Рішення від 15.10.2025 по справі 573/297/25

Справа № 573/297/25

Номер провадження 2/573/130/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2025 року Білопільський районний суд Сумської області у складі:

головуючої судді Терещенко О.І.,

з участю секретаря судового засідання Федорченко Г. В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білопіллі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

УСТАНОВИВ:

13 лютого 2025 року до Білопільського районного суду Сумської області надійшла вказана позовна заява ОСОБА_1 , мотивована тим, що з відповідачем, який є громадянином Великобританії, вони зареєстрували шлюб 18 червня 2022 року. Спільне життя з відповідачем не склалося, між ними виникали непорозуміння через різні погляди на сімейне життя, ведення спільного господарства. Шлюбні відносини між ними припинені, спільно вони не проживають більш ніж два роки. Через певний час після реєстрації шлюбу відповідач виїхав до Великобританії, де і проживає і на теперішній час. Посилаючись на викладені вище обставини, ОСОБА_1 просить суд шлюб розірвати та після розірвання шлюбу залишити їй шлюбне прізвище ОСОБА_3 .

Ухвалою судді від 17 лютого 2025 року позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а ухвалою судді від 26 лютого 2025 року задоволено клопотання представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Клименка В.М. від 26 лютого 2025 року про продовження процесуального строку на усунення недоліків та продовжено позивачці ОСОБА_1 строк для усунення недоліків.

Ухвалою судді від 05 березня 2025 року відкрито спрощене позовне провадження і справа призначена до судового розгляду на 09:00 годину 15 жовтня 2025 року з викликом сторін у приміщенні Білопільського районного суду Сумської області за адресою: вул. Шевченка, 17, м. Білопілля, Сумська область, 41800, зал судових засідань №2. Компетентному суду Сполученого Королівства Великої Британії було надано судове доручення про вручення відповідачу копій документів та з'ясування у нього позиції з приводу позову.

07 березня 2025 року до The Senior Master of the Royal Courts of Justice Strand

London WC2A 2LL судом направлено прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів відповідачу ОСОБА_5 .

02 квітня 2025 року до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції направлено пакет документів для подальшого направлення до компетентного суду Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

25 червня 2025 року до суду надійшло повідомлення про вручення документів відповідачу шляхом надсилання через поштову скриньку.

Позивачка ОСОБА_1 та її представник - адвокат Клименко В.М. у судове засідання не з'явилися. Останній подав до суду заяву про розгляд справи без їх з позивачкою участі, позов підтримує.

Відповідач ОСОБА_6 у судове засідання також не з'явився. 15 вересня 2025 року до суду надійшла заява відповідача ОСОБА_2 , складена англійською мовою та у перекладі на українську мову, про те, що він не заперечує та згоден на розірвання шлюбу у Білопільському районному суді Сумської області, зареєстрованого з громадянкою України ОСОБА_7 , РНОКПП НОМЕР_1 18 червня 2022 року Сколівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Львів, актовий запис 67, свідоцтво про шлюб НОМЕР_2 від 18 червня 2022 року. У зв'язку з неможливістю прибуття до суду просить судові засідання у справі №573/297/25 проводити без його участі (а. с. 118-124).

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін за наявними у справі доказами.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Судом установлено, що ОСОБА_6 та ОСОБА_1 18 червня 2022 року зареєстрували шлюб у Сколівському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про що складено відповідний актовий запис №67 (м. Львів) (а. с. 8).

Згідно із позовною заявою ОСОБА_1 причинами припинення подружнього життя є те, що спільне життя з відповідачем не склалося, між ними виникали непорозуміння через різні погляди на сімейне життя, ведення спільного господарства. Шлюбні відносини між ними припинені, спільно вони не проживають більш ніж два роки. Через певний час після реєстрації шлюбу відповідач виїхав до Великобританії де і проживає.

Відповідач своєї позиції з приводу причин розпаду сім'ї суду не висловив.

Згідно з ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам як позивачки, так і відповідача, тому шлюб необхідно розірвати.

Згідно зі ст. 113 Сімейного кодексу України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Після розірвання шлюбу позивачці необхідно залишити шлюбне прізвище ОСОБА_3 , так як вона про це просила.

Оскільки відповідач визнала позов, відповідно до вимог ст. 142 ЦПК України, з нього на користь позивачки необхідно стягнути сплачений нею при зверненні з позовом до суду судовий збір у сумі 605,60 грн. Із державного бюджету позивачу необхідно повернути 605,60 грн судового збору.

Керуючись статтями 142, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина Великобританії, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ) про розірвання шлюбу задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_8 , зареєстрований 18 червня 2022 року Сколівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, актовий запис за №67, розірвати.

Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище ОСОБА_3 .

Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 605 грн 60 коп. судового збору.

Повернути з державного бюджету ОСОБА_1 605 грн 60 коп. судового збору.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду.

Суддя

Попередній документ
131006764
Наступний документ
131006766
Інформація про рішення:
№ рішення: 131006765
№ справи: 573/297/25
Дата рішення: 15.10.2025
Дата публікації: 17.10.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Білопільський районний суд Сумської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (15.10.2025)
Дата надходження: 13.02.2025
Предмет позову: Про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
15.10.2025 09:00 Білопільський районний суд Сумської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТЕРЕЩЕНКО ОЛЬГА ІВАНІВНА
суддя-доповідач:
ТЕРЕЩЕНКО ОЛЬГА ІВАНІВНА
відповідач:
Сміт Річард
позивач:
Сміт Аліна Сергіївна
представник позивача:
Адвокат Клименко В'ячеслав Миколайович