3 розділу 2 вказаного Положення встановлено, що, зокрема, участь у бойових діях у воєнний час, при обчисленні вислуги років для призначення пенсій зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.
Крім того, відповідно до підпункту "а" пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці 1 пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах, зокрема, участь у бойових діях у воєнний час; час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції; період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів - один місяць служби за три місяці.
Тобто, час проходження військової служби, протягом якого особа брала участь у бойових діях у воєнний час, в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.
Згідно з довідкою Військової частини НОМЕР_1 від 28.12.2023 №04/3279 про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення позивач в період з 27.11.2021 по 23.02.2022 безпосередньо брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.
За змістом довідки Військової частини НОМЕР_1 від 28.12.2023 №04/3282 про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України позивач в період з 24.02.2022 по 19.03.2022, з 01.02.2023 по 28.12.2023 брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Також згідно довідки Військової частини НОМЕР_1 від 09.04.2024 № 04/1833 позивач брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, у заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України в період 27.11.2021 року по 23.02.2022 року, з 24.02.2022 року по 19.09.2022 року, з 01.02.2023 року по 07.02.2024 року, з 20.03.2024 року по 20.05.2024 року, з 08.06.2024 року по 14.06.2024 року, з 12.07.2024 року по 15.07.2024 року, з 12.09.2024 року по 08.10.2024 року.
Оскільки, відповідно до вказаних довідок позивач у спірний період брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, у заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, вказані періоди служби позивача слід зобов'язати врахувати відповідача до спеціального стажу на пільгових умовах один місяць за три.
Посилання відповідача на те, що позивач отримує пенсію за віком, а не за вислугу років, жодним чином не позбавляє позивача права на зарахування зазначеного періоду військової служби до страхового стажу у пільговому обчисленні.
У позовній заяві позивач просить суд, зокрема, визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо перерахунку пенсії із зарахуванням до страхового стажу в кратному обчисленні із розрахунку один місяць за три місяці служби періодів проходження військової служби під час мобілізації, протягом яких позивач брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Суд зауважує, що бездіяльність - це пасивна поведінка, тобто невиконання будь - яких активних дій в конкретних умовах.
У даному випадку відповідач фактично відмовив позивачу у перерахунку пенсії із зарахуванням до страхового стажу в кратному обчисленні із розрахунку один місяць за три місяці служби періодів проходження військової служби під час мобілізації, протягом яких позивач брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що підтверджується листом відповідача від № 0500-0205-8/57424 від 11.06.2025.
Враховуючи вищевикладене, суд на підставі частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за необхідне визнати протиправною відмову відповідача у перерахунку пенсії позивача із зарахуванням до страхового стажу періодів проходження військової служби під час мобілізації, протягом яких позивач брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, в кратному обчисленні із розрахунку один місяць служби за три місяці та зобов'язати відповідача зарахувати позивачу до страхового стажу періоди участі в бойових діях - з 27.11.2021 року по 23.02.2022 року, з 24.02.2022 року по 19.09.2022 року, з 01.02.2023 року по 07.02.2024 року, з 20.03.2024 року по 20.05.2024 року, з 08.06.2024 року по 14.06.2024 року, з 12.07.2024 року по 15.07.2024 року, з 12.09.2024 року по 08.10.2024 року, у кратному обчисленні - один місяць служби за три місяці, а також зобов'язати відповідача здійснити перерахунок позивачу пенсії з моменту її призначення, з урахуванням зарахованих періодів участі позивача в бойових діях - з 27.11.2021 року по 23.02.2022 року, з 24.02.2022 року по 19.09.2022 року, з 01.02.2023 року по 07.02.2024 року, з 20.03.2024 року по 20.05.2024 року, з 08.06.2024 року по 14.06.2024 року, з 12.07.2024 року по 15.07.2024 року, з 12.09.2024 року по 08.10.2024 року, у кратному обчисленні - один місяць служби за три місяці, з урахуванням раніше виплачених сум.
Зважаючи на встановлені в ході розгляду фактичні обставини справи та вищенаведені норми законодавства, якими врегульовані спірні правовідносини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог урахуванням частини 2 статті 9 КАС України.
З огляду на звільнення позивача від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" як учасника бойових дій, розподіл судових витрат між сторонами справи не здійснюється.
Керуючись положеннями Кодекс адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3, ідентифікаційний код 13486010) - задовольнити.
Визнати протиправною відмову відповідача у перерахунку пенсії позивача із зарахуванням до страхового стажу періодів проходження військової служби під час мобілізації, протягом яких позивач брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, в кратному обчисленні із розрахунку один місяць служби за три місяці.
Зобов'язати відповідача зарахувати позивачу до страхового стажу періоди участі в бойових діях - з 27.11.2021 року по 23.02.2022 року, з 24.02.2022 року по 19.09.2022 року, з 01.02.2023 року по 07.02.2024 року, з 20.03.2024 року по 20.05.2024 року, з 08.06.2024 року по 14.06.2024 року, з 12.07.2024 року по 15.07.2024 року, з 12.09.2024 року по 08.10.2024 року, у кратному обчисленні - один місяць служби за три місяці.
Зобов'язати відповідача здійснити перерахунок позивачу пенсії з моменту її призначення, з урахуванням зарахованих періодів участі позивача в бойових діях - з 27.11.2021 року по 23.02.2022 року, з 24.02.2022 року по 19.09.2022 року, з 01.02.2023 року по 07.02.2024 року, з 20.03.2024 року по 20.05.2024 року, з 08.06.2024 року по 14.06.2024 року, з 12.07.2024 року по 15.07.2024 року, з 12.09.2024 року по 08.10.2024 року, у кратному обчисленні - один місяць служби за три місяці, з урахуванням раніше виплачених сум.
Повне судове рішення складено 15 жовтня 2025 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або після прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку, шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.І. Бабіч