Справа № 686/703/22
Провадження № 1-кс/686/9752/25
15 жовтня 2025 року м. Хмельницький
Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Хмельницькому клопотання т.в.о. заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором, про арешт майна у кримінальному провадженні № 12021240000000603,
13.10.2025 т.в.о. заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду із клопотанням, погодженим із заступником начальника відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно, яке належить на праві власності підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на 1/2 частки житлового будинку загальною площею (кв.м): 344.2, якицй знаходиться за адерсою: АДРЕСА_1 та 1/2 частки земельної ділянки із кадастровим номером 6810100000:28:001:0220 із забороною відчуження, розпорядження та користування зазначеним майном, із метою забезпечення покарання у виді конфіскації майна.
У обґрунтування клопотання указав, що слідчим управлінням ГУНП в Хмельницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021240000000603 від 06.12.2021, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 369-2 КК України та ч. 4 ст. 191 КК України, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 209 КК України, ч. 2 ст. 366 КК України, ч. 4 ст. 191 КК України та ч. 1 ст. 369-2 КК України, за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за підозрою ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
28.07.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
10.10.2025 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 209, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 369-2 КК України.
Санкція ч. 1 ст. 209 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з конфіскацією майна.
Відповідно до інформацій із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна на праві приватної власності підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 належать:
- 1/2 частки житлового будинку загальною площею (кв.м): 344.2, що знаходиться за адерсою: АДРЕСА_1 ;
- 1/2 частки земельної ділянки кадастровий номер 6810100000:28:001:0220.
Слідчий у судове засідання не з'явився, подав заяву про проведення судового розгляду клопотання без його участі. Клопотання підтримує у повному обсязі.
Окрім того, у клопотанні слідчого міститься прохання про розгляд клопотання без участі власника майна з метою забезпечення арешту майна.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Із урахуванням наведеного, оскільки клопотання подане з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, для запобігання спробам відчуження указаного майна або вжиття підозрюваним інших заходів, які можуть зашкодити досудовому розслідуванню кримінального провадження, слідча суддя уважає за доцільне проводити розгляд клопотання без повідомлення власника майна та його захисника.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Відповідно до положень п. 3 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Положеннями ч. 5 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та справедливого рішення слідчий суддя, згідно ст. ст. 94, 132, 173 КПК України, враховує правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього конфіскації, в тому числі і спеціальної, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.
28.07.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
10.10.2025 ОСОБА_5 письмово повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 209, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 369-2 КК України, а саме про те, що «відповідно до наказу від 10.02.2020 № 1 ОСОБА_5 із 11.02.2020 прийнято на роботу до ТОВ «Світ розваг Хмельницький» на посаду директора.
Згідно статуту ТОВ «Світ розваг Хмельницький», вказане товариство є суб'єктом господарювання, що діє на принципах самоокупності. Метою діяльності і цілями діяльності ТОВ «Світ розваг Хмельницький» є одержання прибутку, задоволення суспільних потреб в його продукції, роботах, послугах та реалізація на підставі одержаного прибутку соціальних та економічних інтересів учасників. До компетенції директора товариства належить вирішення всіх питань, пов'язаних із управлінням поточною діяльністю товариства.
Розпорядженням Хмельницького міського голови № 29-к від 18.01.2019 ОСОБА_10 призначено на посаду директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького». Наказом в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» Хмельницької міської ради ОСОБА_10 № 54 від 01.08.2017 ОСОБА_8 з 01.08.2017 прийнято на роботу на посаду діловода КП «Парки і сквери міста Хмельницького».
Окрім того, розпорядженням Хмельницького міського голови ОСОБА_11 № 138-к від 23.03.2022 «Про увільнення ОСОБА_10 » з 30.03.2022 ОСОБА_10 увільнено від виконання обов'язків директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» для проходження військової служби за мобілізацією зі збереженням місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати. Цим же розпорядженням виконання обов'язків директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» в період з 30.03.2022 покладено на організатора діловодства вказаного комунального підприємства ОСОБА_8 та надано їй право першого підпису банківських та фінансових документів.
Також наказом від 16.02.2021 № 11-К ОСОБА_12 призначено на посаду юриста КП «Парки і сквери міста Хмельницького».
Відповідно до посадових обов'язків юриста КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 бере участь у роботі з укладення господарських договорів, підготовки висновків про їх юридичну обґрунтованість та відповідає за процедуру проведення закупівель та достовірне розміщення інформації про діяльність підприємства в системі «Прозорро».
Крім того, відповідно до посадових обов'язків юриста КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 має знати закони, постанови, укази, розпорядження, рішення інші нормативно-правові акти, які стосуються правової діяльності підприємства.
Також, наказом від 17.02.2021 № 10-АГ ОСОБА_13 призначено уповноваженою особою, щодо проведення спрощених закупівель.
ОСОБА_6 , являючись начальником відділу з благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради, у відповідності до посадової інструкції затвердженої 02.04.2021 заступником міського голови - директором департаменту інфраструктури міста ОСОБА_14 , здійснює керівництво роботою відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань, організовує роботу працівників відділу, дає відповідні доручення щодо виконання покладених на відділ завдань, вносить пропозиції стосовно заохочення працівників відділу та притягнення їх до відповідальності, забезпечує дотримання працівниками відділу правил внутрішнього розпорядку і трудової дисципліни, організовує замовлення та погодження проектно-кошторисної документації для об'єктів будівництва, реставрації, капітального і поточного ремонту, реконструкції, модернізації об'єктів благоустрою, здійснює контроль за будівництвом, реконструкцією, реставрацією, виконанням капітальних та поточних ремонтів об'єктів благоустрою на території Хмельницької міської територіальної громади, перевіряє проекти виробничих програм, розроблених підпорядкованими підприємствами, організаціями, які пов'язані з діяльністю відділу і здійснює контроль за їх виконанням, складає річні плани щодо фінансування робіт з благоустрою, відповідно до бюджетних асигнувань, координує роботу підвідомчих комунальних підприємств у сфері благоустрою, надає допомогу в розробці перспективних планів роботи комунального підприємства, погоджує плани благоустрою окремих ділянок загальноміської території, що виконуються приватними організаціями, здійснює підготовку технічної документації для проведення процедур закупівель. Має право організовувати співпрацю з органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у межах наданих повноважень.
В силу займаних посад, ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_12 наділені організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, тобто згідно з ч. 3 ст. 18 та п. 1 примітки до ст. 364 КК України є службовими особами.
10.04.2022 о 19 год. 58 хв. під час телефонної розмови між директором КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_10 , якого увільнено від виконання обов'язків 30.03.2022 та заступником міського голови - директором департаменту інфраструктури міста ОСОБА_14 , останній повідомив, що на території парку ім. Чекмана м. Хмельницький необхідно поставити нову вбиральню.
У подальшому, 10.04.2022 о 20 год. 03 хв. під час телефонної розмови між ОСОБА_10 та виконуючою обов'язки КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 , ОСОБА_10 повідомив для ОСОБА_8 вимогу заступника міського голови міста Хмельницького ОСОБА_14 про необхідність встановлення у парку ім. Чекмана м. Хмельницького нової модульної вбиральні.
У свою чергу в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 надала вказівку уповноваженій особі щодо проведення спрощених закупівель, юристу КП «Парки і сквери міста Хмельницького» про необхідність оголошення відкритих торгів для закупівлі модульної вбиральні на території парку ім. Чекмана м. Хмельницький, що за адресою: м. Хмельницький, вул. Паркова, 1.
Про те, що КП «Парки і сквери міста Хмельницького» заплановано закупівлю модульної вбиральні стало відомо ОСОБА_5 , який являється одноособовим учасником та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький».
Директор ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 діючи умисно, будучи службовою особою, з метою незаконного заволодіння грошовими коштами належними КП «Парки і сквери міста Хмельницького» шляхом надання послуг за явно завищеними цінами, у квітні 2022 року, точної дати та часу в ході досудового розслідування не встановлено, вступив у злочинну змову із в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 та начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 .
Зокрема, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше 02.05.2022 директор ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , схилив службових осіб, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_6 та ОСОБА_12 до вчинення заволодіння ним грошовими коштами належними КП «Парки і сквери міста Хмельницького» в частині штучного завищення очікуваної вартості предмета закупівлі, а саме модульної вбиральні, забезпечення проведення процедури публічної закупівлі у спосіб, що суперечить інтересам служби та забезпечення гарантованої перемоги, під час участі у закупівлі модульної вбиральні, а в подальшому укладення, з ТОВ «Світ розваг Хмельницький», договору про закупівлю товару, саме зазначеної модульної вбиральні, створивши умови не добросовісної конкуренції серед учасників закупівлі та ігнорування принципів максимальної економії, ефективності та пропорційності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель чим створили дискримінаційні умови для учасників закупівлі.
