1-кс/134/560/2025
Справа № 134/1272/25
про тимчасовий доступ до речей і документів
13 жовтня 2025 року Крижопільський районний суд
Вінницької області
Слідчий суддя Крижопільського районного суду ОСОБА_1
з участю: секретаря ОСОБА_2
розглянувши клопотання старшої слідчої СВ Відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42025022310000045 від 23.07.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України, про отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів,
Старша слідча СВ відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернулася з клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів.
Вказала, що органом досудового розслідування ВП №1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 42025022310000045, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України.
Встановлено, що проведеним Тульчинською окружною прокуратурою моніторингом даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що депутат однієї із територіальних громад Тульчинського району Вінницької області ОСОБА_4 , будучи особою, яка відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язана подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, умисно вніс завідомо недостовірні відомості до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", які відрізняються від достовірних на суму від 750 до 2500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
ОСОБА_5 , будучи суб'єктом декларування, в порушення вимог п. 3 та п. 10 ч. 1 та абз. 3 ч. 2 ст. 46 Закону, 27.03.2023 о 18 годині 14 хвилин, перебуваючи в невстановленому в ході досудового розслідування місці, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 за URL-адресою ІНФОРМАЦІЯ_2 затвердженої ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_1 ) форми декларації, із застосуванням особистого кваліфікованого електронного підпису, подав щорічну електронну декларацію за 2022 рік, якій присвоєно ідентифікаційний номер d58aaa0f-d807-4e55-95bf-79c20a12326f, до якої умисно вніс завідомо недостовірні відомості.
Так, ОСОБА_5 зазначивши у розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби» декларації відомості про транспортний засіб - легковий автомобіль марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, 2022 p.в., VIN -код НОМЕР_1 , дата реєстрації 06.09.2022, не вказав вартість останнього на дату набуття та у розділі 14 «Видатки та правочини суб'єкта декларування» декларації не зазначив видатки на придбання даного транспортного засобу.
Згідно договору купівлі-продажу автомобіля № ПМ-РМ-12-19.07.2022 від 19.07.2022, укладеного між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі виконавчого директора ОСОБА_6 (Продавець) та ОСОБА_5 (Покупець), вартість легкового автомобіля марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, 2022 p.в., VIN -код НОМЕР_1 складала 2 134 913 гривень.
Тобто, подані ОСОБА_5 у щорічній декларації за 2022 рік відомості відрізняються від достовірних на загальну суму 2 134 913 гривень, що більше ніж у 750 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.
Крім того, ОСОБА_5 не вніс до розділу 3 «Об'єкти нерухомості» декларації відомості про об'єкт нерухомого майна, а саме земельну ділянку з кадастровим номером 0521981200:03:003:0723, загальною площею 45.497 га, що розташована за адресою: Городківська сільська рада Тульчинського району Вінницької область, реєстраційний номер 2138444905219, вартість якої згідно договору купівлі-продажу земельної ділянки від 07.11.2023 укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_7 (Продавець) та ОСОБА_5 (Покупець) становила 1 132 472 гривні.
Тобто, подані ОСОБА_5 у щорічній декларації за 2023 рік відомості відрізняються від достовірних на загальну суму 3 267 385 гривень, що більше ніж у 750 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_5 , своїми діями вчиняє та продовжує вчиняти правочини та видатки, які не відповідають загальні сукупності доходів сім'ї в чому вбачаються ознаки незаконного збагачення.
Крім того, оперативним шляхом встановлено, що відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_3 проводилась перевірка способу життя останнього, за результатами якої було складено відповідний висновок.
Відповідно до ст. 514 Закону України «Про запобігання корупції», ІНФОРМАЦІЯ_8 здійснює вибірковий моніторинг способу життя суб'єктів декларування з метою встановлення відповідності їх рівня життя наявним у них та членів їх сім'ї майну і одержаним ними доходам згідно з декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що подається відповідно до цього Закону.
У разі виявлення за результатами моніторингу способу життя ознак корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією, ІНФОРМАЦІЯ_8 про них спеціально уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції.
Таким чином, отримання документів що стосуються перевірки способу життя ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_2 ), що проводилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 , а також послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на функції держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_2 ), надасть можливість надати об'єктивну правову оцінку, забезпечить швидке, повне та неупереджене досудове розслідування, а також встановлення істини у кримінальному провадженні.
Вказані документи мають важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, оскільки відомості, які у них містяться необхідні для встановлення винних у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, а також за їх допомогою можна встановити наявність або відсутність обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Тимчасовий доступ до речей і документів, які зазначені у клопотанні та їх вилучення не тягне негативних наслідків, передбачених п. 10 ч. 1 ст. 309 КПК України, оскільки орган досудового розслідування звертається із клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та не позбавляє володільця документів можливості здійснювати свою діяльність та в жодному разі не порушує права і свободи, визначені Конституцією України, а саме особисті та політичні.
На підставі ч. 2 ст.163 КПК України просить в судове засідання особу, у володінні якої перебувають речі та документи, які містять охоронювану законом таємницю, не викликати.
В судове засідання надійшла заява слідчої про розгляд справи у її відсутності, клопотання підтримала, просила задовольнити.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося на підставі ч.4 ст. 107 КПК України, у зв'язку із неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.
