Постанова від 15.10.2025 по справі 463/7772/25

Справа №463/7772/25

Провадження №3/463/1554/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2025 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Боброва Ю.Ю., розглянувши об'єднані в одне провадження матеріали, які надійшли з Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановила:

ОСОБА_1 5 серпня 2025 року о 16:40, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , ухилялась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання свого сина ОСОБА_2 , а саме: перебувала з дитиною з явними ознаками алкогольного сп'яніння, курила тютюнові вироби, висловлювалась нецензурною лайкою в присутності дитини, таким чином порушили вимоги статті 8 Закону України «Про охорону дитинства», що вчинено повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Окрім цього, ОСОБА_1 7 серпня 2025 року о 16:40, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , ухилялась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання свого сина ОСОБА_2 , а саме: перебувала з дитиною з явними ознаками алкогольного сп'яніння, курила тютюнові вироби, висловлювалась нецензурною лайкою в присутності дитини, таким чином порушили вимоги статті 8 Закону України «Про охорону дитинства», що вчинено повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності не з'явилась повторно, про розгляд справи була повідомлена у встановленому законом порядку, причин неявки не повідомила, клопотання про відкладення не подала.

Відповідно до ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності справу може бути розглянуто у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Суд також враховує, що особа при складені протоколів була повідомлена про те, що розгляд справи буде відбуватись в Личаківському районному суді м. Львова, про що зазначено в протоколах. Згідно правової позиції Європейського суду з прав людини, що викладена у справі "Пономарьов проти України", сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

З урахуванням обмежених строків розгляду справи, а також того, що розгляд справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, може проводитися у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про можливість розгляду такої у відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних доказів.

Оглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.

Факт вчинення правопорушення стверджується протоколами серії ВАД №478947 від 7 серпня 2025 року та серії ВАД №477282 від 5 серпня 2025 року, копіями паспортів та свідоцтва про народження, письмовими поясненнями свідка, фотографіями з місця події, витягом з бази даних, копією постанови Личаківського районного суду м. Львова від 16 липня 2025 року про притягнення ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених, зокрема, ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вважаю, що в діях ОСОБА_1 є ознаки правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи вищенаведене, наявні в суду дані про особу правопорушника, тяжкість скоєного, до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Окрім цього, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 124, 283, 284, 294 КпАП України, -

постановила:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та з врахуванням положень ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення обрати їй покарання у виді адміністративного штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 грн (одна тисяча сімсот гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в користь держави судовий збір в розмірі 605,6 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі, тобто становитиме 3 400 грн (три тисячі чотириста гривень).

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.

Суддя: Юлія БОБРОВА