У порушення принципу недискримінації учасників тендерних закупівель, рівного ставлення до них, а також для надання незаконних переваг для ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі його директора ОСОБА_5 , в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 та начальник відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 та уповноважена особа з закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 діючи всупереч інтересам служби та, з корисливих мотивів, для надання переваги у публічних торгах директору ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , з метою заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами КП «Парки і сквери міста Хмельницького» призначеними для придбання модульної вбиральні, до початку оголошення процедури закупівлі, прийняли від останнього пропозицію поставлення модульної вбиральні за визначеною особисто ним ціною, значно та явно вищою за ринкову, яку визначив та категорично висловив ОСОБА_5 особисто.
В подальшому, до участі в відкритих торгах, у невстановлені слідством час та місце, але не пізніше 02.05.2022 директор ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , з метою незаконного заволодіння грошовими коштами КП «Парки і сквери міста Хмельницького», повідомив ОСОБА_8 та ОСОБА_6 про те, що для умисного завищення очікуваної вартості предмету закупівлі, а саме модульної вбиральні він надасть до КП «Парки і сквери міста Хмельницького» цінову пропозицію на модульну вбиральню на суму 570 000 грн від імені ФОП ОСОБА_15 , яку ОСОБА_5 сам же і виготовив, у невстановлений слідством час та спосіб та, шляхом умовляння схилив ОСОБА_15 , який не був обізнаний про злочинний намір ОСОБА_5 , до її підписання, хоча ринкова вартість такої модульної вбиральні на території України становить 392 700 грн.
Під час телефонної розмови, що відбулась 02.05.2022 о 11 год. 14 хв. між начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 та юристом КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 , яку визначено наказом від 17.02.2021 № 10-АГ як уповноважену особу щодо проведення спрощених закупівель, ОСОБА_6 , діючи за попередньою домовленістю із в.о. директором «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , всупереч інтересам служби, на користь останнього, з метою надання можливості незаконного заволодіння останнім грошовими коштами КП «Парки і сквери міста Хмельницького» на користь ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що очікувана вартість предмету закупівлі вказана ОСОБА_5 є явно, значно та штучно завищеною, надала вказівку ОСОБА_12 про встановлення очікуваної вартості предмету закупівлі модульної вбиральні у сумі 570 000 грн, а саме на рівні ціни, визначеної ОСОБА_5 .
Окрім того, ОСОБА_6 надала незаконну вказівку ОСОБА_12 , у порушення вимог ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі», прийняти від майбутнього учасника відкритих торгів ОСОБА_5 , таку завищену цінову пропозицію, в розмірі 570 000 грн.
У подальшому, ОСОБА_8 , 09.05.2022, використовуючи своє службове становище, з метою заволодіння грошовими коштами на користь ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі його директора ОСОБА_5 , діючи всупереч інтересам служби, усвідомлюючи те, що очікувана вартість предмета закупівлі, а саме модульної вбиральні за проханням ОСОБА_5 явно, значно та штучно завищена, надала вказівку уповноваженій особі на проведення закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 щодо публікації на авторизованому електронному майданчику ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» тендерної документації для процедури «відкриті торги» «код ДК 021:2015:44210000-5 Конструкції та їх частини (Модульна вбиральня)» із вказанням ціни на суму 570 000 грн.
На виконання такої незаконної вказівки ОСОБА_8 , ОСОБА_6 та ОСОБА_12 склали річний план закупівель з метою закупівлі зазначеної модульної вбиральні у формі відкритих торгів без застосування рамкової угоди, де вказано завищену вартість предмета закупівлі у сумі 570 000 грн. Вказаний річний план погоджено, у тому числі в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 .
Надалі, уповноваженою особою на проведення закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 09.05.2022 на авторизованому електронному майданчику ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» оголошено процедуру закупівлі за № UA-2022-05-09-001171-c, щодо закупівлі модульної вбиральні із завищеною очікуваною вартістю 570 000 грн.
Учасниками відкритих торгів вказаної закупівлі були: 1) ТОВ «Світ розваг Хмельницький»; 2) ФОП ОСОБА_16 ; 3) ТОВ «Траса»; 4) ТОВ «Піллар Сістем»; 5) ТОВ «Лік КР»; 6) ТОВ «Група інститутів по проектуванню «Гірпром Буд».
Під час проведення відкритих торгів ТОВ «Піллар Сістем» запропоновано цінову пропозицію у сумі 419 000 грн, ТОВ «Лік КР» запропоновано ціну у сумі 420 000 грн, ФОП ОСОБА_16 запропоновано ціну у сумі 430 000 грн, ТОВ «Група інститутів по проектуванню «Гірпром Буд» запропоновано ціну у сумі 550 000 грн, ТОВ «Світ розваг Хмельницький» запропоновано ціну у сумі 550 000 грн, ТОВ «Траса» запропоновано ціну у сумі 565 000 грн.
У подальшому, в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 , розуміючи, що інші учасники відкритих торгів запропонували більш вигідні для зазначеного комунального підприємства цінові пропозиції, діючи з корисливих мотивів в інтересах ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі ОСОБА_5 , з метою заволодіння останнім грошовими коштами КП «Парки і сквери міста Хмельницького», діючи всупереч інтересам служби, за попередньою домовленістю із начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , 26.05.2022 надала незаконну вказівку ОСОБА_12 про відхилення всіх учасників відкритих торгів, окрім ТОВ «Світ розваг Хмельницький».
01.06.2022 у відповідності до протоколу № 01/06 по закупівлі № UA-2022-05-09-001171-c прийнято рішення про визнання переможцем торгів ТОВ «Світ розваг Хмельницький», при цьому інших учасників із меншими ціновими пропозиціями з незначних та формальних підстав відхилено у зв'язку із підписанням ними удосконаленим цифровим підписом, а не кваліфікованим, що у подальшому оприлюднено в електронній системі закупівель.
Надалі, 17.06.2022, з метою доведення свого злочинного умислу до кінця, спрямованого на заволодіння чужим майном, шляхом зловживання своїм службовим становищем, зокрема грошовими КП «Парки і сквери міста Хмельницького» на користь третьої особи, а саме ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі його директора ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище, діючи всупереч інтересам служби, в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 , за попередньою домовленістю із начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , достовірно знаючи про явно, значно та штучно завищену ціну предмету договору у порівнянні із ринковою вартістю на території України, яка складає 392 700 грн, підписала договір про закупівлю № 09/06-22 де вказано умисно завищену вартість модульної вбиральні у сумі 550 020,00 грн, також вказаний договір підписав директор ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 .
У подальшому 24.06.2022 та 04.08.2022 КП «Парки і сквери міста Хмельницького» перераховані грошові кошти у загальній сумі 550 020 грн на рахунок ТОВ «Світ розваг Хмельницький».
Таким чином, внаслідок зловживання своїм службовим становищем в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 за попередньою домовленістю із начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 , уповноваженою особою з закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , допущено перерахування коштів у сумі 550 020 грн КП «Парки і сквери міста Хмельницького» на виконання Договору №09/06-22 від 17.06.2022 за придбання товару «код ДК 021:2015:44210000-5 Конструкції та їх частини (Модульна вбиральня)», вартість якого, явно, умисно та штучно завищена на 157 320 грн.
Внаслідок таких протиправних дій, своїми умисними діями ОСОБА_5 здійснив заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, а саме грошовими коштами комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького» у сумі 157 320 грн на свою користь, внаслідок умисного завищення очікуваної вартості модульної вбиральні згідно договору від 17.06.2022 № 09/06-22.
Зміст підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України: відповідно до наказу від 10.02.2020 № 1 ОСОБА_5 із 11.02.2020 прийнято на роботу до ТОВ «Світ розваг Хмельницький» на посаду директора.
Розпорядженням Хмельницького міського голови № 29-к від 18.01.2019 ОСОБА_10 призначено на посаду директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького». Наказом в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» Хмельницької міської ради ОСОБА_10 № 54 від 01.08.2017 ОСОБА_8 з 01.08.2017 прийнято на роботу на посаду діловода КП «Парки і сквери міста Хмельницького».