Судом встановлено,що згідно витягу з кримінального провадження № 42025022310000045 органом досудового розслідування ВП №1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 42025022310000045, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України.
Встановлено, що проведеним Тульчинською окружною прокуратурою моніторингом даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що депутат однієї із територіальних громад Тульчинського району Вінницької області ОСОБА_4 , будучи особою, яка відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язана подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, умисно вніс завідомо недостовірні відомості до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", які відрізняються від достовірних на суму від 750 до 2500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
ОСОБА_5 , будучи суб'єктом декларування, в порушення вимог п. 3 та п. 10 ч. 1 та абз. 3 ч. 2 ст. 46 Закону, 27.03.2023 о 18 годині 14 хвилин, перебуваючи в невстановленому в ході досудового розслідування місці, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 за URL-адресою ІНФОРМАЦІЯ_2 затвердженої ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_1 ) форми декларації, із застосуванням особистого кваліфікованого електронного підпису, подав щорічну електронну декларацію за 2022 рік, якій присвоєно ідентифікаційний номер d58aaa0f-d807-4e55-95bf-79c20a12326f, до якої умисно вніс завідомо недостовірні відомості.
Так, ОСОБА_5 зазначивши у розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби» декларації відомості про транспортний засіб - легковий автомобіль марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, 2022 p.в., VIN -код НОМЕР_1 , дата реєстрації 06.09.2022, не вказав вартість останнього на дату набуття та у розділі 14 «Видатки та правочини суб'єкта декларування» декларації не зазначив видатки на придбання даного транспортного засобу.
Згідно договору купівлі-продажу автомобіля № ПМ-РМ-12-19.07.2022 від 19.07.2022, укладеного між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі виконавчого директора ОСОБА_6 (Продавець) та ОСОБА_5 (Покупець), вартість легкового автомобіля марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, 2022 p.в., VIN -код НОМЕР_1 складала 2 134 913 гривень.
Тобто, подані ОСОБА_5 у щорічній декларації за 2022 рік відомості відрізняються від достовірних на загальну суму 2 134 913 гривень, що більше ніж у 750 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.
Крім того, ОСОБА_5 не вніс до розділу 3 «Об'єкти нерухомості» декларації відомості про об'єкт нерухомого майна, а саме земельну ділянку з кадастровим номером 0521981200:03:003:0723, загальною площею 45.497 га, що розташована за адресою: Городківська сільська рада Тульчинського району Вінницької область, реєстраційний номер 2138444905219, вартість якої згідно договору купівлі-продажу земельної ділянки від 07.11.2023 укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_7 (Продавець) та ОСОБА_5 (Покупець) становила 1 132 472 гривні.
Тобто, подані ОСОБА_5 у щорічній декларації за 2023 рік відомості відрізняються від достовірних на загальну суму 3 267 385 гривень, що більше ніж у 750 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_5 , своїми діями вчиняє та продовжує вчиняти правочини та видатки, які не відповідають загальні сукупності доходів сім'ї в чому вбачаються ознаки незаконного збагачення.
Крім того, оперативним шляхом встановлено, що відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_3 проводилась перевірка способу життя останнього, за результатами якої було складено відповідний висновок.
Відповідно до ст. 514 Закону України «Про запобігання корупції», ІНФОРМАЦІЯ_8 здійснює вибірковий моніторинг способу життя суб'єктів декларування з метою встановлення відповідності їх рівня життя наявним у них та членів їх сім'ї майну і одержаним ними доходам згідно з декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що подається відповідно до цього Закону.
У разі виявлення за результатами моніторингу способу життя ознак корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією, ІНФОРМАЦІЯ_8 про них спеціально уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції.
Таким чином, отримання документів що стосуються перевірки способу життя ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_2 ), що проводилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 , а також послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на функції держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_2 ), надасть можливість надати об'єктивну правову оцінку, забезпечить швидке, повне та неупереджене досудове розслідування, а також встановлення істини у кримінальному провадженні.
Вказані документи мають важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, оскільки відомості, які у них містяться необхідні для встановлення винних у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, а також за їх допомогою можна встановити наявність або відсутність обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Частина друга статті 163 КПК України, вказує, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного факту, зокрема враховуючи, що вище викладена інформація має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 ( АДРЕСА_1 ).
А тому суд, вважає, що є підстави задовольнити клопотання старшої слідчої СВ відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Крижопільського відділу Тульчинської окружної прокуратури ОСОБА_8 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025022310000045 від 23.07.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 ( АДРЕСА_1 ).
Враховуючи вище викладене та керуючись ст. ст.163-165, 369-372 КПК
Клопотання старшої слідчої СВ відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СВ ВП №1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 , заступнику начальника СВ ВП №1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ ВП №1 Тульчинського РВП лейтенанту поліції ОСОБА_10 , старшому слідчому СВ ВП №1 Тульчинського РВП капітану поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ ВП №1 Тульчинського РВП лейтенанту поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ ВП №1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_13 на тимчасовий доступ до документів що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 ( АДРЕСА_1 ), а саме до: матеріалів перевірки способу життя та висновку за результатами перевірки способу життя ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_2 ), послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на функції держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_2 ), а також декларації, які подавав ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в період часу з 2021 по 2025 р., з можливістю вилучення належим чином завірених копій.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали суду винесена в 2-х екземплярах, одна з якої зберігається у матеріалах справи.
Суддя