Постанова від 14.10.2025 по справі 337/5124/25

14.10.2025

ЄУН 337/5124/25

Провадження № 3/337/1439/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2025 року місто Запоріжжя

Суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Котляр Антон Миколайович, за участю прокурора Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону Медведєвої В.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Колишній командир другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 молодший сержант ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями «при звільненні».

Так, наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №№230 від 13.08.2024, командира другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 молодшого сержанта ОСОБА_1 було звільнено у запас за підпунктом «б», за станом здоров'я за наявності інвалідності.

ОСОБА_1 під підпис ознайомився із Наказом №230 від 13.08.2024 «Про звільнення ОСОБА_1 », а також під підпис була ознайомлена із вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та попереджений про відповідальність щодо порушення норм Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 після припинення діяльності, звільнившись з посади командира другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», був зобов'язаний не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності, а саме до 12.09.2024 подати декларацію «при звільненні», за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Проте встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію «при звільненні», шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, лише 19.09.2025 о 18:47 годині.

Також, колишній командир другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 молодший сержант ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення).

Так, наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №230 від 13.08.2024, командира другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 молодшого сержанта ОСОБА_1 було звільнено у запас за підпунктом «б», за станом здоров'я за наявності інвалідності.

ОСОБА_1 під підпис ознайомився із Наказом №230 від 13.08.2024 «Про звільнення ОСОБА_1 », а також під підпис була ознайомлена із вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та попереджений про відповідальність щодо порушення норм Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 після припинення діяльності, звільнившись з посади командира другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», був зобов'язаний до 01 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення) в термін до 00:00 год. 01.04.2025р.

Проте встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію «при звільненні», шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, лише 19.09.2025 о 18:47 годині.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав в повному обсязі.

Прокурор Медведєва В.О. просила суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, та призначити мінімальне покарання, передбачене санкцією ст.172-6 КУпАП.

Вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суддя встановив наступні обставини.

Згідно п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього закону, є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань.

Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №186 від 30.06.2024, молодшого сержанта ОСОБА_1 було призначено на посаду командира другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №230 від 13.08.2024, молодшого сержанта ОСОБА_1 , командира другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , звільнено у запас зі підпунктом «б» за станом здоров'я за наявності інвалідності.

ОСОБА_1 після припинення діяльності, звільнившись з посади командира другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», був зобов'язаний не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності, а саме до 12.09.2024 подати декларацію «при звільненні», за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Також, ОСОБА_1 після припинення діяльності, звільнившись з посади командира другого відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», був зобов'язаний до 01 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення) в термін до 00:00 год. 01.04.2025р.

Встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію «при звільненні», шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, лише 19.09.2025 о 18:47 годині.

Доказів поважності причин пропуску строку подачі декларації ОСОБА_1 в судовому засіданні не надав.

Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Призначаючи стягнення ОСОБА_1 , суддя враховує відсутність обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 34 КУпАП.

Суддя враховує дані про особу правопорушника, який не працевлаштований, раніше не притягався до відповідальності за аналогічні порушення.

Керуючись ст. 172-6, 256, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення відношенні ОСОБА_1 , передбачені:

- ч.1 ст.172-6 КУпАП (ЄУН 337/5124/25, провадження №3/337/1439/2025);

- ч.1 ст.172-6 КУпАП (ЄУН 337/5126/25, провадження №3/337/1440/2025);

шляхом приєднання справ ЄУН 337/5126/25 до справи ЄУН 337/5124/25.

Об'єднаній справі про адміністративне правопорушення присвоїти ЄУН 337/5124/25, провадження №3/337/1439/2025.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

У разі несплати штрафу у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення постанови про накладення штрафу, стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, тобто 1700,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м. Запоріжжя впродовж 10 днів з дня її проголошення.

Реквізити для сплати штрафу - банк отримувача Казначейство України (ЕАП); отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Запоріжжя/21081100; Код ЄДРПОУ отримувача: 37941997; рахунок: UA558999980313060106000008479, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Реквізити для сплати судового збору - Отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код ЄДРПОУ отримувача: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Суддя: А.М. Котляр