Окрім того, розпорядженням Хмельницького міського голови ОСОБА_11 № 138-к від 23.03.2022 «Про увільнення ОСОБА_10 » з 30.03.2022 ОСОБА_10 увільнено від виконання обов'язків директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» для проходження військової служби за мобілізацією зі збереженням місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати. Цим же розпорядженням виконання обов'язків директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» в період з 30.03.2022 покладено на організатора діловодства вказаного комунального підприємства ОСОБА_8 та надано їй право першого підпису банківських та фінансових документів.
Також наказом від 16.02.2021 № 11-К ОСОБА_12 призначено на посаду юриста КП «Парки і сквери міста Хмельницького».
Відповідно до посадових обов'язків юриста КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 бере участь у роботі з укладення господарських договорів, підготовки висновків про їх юридичну обґрунтованість та відповідає за процедуру проведення закупівель та достовірне розміщення інформації про діяльність підприємства в системі «Прзорро».
Крім того, відповідно до посадових обов'язків юриста КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 має знати закони, постанови, укази, розпорядження, рішення інші нормативно-правові акти, які стосуються правової діяльності підприємства.
ОСОБА_6 , являючись начальником відділу з благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради, у відповідності до посадової інструкції затвердженої 02.04.2021 заступником міського голови - директором департаменту інфраструктури міста ОСОБА_14 , здійснює керівництво роботою відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань, організовує роботу працівників відділу, дає відповідні доручення щодо виконання покладених на відділ завдань, вносить пропозиції стосовно заохочення працівників відділу та притягнення їх до відповідальності, забезпечує дотримання працівниками відділу правил внутрішнього розпорядку і трудової дисципліни, організовує замовлення та погодження проектно-кошторисної документації для об'єктів будівництва, реставрації, капітального і поточного ремонту, реконструкції, модернізації об'єктів благоустрою, здійснює контроль за будівництвом, реконструкцією, реставрацією, виконанням капітальних та поточних ремонтів об'єктів благоустрою на території Хмельницької міської територіальної громади, перевіряє проекти виробничих програм, розроблених підпорядкованими підприємствами, організаціями, які пов'язані з діяльністю відділу і здійснює контроль за їх виконанням, складає річні плани щодо фінансування робіт з благоустрою, відповідно до бюджетних асигнувань, координує роботу підвідомчих комунальних підприємств у сфері благоустрою, надає допомогу в розробці перспективних планів роботи комунального підприємства, погоджує плани благоустрою окремих ділянок загальноміської території, що виконуються приватними організаціями, здійснює підготовку технічної документації для проведення процедур закупівель. Має право організовувати співпрацю з органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у межах наданих повноважень.
У відповідності до п. 2.2.6. положення про управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради (нова редакція) затвердженого рішенням 5-ї сесії міської ради від 21.04.2021 № 12, КП «Парки і сквери міста Хмельницького» підпорядковане управлінню комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради.
В силу займаних посад, ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_12 наділені організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, тобто згідно з ч. 3 ст. 18 та п. 1 примітки до ст. 364 КК України є службовими особами.
10.04.2022 о 19 год. 58 хв. під час телефонної розмови між директором КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_10 , якого увільнено від виконання обов'язків 30.03.2022 та заступником міського голови - директором департаменту інфраструктури міста ОСОБА_14 , останній повідомив, що на території парку ім. Чекмана м. Хмельницький необхідно поставити нову вбиральню.
У подальшому, 10.04.2022 о 20 год. 03 хв. під час телефонної розмови між ОСОБА_10 та виконуючою обов'язки КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 , ОСОБА_10 повідомив для ОСОБА_8 вимогу заступника міського голови міста Хмельницького ОСОБА_14 про необхідність встановлення у парку ім. Чекмана м. Хмельницького нової модульної вбиральні.
У свою чергу в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 надала вказівку уповноваженій особі щодо проведення спрощених закупівель, юристу КП «Парки і сквери міста Хмельницького» про необхідність оголошення відкритих торгів для закупівлі модульної вбиральні на території парку ім. Чекмана м. Хмельницький, що за адресою: м. Хмельницький, вул. Паркова, 1.
Про те, що КП «Парки і сквери міста Хмельницького» заплановано закупівлю модульної вбиральні стало відомо ОСОБА_5 , який являється одноособовим учасником та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький».
Директор ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 діючи умисно, будучи службовою особою, з метою незаконного заволодіння грошовими коштами належними КП «Парки і сквери міста Хмельницького» шляхом надання послуг за явно завищеними цінами, у квітні 2022 року, точної дати та часу в ході досудового розслідування не встановлено, вступив у злочинну змову із в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 та начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 .
Зокрема, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше 02.05.2022 директор ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , схилив службових осіб, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_6 та ОСОБА_12 до вчинення заволодіння ним грошовими коштами належними КП «Парки і сквери міста Хмельницького» в частині штучного завищення очікуваної вартості предмета закупівлі, а саме модульної вбиральні, забезпечення проведення процедури публічної закупівлі у спосіб, що суперечить інтересам служби та забезпечення гарантованої перемоги, під час участі у закупівлі модульної вбиральні, а в подальшому укладення, з ТОВ «Світ розваг Хмельницький», договору про закупівлю товару, саме зазначеної модульної вбиральні, створивши умови не добросовісної конкуренції серед учасників закупівлі та ігнорування принципів максимальної економії, ефективності та пропорційності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель чим створили дискримінаційні умови для учасників закупівлі.
У порушення принципу недискримінації учасників тендерних закупівель, рівного ставлення до них, а також для надання незаконних переваг для ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі його директора ОСОБА_5 , в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 та начальник відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 та уповноважена особа з закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 діючи всупереч інтересам служби та, з корисливих мотивів, для надання переваги у публічних торгах директору ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , з метою заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами КП «Парки і сквери міста Хмельницького» призначеними для придбання модульної вбиральні, до початку оголошення процедури закупівлі, прийняли від останнього пропозицію поставлення модульної вбиральні за визначеною особисто ним ціною, значно та явно вищою за ринкову, яку визначив та категорично висловив ОСОБА_5 особисто.
В подальшому, до участі в відкритих торгах, у невстановлені слідством час та місце, але не пізніше 02.05.2022 директор ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , з метою незаконного заволодіння грошовими коштами КП «Парки і сквери міста Хмельницького», повідомив ОСОБА_8 та ОСОБА_6 про те, що для умисного завищення очікуваної вартості предмету закупівлі, а саме модульної вбиральні він надасть до КП «Парки і сквери міста Хмельницького» цінову пропозицію на модульну вбиральню на суму 570 000 грн від імені ФОП ОСОБА_15 , яку ОСОБА_5 сам же і виготовив, у невстановлений слідством час та спосіб та, шляхом умовляння схилив ОСОБА_15 , який не був обізнаний про злочинний намір ОСОБА_5 , до її підписання, хоча ринкова вартість такої модульної вбиральні на території України становить 392 700 грн.
Під час телефонної розмови, що відбулась 02.05.2022 о 11 год. 14 хв. між начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 та юристом КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 , яку визначено наказом від 17.02.2021 № 10-АГ як уповноважену особу щодо проведення спрощених закупівель, ОСОБА_6 , діючи за попередньою домовленістю із в.о. директором «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , всупереч інтересам служби, на користь останнього, з метою надання можливості незаконного заволодіння останнім грошовими коштами КП «Парки і сквери міста Хмельницького» на користь ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що очікувана вартість предмету закупівлі вказана ОСОБА_5 є явно, значно та штучно завищеною, надала вказівку ОСОБА_12 про встановлення очікуваної вартості предмету закупівлі модульної вбиральні у сумі 570 000 грн, а саме на рівні ціни, визначеної ОСОБА_5 .
Окрім того, ОСОБА_6 надала незаконну вказівку ОСОБА_12 , у порушення вимог ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі», прийняти від майбутнього учасника відкритих торгів ОСОБА_5 , таку завищену цінову пропозицію, в розмірі 570 000 грн.
У подальшому, ОСОБА_8 , 09.05.2022, використовуючи своє службове становище, з метою заволодіння грошовими коштами на користь ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі його директора ОСОБА_5 , діючи всупереч інтересам служби, усвідомлюючи те, що очікувана вартість предмета закупівлі, а саме модульної вбиральні за проханням ОСОБА_5 явно, значно та штучно завищена, надала вказівку уповноваженій особі на проведення закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 щодо публікації на авторизованому електронному майданчику ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» тендерної документації для процедури «відкриті торги» «код ДК 021:2015:44210000-5 Конструкції та їх частини (Модульна вбиральня)» із вказанням ціни на суму 570 000 грн.
