ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/20684/25
провадження № 3/753/7438/25
"14" жовтня 2025 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Шаповалова К.В., розглянувши матеріали, які надійшли від сектору ювенальної превенції відділу превенції Дарницького Управління поліції Головного управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт № НОМЕР_1 виданий 22 серпня 2023 року, орган, що видав - №8025,
за частиною другою статті 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
29 вересня 2025 року до Дарницького районного суду міста Києва надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 51 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29 вересня 2025 року матеріали справи передано судді Шаповаловій К.В.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12 вересня 2025 року серії ВАД № 741087, 11 вересня 2025 року близько 19:38 год, ОСОБА_1 , перебуваючи в магазині "Bershka" (ТРЦ "River Mall") за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 12, здійснила дрібну крадіжку майна, а саме - одягу на суму 1832,50 грн, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене частиною другою статті 51 КУпАП.
У судове засідання призначене на 14 жовтня 2025 року з'явилася ОСОБА_1 та її законний представник, які зазначили, що ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнає, наслідки скоєного їй зрозумілі. Законний представник ОСОБА_1 зазначила, що з останньою було проведено виховну бесіду.
Положеннями статті 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.
На підтвердження того, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, суду надано: протокол про адміністративне правопорушення, рапорти працівників поліції, заява про вчинення правопорушення, довідка про вартість товару та письмові пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суддя, дотримуючись вимог статті 252 КУпАП, оцінила докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, водночас керуючись законом і правосвідомістю.
З огляду на те, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 51 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
При вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суддя враховує, що вона є неповнолітньою особою, так як на момент вчинення правопорушення їй було шістнадцять років.
Відповідно статті 13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Так, відповідно до статті 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Враховуючи викладені обставини справи, суддя вважає за необхідне застосувати стосовно ОСОБА_1 захід впливу у виді попередження, відповідно до статті 24-1 КУпАП.
Приймаючи до уваги, що відповідно до статті 24-1 КУпАП захід впливу у виді попередження не є адміністративними стягненням, тому судовий збір не підлягає стягненню з неповнолітньої особи.
На підставі викладеного та керуючись статтями 13, 24-1, 126, 283-285 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 51 КУпАП та застосувати стосовно неї захід впливу у виді попередження.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду.
Суддя К.В. Шаповалова