На виконання такої незаконної вказівки ОСОБА_8 , ОСОБА_6 та ОСОБА_12 склали річний план закупівель з метою закупівлі зазначеної модульної вбиральні у формі відкритих торгів без застосування рамкової угоди, де вказано завищену вартість предмета закупівлі у сумі 570 000 грн. Вказаний річний план погоджено, у тому числі в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 .
Надалі, уповноваженою особою на проведення закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 09.05.2022 на авторизованому електронному майданчику ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» оголошено процедуру закупівлі за № UA-2022-05-09-001171-c, щодо закупівлі модульної вбиральні із завищеною очікуваною вартістю 570 000 грн.
Учасниками відкритих торгів вказаної закупівлі були: 1) ТОВ «Світ розваг Хмельницький»; 2) ФОП ОСОБА_16 ; 3) ТОВ «Траса»; 4) ТОВ «Піллар Сістем»; 5) ТОВ «Лік КР»; 6) ТОВ «Група інститутів по проектуванню «Гірпром Буд».
Під час проведення відкритих торгів ТОВ «Піллар Сістем» запропоновано цінову пропозицію у сумі 419 000 грн, ТОВ «Лік КР» запропоновано ціну у сумі 420 000 грн, ФОП ОСОБА_16 запропоновано ціну у сумі 430 000 грн, ТОВ «Група інститутів по проектуванню «Гірпром Буд» запропоновано ціну у сумі 550 000 грн, ТОВ «Світ розваг Хмельницький» запропоновано ціну у сумі 550 000 грн, ТОВ «Траса» запропоновано ціну у сумі 565 000 грн.
У подальшому, в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 , розуміючи, що інші учасники відкритих торгів запропонували більш вигідні для зазначеного комунального підприємства цінові пропозиції, діючи з корисливих мотивів в інтересах ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі ОСОБА_5 , з метою заволодіння останнім грошовими коштами КП «Парки і сквери міста Хмельницького», діючи всупереч інтересам служби, за попередньою домовленістю із начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , 26.05.2022 надала незаконну вказівку ОСОБА_12 про відхилення всіх учасників відкритих торгів, окрім ТОВ «Світ розваг Хмельницький».
01.06.2022 у відповідності до протоколу № 01/06 по закупівлі № UA-2022-05-09-001171-c прийнято рішення про визнання переможцем торгів ТОВ «Світ розваг Хмельницький», при цьому інших учасників із меншими ціновими пропозиціями з незначних та формальних підстав відхилено у зв'язку із підписанням ними удосконаленим цифровим підписом, а не кваліфікованим, що у подальшому оприлюднено в електронній системі закупівель.
Надалі, 17.06.2022, з метою доведення свого злочинного умислу до кінця, спрямованого на заволодіння чужим майном, шляхом зловживання своїм службовим становищем, зокрема грошовими КП «Парки і сквери міста Хмельницького» на користь третьої особи, а саме ТОВ «Світ розваг Хмельницький», в особі його директора ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище, діючи всупереч інтересам служби, в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 , за попередньою домовленістю із начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , достовірно знаючи про явно, значно та штучно завищену ціну предмету договору у порівнянні із ринковою вартістю на території України, яка складає 392 700 грн, підписала договір про закупівлю № 09/06-22 де вказано умисно завищену вартість модульної вбиральні у сумі 550 020,00 грн, також вказаний договір підписав директор ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 .
У подальшому 24.06.2022 та 04.08.2022 КП «Парки і сквери міста Хмельницького» перераховані грошові кошти у загальній сумі 550 020 грн на рахунок ТОВ «Світ розваг Хмельницький».
Таким чином, внаслідок зловживання своїм службовим становищем в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 за попередньою домовленістю із начальником відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради ОСОБА_6 , уповноваженою особою з закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 та директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» ОСОБА_5 , допущено перерахування коштів у сумі 550 020 грн КП «Парки і сквери міста Хмельницького» на виконання Договору №09/06-22 від 17.06.2022 за придбання товару «код ДК 021:2015:44210000-5 Конструкції та їх частини (Модульна вбиральня)», вартість якого, явно, умисно та штучно завищена на 157 320 грн.
Внаслідок таких протиправних дій, своїми умисними діями ОСОБА_5 здійснив заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, а саме грошовими коштами комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького» у сумі 157 320 грн на свою користь, внаслідок умисного завищення очікуваної вартості модульної вбиральні згідно договору від 17.06.2022 № 09/06-22.
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом, розуміючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання з метою заволодіння бюджетними коштами, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлений досудовим розслідуванням час але не пізніше 01.06.2022 вніс у невідомий досудовим розслідуванням спосіб завідомо неправдиві відомості про вартість модульної вбиральні до офіційного документу - цінової пропозицій на модульну вбиральню від імені ФОП ОСОБА_15 , в результаті своїх злочинних дій ОСОБА_5 , заволодів грошовими коштами комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького» у сумі 157 320 грн., чим спричинив настання тяжких наслідків.
Зміст підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України: Відповідно до наказу від 10.02.2020 № 1 ОСОБА_5 із 11.02.2020 прийнято на роботу до ТОВ «Світ розваг Хмельницький» на посаду директора.
В силу займаної посади ОСОБА_5 наділені організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, тобто згідно з ч. 3 ст. 18 та п. 1 примітки до ст. 364 КК України є службовою особою.
У березні 2021 року, більш точної дати у ході досудового слідства не встановлено, ОСОБА_5 дізнався про проведення тендеру з реалізації проекту поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана.
В цей час, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами, виділеними на здійснення поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана, шляхом завищення вартості будівельних та монтажних робіт.
З метою реалізації проекту поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана, через електронну систему публічних закупівель «Prozorro», у період часу з 09 березня 2021 року по 05 квітня 2021 року проведено тендер (номер закупівлі UA-2021-02-24-010735-b 31f27db47c364464a5002465321d488e) на здійснення робіт з поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана за результатами якого протоколом розкриття тендерних пропозицій UA-2021-02-24-010735-b найбільш оптимальною визнано тендерну пропозицію ТОВ «Світ розваг Хмельницький» із запропонованою вартістю робіт в обсязі 1 662 384,28 грн. з ПДВ.
З метою реалізації свого злочинного умислу спрямованого на заволодіння бюджетними коштами при поточному ремонті обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана, 05.04 2021, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» уклав з Управлінням житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради в особі в.о. начальника управління ОСОБА_17 , що діє на підставі Розпорядження від 11.03.2021 №253-к договір про закупівлю № 114Т від 05.04 2021 року (далі - Договір №114T).
Відповідно, п.п.1.1. Договору № 114T Підрядник забов?язується до 31.08.2021 надати замовнику послуги, а замовник прийняти і оплатити такі послуги.
Згідно п.п. 1.2. Договору Найменування послуг «поточний ремонт обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана» (ДК-021-201545450000-6 «Інші завершальні будівельні роботи»).
Перелік та склад робіт визначені дефектним актом та локальними кошторисами з підсумковими відомостями ресурсів (додатки), які є невід?ємною частиною договору (п.п. 1.3. Договору)
Фінансування робіт здійснюється за рахунок таких джерел і в таких сумах: кошти бюджету Хмельницької міської територіальної громади, КПКВКМБ 1416030 КЕКВ 2240 загального фонду.
Пунктом 2.1. Договору № 114Т передбачено, що ціна цього договору є динамічною і становить 1 662 384,28 грн. з ПДВ.
Бюджетні забов?язання за цим договором виникають за наявністю та в межах виділених бюджетних асигнувань за напрямками фінансування.
Визначення вартості послуг проводиться згідно з ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, ДБН Б.2.2-5:2011.
Замовник проводить оплату вартості робіт на підставі актів виконаних робіт (форма КБ-2в) і довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ-3) протягом 10 календарних днів з дати прийняття робіт, за умови надходження фактичного бюджетного фінансування видатків на рахунок замовника.
Відповідно додаткової угоди № 2 від 04.11.2021 про зміни до договору № 114T від 05.04.2021, сторони прийшли до взаємної згоди викласти пункт 2.1. Договору № 114T в наступній редакції: «2.1. Ціна цього договору є динамічна та становить 1 523 735,06 грн з ПДВ.»
У відповідності до п. 6.4.2. «Правил визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства України від 05.07.2013 № 293 при визначенні вартості виконаних робіт та проведенні взаєморозрахунків за виконанні роботи по об?єктах будівництва застосовувалися примірні форми первинних облікових документів.
Згідно наданих первинних облікових документів (а саме: Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та Акт приймання виконаних будівельних робіт на суму 366 742,50 грн; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та Акт приймання виконаних будівельних робіт на суму 1 156 992,56 грн) вартість виконаних робіт по об?єкту: поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» по договору № 114T становить 1 523 735,06 грн з ПДВ.
Відповідно до Акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2021 року № 2 за вересень 2021 року на суму 1 156 92,56 грн до договору від 05.04.2021 № 114Т по об'єкту: «Поточний ремонт обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана», додатку до акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2021 року та підсумкової відомості ресурсів, в розділ V «Устаткування» по елементу - «ігровий комплекс «Підводна лодка», роздрібна ціна становить 416 651,00 грн. (з ПДВ), по елементу - «ігровий комплекс «Риба кит»» роздрібна ціна становить 195 945,99 грн., (з ПДВ) по елементу - «Паркан» в кількості 24 м.п. - 70 056,00 грн. (з ПДВ).
В той же час відповідно до висновку експерта від 28.03.2022 № 76-28\23-26 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи ринкова вартість на території України устаткування могла становити:
1. Ринкова вартість на території України устаткування «ігровий комплекс Підводна лодка», яке виготовлено відповідно до договору про закупівлю від 05.04.2021 року № 114Т станом на 20.09.2021 становить 123 629,50 грн.
2. Ринкова вартість на території України «ігровий комплекс Риба Кит», яке встановлено відповідно до договору про закупівлю від 05.04.2021 року № 114Т станом на 20.09.2021 могла становити 91 961,50 грн.
3. Ринкова вартість на території України «Паркан 24 м.п.» який встановлений відповідно до договору про закупівлю від 05.04.2021 року № 114Т станом на 20.09.2021 могла становити 20 925,50 грн.
Враховуючи вищевикладене, різниця між вартістю обладнання, яке встановлене за договором від 05.04.2021 року №114T могла б становити:
1. «Ігровий комплекс Підводна лодка» - 293 021,50 грн.
2. «Ігровий комплекс Риба Кит» - 103 984,49 грн.
3. « Паркан 24 м.п.» - 49131,00 грн.
Таким чином, різниця між вартістю устаткування, яке встановлено по договору про закупівлю №114T від 05.04.2021 відповідно до Акту приймання виконаних будівельних робіт та визначеною вартістю цього ж устаткування з урахуванням товарознавчої експертизи від 28.03.2022 №76-78/23-26 могла б складати 446 136,99 гривень (з ПДВ).
Пунктом 6.4.4.1 «Правил визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства України від 05.07.2013 №293, в частині того, що за динамічної договірної ціни прямі витрати при визначенні вартості виконаних робіт розраховуються на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт та уточнених цін ресурсів, прийнятих в договірній ціні.
Пунктом 6.3.1.3 Настанови щодо визначення вартості прямих витрат у вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.08.2013 №405 визначено, що якщо для виконання будівельних робіт підрядник планує виготовлення власними силами окремих будівельних матеріалів, виробів і конструкцій на другорядних виробництвах, що є в його структурі, ціни на такі матеріальні ресурси приймаються за відповідними калькуляціями, затвердженими підрядною організацією в установленому порядку (за виробничою собівартістю). Прибуток враховується в ціні пропозиції учасника конкурсних торгів, договірній ціні в цілому по об'єкту будівництва і обчислюється з урахуванням трудовитрат структурного підрозділу структурного підрозділу підрядної організації - виготовлювача цих матеріальних ресурсів з урахуванням положень ДСТУ-Н Б Д.1.1.-3.
З метою полегшення заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, контрольні функції за процесом виконання робіт передбачених договором від 05.04.2021 року №114T ОСОБА_5 залишив за собою, до початку робіт визначених договором від 05.04.2021 року №114T визначив приблизний обсяг робіт, які планувалось виконати та їх вартість з урахуванням значного завищення вартості обладнання.
З цією метою ОСОБА_5 особисто керував роботами на об'єкті: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана» та контролював всі аспекти їх проведення.
Провівши певні роботи на вказаному об'єкті ОСОБА_5 , в період часу з квітня 2021 року по вересень 2021 року у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, сформував моделі (проекти) первинних документів з обліку в будівництві, типової форми № КБ-2в «Акт приймання виконаних підрядних робіт» та № КБ-3 «Довідка про вартість виконаних підрядних робіт», акт про вартість устаткування та надав для ознайомлення та перевірки невстановленим особам Управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради, які не були обізнані із злочинними намірами ОСОБА_5 .
При цьому, ОСОБА_5 усвідомлював, що поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана здійснюється за рахунок бюджетних коштів, тому він зобов'язаний подавати акти форми № КБ-2в Замовнику, що підтверджують факт виконання робіт та їхні обсяги та слугують підставою для оплати наданих послуг, які 24.09.2021 оплачені в повному обсязі шляхом перерахування Управлінням комунальної інфраструктури з рахунку № 344260020000053160 в загальній сумі 1 156 992,56 грн. на розрахунковий рахунок зареєстрований за ТОВ «Світ розваг Хмельницький» в АТ «Таскомбанк» № НОМЕР_1 .
Таким чином, ОСОБА_5 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно негативні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, у невстановленому досудовим розслідувані місці, в період часу з 05.04.2021 по 27.09.2021, більш точні дати досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_5 створив завідомо непрадиві довідку про вартість будівельних робіт та витрат на вересень 2021р. по об'єкту: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана», акт приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2021 року по об'єкту: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана», довідку про вартість виконаних будівельних робіт за вересень 2021 року по об'єкту: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» та акт вартості устаткування № 2/1 у які вніс, завідомо неправдиві відомості, щодо вартості устаткування («Ігровий комплекс Підводна лодка», «Ігровий комплекс Риба Кит» та «Паркан 24 м.п.»), таким чином здійснивши заволодіння коштами Державного бюджету в обсязі 446 136, 99 грн (чотириста сорок шість тисяч сто тридцять шість гривень дев'яносто дев'ять копійок гривні сорок копійок).
Зміст підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України: відповідно до наказу від 10.02.2020 № 1 ОСОБА_5 із 11.02.2020 прийнято на роботу до ТОВ «Світ розваг Хмельницький» на посаду директора.
В силу займаної посади ОСОБА_5 наділені організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, тобто згідно з ч. 3 ст. 18 та п. 1 примітки до ст. 364 КК України є службовою особою.
У березні 2021 року, більш точної дати у ході досудового слідства не встановлено, ОСОБА_5 дізнався про проведення тендеру з реалізації проекту поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана.
В цей час, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами, виділеними на здійснення поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана, шляхом завищення вартості будівельних та монтажних робіт.
З метою реалізації проекту поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана, через електронну систему публічних закупівель «Prozorro», у період часу з 09 березня 2021 року по 05 квітня 2021 року проведено тендер (номер закупівлі UA-2021-02-24-010735-b 31f27db47c364464a5002465321d488e) на здійснення робіт з поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана за результатами якого протоколом розкриття тендерних пропозицій UA-2021-02-24-010735-b найбільш оптимальною визнано тендерну пропозицію ТОВ «Світ розваг Хмельницький» із запропонованою вартістю робіт в обсязі 1 662 384,28 грн. з ПДВ.
З метою реалізації свого злочинного умислу спрямованого на заволодіння бюджетними коштами при поточному ремонті обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана, 05.04 2021, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» уклав з Управлінням житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради в особі в.о. начальника управління ОСОБА_17 , що діє на підставі Розпорядження від 11.03.2021 №253-к договір про закупівлю № 114Т від 05.04 2021 року (далі - Договір №114T).
Відповідно, п.п.1.1. Договору № 114T Підрядник забов?язується до 31.08.2021 надати замовнику послуги, а замовник прийняти і оплатити такі послуги.
Згідно п.п. 1.2. Договору Найменування послуг «поточний ремонт обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» (ДК-021-201545450000-6 «Інші завершальні будівельні роботи»).
Перелік та склад робіт визначені дефектним актом та локальними кошторисами з підсумковими відомостями ресурсів (додатки), які є невід?ємною частиною договору (п.п. 1.3. Договору)
Фінансування робіт здійснюється за рахунок таких джерел і в таких сумах: кошти бюджету Хмельницької міської територіальної громади, КПКВКМБ 1416030 КЕКВ 2240 загального фонду.
Пунктом 2.1. Договору № 114Т передбачено, що ціна цього договору є динамічною і становить 1 662 384,28 грн. з ПДВ.
Бюджетні забов?язання за цим договором виникають за наявністю та в межах виділених бюджетних асигнувань за напрямками фінансування.
Визначення вартості послуг проводиться згідно з ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, ДЬН Б.2.2-5:2011.
Замовник проводить оплату вартості робіт на підставі актів виконаних робіт (форма КБ-2в) і довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ-3) протягом 10 календарних днів з дати прийняття робіт, за умови надходження фактичного бюджетного фінансування видатків на рахунок замовника.
Відповідно додаткової угоди № 2 від 04.11.2021 про зміни до договору № 114T від 05.04.2021, сторони прийшли до взаємної згоди викласти пункт 2.1. Договору № 114T в наступній редакції: «2.1. Ціна цього договору є динамічна та становить 1 523 735,06 грн з ПДВ.»
У відповідності до п. 6.4.2. «Правил визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства України від 05.07.2013 № 293 при визначенні вартості виконаних робіт та проведенні взаєморозрахунків за виконанні роботи по об?єктах будівництва застосовувалися примірні форми первинних облікових документів.
Згідно наданих первинних облікових документів (а саме: Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та Акт приймання виконаних будівельних робіт на суму 366 742,50 грн; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та Акт приймання виконаних будівельних робіт на суму 1 156 992,56 грн) вартість виконаних робіт по об?єкту: поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» по договору № 114T становить 1 523 735,06 грн з ПДВ.
Відповідно до Акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2021 року № 2 за вересень 2021 року на суму 1 156 92,56 грн до договору від 05.04.2021 № 114Т по об'єкту: «Поточний ремонт обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана», додатку до акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2021 року та підсумкової відомості ресурсів, в розділ V «Устаткування» по елементу - «ігровий комплекс «Підводна лодка», роздрібна ціна становить 416 651,00 грн (з ПДВ), по елементу - «ігровий комплекс «Риба кит»» роздрібна ціна становить 195 945,99 грн, (з ПДВ) по елементу - «Паркан» в кількості 24 м.п. - 70 056,00 грн (з ПДВ).
В той же час відповідно до висновку експерта від 28.03.2022 № 76-28/23-26 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи ринкова вартість на території України устаткування могла становити:
1. Ринкова вартість на території України устаткування «ігровий комплекс Підводна лодка», яке виготовлено відповідно до договору про закупівлю від 05.04.2021 року № 114Т станом на 20.09.2021 становить 123 629,50 грн.
2. Ринкова вартість на території України «ігровий комплекс Риба Кит», яке встановлено відповідно до договору про закупівлю від 05.04.2021 року № 114Т станом на 20.09.2021 могла становити 91 961,50 грн.
3. Ринкова вартість на території України «Паркан 24 м.п.» який встановлений відповідно до договору про закупівлю від 05.04.2021 року № 114Т станом на 20.09.2021 могла становити 20 925,50 грн.
Враховуючи вищевикладене, різниця між вартістю обладнання, яке встановлене за договором від 05.04.2021 року №114T могла б становити:
1. «Ігровий комплекс Підводна лодка» - 293 021,50 грн.
2. «Ігровий комплекс Риба Кит» - 103 984,49 грн.
3. « Паркан 24 м.п.» - 49 131,00 грн.
Таким чином, різниця між вартістю устаткування, яке встановлено по договору про закупівлю №114T від 05.04.2021 відповідно до Акту приймання виконаних будівельних робіт та визначеною вартістю цього ж устаткування з урахуванням товарознавчої експертизи від 28.03.2022 №76-78/23-26 могла б складати 446 136,99 грн (з ПДВ).
Пунктом 6.4.4.1 «Правил визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства України від 05.07.2013 №293, в частині того, що за динамічної договірної ціни прямі витрати при визначенні вартості виконаних робіт розраховуються на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт та уточнених цін ресурсів, прийнятих в договірній ціні.
Пунктом 6.3.1.3 Настанови щодо визначення вартості прямих витрат у вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.08.2013 №405 визначено, що якщо для виконання будівельних робіт підрядник планує виготовлення власними силами окремих будівельних матеріалів, виробів і конструкцій на другорядних виробництвах, що є в його структурі, ціни на такі матеріальні ресурси приймаються за відповідними калькуляціями, затвердженими підрядною організацією в установленому порядку (за виробничою собівартістю). Прибуток враховується в ціні пропозиції учасника конкурсних торгів, договірній ціні в цілому по об'єкту будівництва і обчислюється з урахуванням трудовитрат структурного підрозділу структурного підрозділу підрядної організації - виготовлювача цих матеріальних ресурсів з урахуванням положень ДСТУ-Н Б Д.1.1.-3.
Контрольні функції за процесом виконання робіт передбачених договором від 05.04.2021 року №114T ОСОБА_5 залишив за собою, до початку робіт визначених договором від 05.04.2021 року №114T визначив приблизний обсяг робіт, які планувалось виконати та їх вартість з урахуванням завищення вартості обладнання.
ОСОБА_5 керував роботами на об'єкті: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» та контролював всі аспекти їх проведення.
Провівши певні роботи на вказаному об'єкті ОСОБА_5 , в період часу з квітня 2021 року по вересень 2021 року у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, сформував моделі (проекти) первинних документів з обліку в будівництві, типової форми № КБ-2в «Акт приймання виконаних підрядних робіт» та № КБ-3 «Довідка про вартість виконаних підрядних робіт», акт про вартість устаткування та надав для ознайомлення та перевірки невстановленим особам Управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради, які не були обізнані зі злочинною діяльністю ОСОБА_5 .
При цьому, ОСОБА_5 усвідомлював, що поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана здійснюється за рахунок бюджетних коштів, тому він зобов'язаний подавати акти форми № КБ-2в Замовнику, що підтверджують факт виконання робіт та їхні обсяги та слугують підставою для оплати наданих послуг, які 24.09.2021 оплачені в повному обсязі шляхом перерахування Управлінням комунальної інфраструктури з рахунку № 344260020000053160 в загальній сумі 1 156 992,56 грн. на розрахунковий рахунок зареєстрований за ТОВ «Світ розваг Хмельницький» в АТ «Таскомбанк» № НОМЕР_1 .
Таким чином, ОСОБА_5 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно негативні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, у невстановленому досудовим розслідувані місці, в період часу з 05 квітня 2021 року по 27 вересень 2021 року, більш точні дати досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_5 створив довідку про вартість будівельних робіт та витрат на вересень 2021р. по об'єкту: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана», акт приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2021 року по об'єкту: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана», довідку про вартість виконаних будівельних робіт за вересень 2021 року по об'єкту: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» та акт вартості устаткування № 2/1, у невідомий досд=уодовому розслідуванню спосіб вніс, завідомо неправдиві відомості, щодо вартості устаткування («Ігровий комплекс Підводна лодка», «Ігровий комплекс Риба Кит» та «Паркан 24 м.п.»), чим здійснив заволодіння коштами Державного бюджету в обсязі 446 136, 99 грн (чотириста сорок шість тисяч сто тридцять шість гривень дев'яносто дев'ять копійок гривні сорок копійок).
Зміст підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 209 КК України: відповідно до наказу від 10.02.2020 № 1 ОСОБА_5 із 11.02.2020 прийнято на роботу до ТОВ «Світ розваг Хмельницький» на посаду директора.
В силу займаної посади ОСОБА_5 наділені організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, тобто згідно з ч. 3 ст. 18 та п. 1 примітки до ст. 364 КК України є службовою особою.
У березні 2021 року, більш точної дати у ході досудового слідства не встановлено, ОСОБА_5 дізнався про проведення тендеру з реалізації проекту поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана.
В цей час, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами, виділеними на здійснення поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана, шляхом завищення вартості будівельних та монтажних робіт.
З метою реалізації проекту поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана, через електронну систему публічних закупівель «Prozorro», у період часу з 09 березня 2021 року по 05 квітня 2021 року проведено тендер (номер закупівлі UA-2021-02-24-010735-b 31f27db47c364464a5002465321d488e) на здійснення робіт з поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана за результатами якого протоколом розкриття тендерних пропозицій UA-2021-02-24-010735-b найбільш оптимальною визнано тендерну пропозицію ТОВ «Світ розваг Хмельницький» із запропонованою вартістю робіт в обсязі 1 662 384,28 грн. з ПДВ.
З метою реалізації свого злочинного умислу спрямованого на заволодіння бюджетними коштами при поточному ремонті обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана, 05.04 2021, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» уклав з Управлінням житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради в особі в.о. начальника управління ОСОБА_17 , що діє на підставі Розпорядження від 11.03.2021 №253-к договір про закупівлю № 114Т від 05.04 2021 року (далі- Договір №114T).
Відповідно, п.п.1.1. Договору № 114T Підрядник забов?язується до 31.08.2021 надати замовнику послуги, а замовник прийняти і оплатити такі послуги.
Згідно п.п. 1.2. Договору Найменування послуг «поточний ремонт обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» (ДК-021-201545450000-6 «Інші завершальні будівельні роботи»).
Перелік та склад робіт визначені дефектним актом та локальними кошторисами з підсумковими відомостями ресурсів (додатки), які є невід?ємною частиною договору (п.п. 1.3. Договору)
Фінансування робіт здійснюється за рахунок таких джерел і в таких сумах: кошти бюджету Хмельницької міської територіальної громади, КПКВКМБ 1416030 КЕКВ 2240 загального фонду.
Пунктом 2.1. Договору № 114Т передбачено, що ціна цього договору є динамічною і становить 1 662 384,28 грн з ПДВ.
Бюджетні забов?язання за цим договором виникають за наявністю та в межах виділених бюджетних асигнувань за напрямками фінансування.
Визначення вартості послуг проводиться згідно з ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, ДБН Б.2.2-5:2011.
Замовник проводить оплату вартості робіт на підставі актів виконаних робіт (форма КБ-2в) і довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ-3) протягом 10 календарних днів з дати прийняття робіт, за умови надходження фактичного бюджетного фінансування видатків на рахунок замовника.
Відповідно додаткової угоди № 2 від 04.11.2021 про зміни до договору № 114T від 05.04.2021, сторони прийшли до взаємної згоди викласти пункт 2.1. Договору № 114T в наступній редакції: «2.1. Ціна цього договору є динамічна та становить 1 523 735,06 грн з ПДВ.»
У відповідності до п. 6.4.2. «Правил визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства України від 05.07.2013 № 293 при визначенні вартості виконаних робіт та проведенні взаєморозрахунків за виконанні роботи по об?єктах будівництва застосовувалися примірні форми первинних облікових документів.
Згідно наданих первинних облікових документів (а саме: Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та Акт приймання виконаних будівельних робіт на суму 366 742,50 грн; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та Акт приймання виконаних будівельних робіт на суму 1 156 992,56 грн) вартість виконаних робіт по об?єкту: поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» по договору № 114T становить 1 523 735,06 грн з ПДВ.
Відповідно до Акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2021 року № 2 за вересень 2021 року на суму 1 156 92,56 грн до договору від 05.04.2021 № 114Т по об'єкту: «Поточний ремонт обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана», додатку до акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2021 року та підсумкової відомості ресурсів, в розділ V «Устаткування» по елементу - «ігровий комплекс «Підводна лодка», роздрібна ціна становить 416 651,00 грн (з ПДВ), по елементу - «ігровий комплекс «Риба кит»» роздрібна ціна становить 195 945,99 грн, (з ПДВ) по елементу - «Паркан» в кількості 24 м.п. - 70 056,00 грн (з ПДВ).
В той же час відповідно до висновку експерта від 28.03.2022 № 76-28/23-26 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи ринкова вартість на території України устаткування могла становити:
1. Ринкова вартість на території України устаткування «ігровий комплекс Підводна лодка», яке виготовлено відповідно до договору про закупівлю від 05.04.2021 року № 114Т станом на 20.09.2021 становить 123 629,50 грн.
2. Ринкова вартість на території України «ігровий комплекс Риба Кит», яке встановлено відповідно до договору про закупівлю від 05.04.2021 року № 114Т станом на 20.09.2021 могла становити 91 961,50 грн.
3. Ринкова вартість на території України «Паркан 24 м.п.» який встановлений відповідно до договору про закупівлю від 05.04.2021 року № 114Т станом на 20.09.2021 могла становити 20 925,50 грн.
Враховуючи вищевикладене, різниця між вартістю обладнання, яке встановлене за договором від 05.04.2021 року №114T могла б становити:
1. «Ігровий комплекс Підводна лодка» - 293 021,50 грн.
2. «Ігровий комплекс Риба Кит» - 103 984,49 грн.
3. « Паркан 24 м.п.» - 49 131,00 грн.
Таким чином, різниця між вартістю устаткування, яке встановлено по договору про закупівлю №114T від 05.04.2021 відповідно до Акту приймання виконаних будівельних робіт та визначеною вартістю цього ж устаткування з урахуванням товарознавчої експертизи від 28.03.2022 №76-78/23-26 могла б складати 446 136,99 грн (з ПДВ).
Пунктом 6.4.4.1 «Правил визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства України від 05.07.2013 №293, в частині того, що за динамічної договірної ціни прямі витрати при визначенні вартості виконаних робіт розраховуються на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт та уточнених цін ресурсів, прийнятих в договірній ціні.
Пунктом 6.3.1.3 Настанови щодо визначення вартості прямих витрат у вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.08.2013 №405 визначено, що якщо для виконання будівельних робіт підрядник планує виготовлення власними силами окремих будівельних матеріалів, виробів і конструкцій на другорядних виробництвах, що є в його структурі, ціни на такі матеріальні ресурси приймаються за відповідними калькуляціями, затвердженими підрядною організацією в установленому порядку (за виробничою собівартістю). Прибуток враховується в ціні пропозиції учасника конкурсних торгів, договірній ціні в цілому по об'єкту будівництва і обчислюється з урахуванням трудовитрат структурного підрозділу структурного підрозділу підрядної організації - виготовлювача цих матеріальних ресурсів з урахуванням положень ДСТУ-Н Б Д.1.1.-3.
Контрольні функції за процесом виконання робіт передбачених договором від 05.04.2021 року №114T ОСОБА_5 залишив за собою, до початку робіт визначених договором від 05.04.2021 року №114T визначив приблизний обсяг робіт, які планувалось виконати та їх вартість з урахуванням завищення вартості обладнання.
ОСОБА_5 керував роботами на об'єкті: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» та контролював всі аспекти їх проведення.
Провівши певні роботи на вказаному об'єкті ОСОБА_5 , в період часу з квітня 2021 року по вересень 2021 року у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, сформував моделі (проекти) первинних документів з обліку в будівництві, типової форми № КБ-2в «Акт приймання виконаних підрядних робіт» та № КБ-3 «Довідка про вартість виконаних підрядних робіт», акт про вартість устаткування та надав для ознайомлення та перевірки невстановленим особам Управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради, які не були обізнані зі злочинною діяльністю ОСОБА_5 .
При цьому, ОСОБА_5 усвідомлював, що поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана здійснюється за рахунок бюджетних коштів, тому він зобов'язаний подавати акти форми № КБ-2в Замовнику, що підтверджують факт виконання робіт та їхні обсяги та слугують підставою для оплати наданих послуг, які 24.09.2021 оплачені в повному обсязі шляхом перерахування Управлінням комунальної інфраструктури з рахунку № 344260020000053160 в загальній сумі 1 156 992,56 грн. на розрахунковий рахунок зареєстрований за ТОВ «Світ розваг Хмельницький» в АТ «Таскомбанк» № НОМЕР_1 .
Таким чином, ОСОБА_5 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно негативні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, у невстановленому досудовим розслідувані місці, в період часу з квітня 2021 року по вересень 2021 року, більш точні дати досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_5 створив Довідку про вартість будівельних робіт та витрат на вересень 2021р. по об'єкту: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім М. Чекмана», акту приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2021 року по об'єкту: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана», Акт вартості устаткування № 2/1 (додаток до акту приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2021 року по об'єкту: «Поточний ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана» у які вніс, завідомо неправдиві відомості, щодо вартості устаткування («Ігровий комплекс Підводна лодка», «Ігровий комплекс Риба Кит» та «Паркан 24 м.п.») чим здійснив заволодіння коштами Державного бюджету в обсязі 446 136, 99 грн (чотириста сорок шість тисяч сто тридцять шість гривень дев'яносто дев'ять копійок гривні сорок копійок).
Крім того, у невстановленому місці, не пізніше 27.09.2021 у ОСОБА_7 розуміючи, що частина коштів з суми 1 156 992,56 грн, - 446 136, 99 грн отриманні на розрахунковий рахунок зареєстрований за ТОВ «Світ розваг Хмельницький» в АТ «Таскомбанк» № НОМЕР_1 за виконання робіт з поточного ремонту обладнання дитячого майданчика з ліквідацією пошкоджень пішохідних доріжок в парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана, відповідно до договору від 05.04.2021 року №114T та сплачені в наслідок внесення недостовірних відомостей про вартість устаткування, що було поставлене в рамках виконання договору від 05.04.2021 року №114T одержані злочинним шляхом та усвідомлюючи необхідність приховати походження коштів отриманих злочинним шляхом, виник злочинний умисел здійснити легалізацію майна отриманого злочинним шляхом з метою приховування та маскування походження такого майна.
Реалізуючи свій злочинний умисел, керуючись корисливим мотивом, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, не пізніше 27.09.2021, достовірно знаючи, що грошові кошти у сумі 446 136, 99 грн прямо та повністю одержані ним злочинним шляхом здійснив правочин з придбання автомобілю Toyota Land Cruiser Prado Prestige 4/0 (VIN: НОМЕР_2 ) 2021 року випуску, д.н.з. НОМЕР_3 з метою приховування та маскування такого майна, перерахував 27.09.2021 о 13 год 53 хв. грошові кошти у сумі 1 132 425 грн (з яких 446 136, 99 грн отриманні злочинним шляхом) з рахунку зареєстрованому за ТОВ «Світ розваг Хмельницький» в АТ «Таскомбанк» № НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 АТ «АГРІКОЛЬБАНК», що зареєстрований за ТОВ «ГРАНД МОТОР» з призначенням платежу «За Toyota Land, договір № ГМ-GM1-4315 від 30.06.2021).
Таким чином, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що грошові кошти у сумі 446 136, 99 грн прямо та повністю одержані злочинним шляхом, умисно з корисливих мотивів, перераховані ТОВ «Світ розваг Хмельницький» на рахунок ТОВ «ГРАНД МОТОР» за придбання автомобіля Toyota Land Cruiser Prado Prestige 4/0 (VIN:AT-JTEBU3FJ40K207957) 2021 року випуску, д.н.з. НОМЕР_3 в сумі 1 132 425 грн, фактично легалізовано після вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи вище викладене, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що грошові кошти грошові кошти у сумі 446 136, 99 грн прямо та повністю одержані злочинним шляхом, умисно з корисливих мотивів, здійснив легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, а саме: розпорядився майном, щодо кого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, здійснивши фінансові операції з метою приховування та маскування походження такого майна.
Зміст підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369-2 КК України:
ОСОБА_6 , являючись начальником відділу з благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради, у відповідності до посадової інструкції затвердженої 02.04.2021 заступником міського голови - директором департаменту інфраструктури міста ОСОБА_14 , здійснює керівництво роботою відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань, організовує роботу працівників відділу, дає відповідні доручення щодо виконання покладених на відділ завдань, вносить пропозиції стосовно заохочення працівників відділу та притягнення їх до відповідальності, забезпечує дотримання працівниками відділу правил внутрішнього розпорядку і трудової дисципліни, організовує замовлення та погодження проектно-кошторисної документації для об'єктів будівництва, реставрації, капітального і поточного ремонту, реконструкції, модернізації об'єктів благоустрою, здійснює контроль за будівництвом, реконструкцією, реставрацією, виконанням капітальних та поточних ремонтів об'єктів благоустрою на території Хмельницької міської територіальної громади, перевіряє проекти виробничих програм, розроблених підпорядкованими підприємствами, організаціями, які пов'язані з діяльністю відділу і здійснює контроль за їх виконанням, складає річні плани щодо фінансування робіт з благоустрою, відповідно до бюджетних асигнувань, координує роботу підвідомчих комунальних підприємств у сфері благоустрою, надає допомогу в розробці перспективних планів роботи комунального підприємства, погоджує плани благоустрою окремих ділянок загальноміської території, що виконуються приватними організаціями, здійснює підготовку технічної документації для проведення процедур закупівель. Має право організовувати співпрацю з органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у межах наданих повноважень.
В силу займаної посади ОСОБА_6 будучи наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, тобто згідно з ч. 3 ст. 18 та п. 1 примітки до ст. 364 КК України є службовою особою.
У невстановленому досудовим розслідуванням місці, але не пізніше 08.11.2021 у ОСОБА_5 , виник злочинний умисел на надання ОСОБА_6 , неправомірної вигоди у вигляді мобільного телефону Samsung A525F Galaxy A52 8/256 Duos Black UA (IMEI: НОМЕР_5 , та НОМЕР_6 , вартістю 12 058,50 грн. за здійснення впливу ОСОБА_6 на юриста, яка була уповноваженою особою з закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 та в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 для забезпечення гарантованої перемоги, під час участі у закупівлі модульної вбиральні, замовником якої буде КП «Парки і сквери міста Хмельницького» та укладення, з ТОВ «Світ розваг Хмельницький», договору про закупівлю модульної вбиральні.
Реалізуючи свій злочинний умисел на надання ОСОБА_6 , неправомірної вигоди за здійснення нею впливу на прийняття рішення особами, що уповноважені на виконання функції місцевого самоврядування, а саме: юриста, яка була уповноваженою особою з закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 та в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і свідомо бажаючи їх настання, діючи з корисливих мотивів, не пізніше 08.11.2021 у невстановленому досудовому розслідуванням місці, надав неправомірну вигоду ОСОБА_6 у вигляді мобільного телефону Samsung A525F Galaxy A52 8/256 Duos Black UA (IMEI: НОМЕР_5 , та НОМЕР_6 , вартістю 12 058,50 грн., за здійснення впливу ОСОБА_6 на юриста, яка була уповноваженою особою з закупівель КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_12 та в.о. директора КП «Парки і сквери міста Хмельницького» ОСОБА_8 для забезпечення гарантованої перемоги ТОВ «Світ розваг Хмельницький», під час участі у закупівлі модульної вбиральні, замовниками якої буде КП «Парки і сквери міста Хмельницького» та укладення, з ТОВ «Світ розваг Хмельницький», договору про закупівлю модульної вбиральні».
Слідчою суддею установлено, що згідно із інформаційною довідкою із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 447065434 від 09.10.2025, ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_7 , є власником 1/2 частини житлового будинку загальною площею 344,2 кв.м., житловою площею 124,5 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 .
Також, згідно із інформаційною довідкою із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 447065275 від 09.10.2025, ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_7 є власником 1/2 частини земельної ділянки із кадастровим номером: 6810100000:28:001:0220 площею 0,1 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та справедливого рішення слідчий суддя, згідно ст. ст. 94, 132, 173 КПК України, враховує правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього конфіскації, в тому числі і спеціальної, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.
Зважаючи на те, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 , оскільки надано докази, що 1/2 житлового будинку загальною площею 344,2 кв.м., житловою площею 124,5 кв.м. та 1/2 частка земельної ділянки із кадастровим номером: 6810100000:28:001:0220 площею 0,1 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , належать йому на праві власності, останній набув статусу підозрюваного, оскільки 10.10.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 209, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 369-2 КК України, санкція ч. 1 ст. 209 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі із конфіскацією майна, а тому із метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, клопотання про арешт підлягає задоволенню.
Матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою запобігання їх зникнення, що може перешкодити кримінальному провадженню.
А тому клопотання слідчого є обґрунтованим.
Приходячи до такого висновку, слідча суддя ураховує і те, що у даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту.
При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчою суддею не встановлено.
Із урахуванням ч. 4 ст. 173 КПК України, відповідно до якої у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна, ураховуючи розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідча суддя приходить до висновку накласти арешт із тимчасовим позбавленням права на відчуження та розпорядження на 1/2 частину житлового будинку загальною площею 344,2 кв.м., житловою площею 124,5 кв.м., який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та 1/2 частину земельної ділянки із кадастровим номером: 6810100000:28:001:0220 площею 0,1 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , проте із залишенням правомочності користування означеним майном.
Такий захід забезпечення кримінального провадження не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Менш обтяжливий спосіб арешту майна, на думку слідчої судді, призведе до неможливості його збереження та може призвести до перетворення, передачі, відчуження або до настання інших наслідків, які можуть перешкодити повному, швидкому та неупередженому розслідуванню.
Керуючись ст.ст.170-173 КПК України, слідча суддя -
постановила:
Задовольнити частково клопотання т.в.о. заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_3 .
Накласти арешт із тимчасовим позбавленням права на відчуження та розпорядження на 1/2 частину житлового будинку загальною площею 344,2 кв.м., житловою площею 124,5 кв.м., який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та 1/2 частину земельної ділянки із кадастровим номером: 6810100000:28:001:0220 площею 0,1 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відмовити у задоволенні решти клопотання.
Виконання ухвали доручити т.в.о. заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_3 .
Ухвала про арешт виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді про арешт майна може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її оголошення; якщо ухвала постановлена без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні під час розгляду питання про арешт майна мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Слідча суддя