Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2747/25
Провадження № 3/376/1037/2025
06 жовтня 2025 року суддя Сквирського районного суду Київської області Батовріна І. Г. , розглянувши матеріали, які надійшли від батальйону №2 ППП в місті Біла Церква та Білоцерківському районі, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ,
ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміцністративні правопорушення, 07.04.2025 о 07:00 в с. Антонів по вул. Заріччя 2, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом ВАЗ 210700 д.н.з. НОМЕР_3 не був уважний не стежив за дорожньою швидкості руху при виявлені перешкодиу вигляді електроопори не зменшив швидкість аж до повної зупинки ТЗ, та здійснив наїзд на перешкоду у вигляді електроопори.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення на дійшов до суду 10.09.2025.
ОСОБА_1 та його законний представник ОСОБА_2 з'явились в судове засідання, разом з тим особа яка притягується до адміністративної відповідальності провини не визнав, заперечува причетність до ДТП, зазначивши, що дізнався про ДТП коли працівники поліції прийшли у двір оглядати автомобіль батька.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Згідно практики Європейського суду з прав людини будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для її правильного вирішення.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року № 3353, встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (із змінами та доповненнями, ПДР України).
В п.1.9 ПДР України встановлено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
ОСОБА_1 , інкримунується порушення п.2.3.б, п.1.5, п.12.1, п.12.3 ПДР України.
До справи долучено: протокол про адміністративне правопорушення, складений 19.08.2025; постанови про адміністративні правопорушення від 19.08.2025 за обставинами вчинення правопорушень, передбачених ч.2 ст. 126, ст. 122-4 КУпАП що мали місце 07.04.2025 та 09.042025 відновідно; схема місця ДТП від 07.04.2025 із зображенням елктроопори, місця зіткнення та слідів шин на снігу; пояснення ОСОБА_3 , з яких вбачається, що в квітні 2025 року до нього приїздив невідомий хлопець на автомобілі ВАЗ 2107 для ремонту транспортного засобу; пояснення ОСОБА_4 , відповдно до яких останній бачив ОСОБА_1 за кермом ВАЗ 2107, який мав пошкодження бамперу та правої передньої сторони автомобіля; схема місця ДТП від 16.08.2025 з описом відновлених робіт на автомобілі ВАЗ 210700 д.н.з. НОМЕР_3 ; акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі; диск з відееозаписом вручення запрошення ОСОБА_2 та ОСОБА_1 для складання адміністративних матеріалів.
Разом з тим, відповідно до ст. 38 КУпАП, за скоєне адміністративне правопорушення стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня його вчинення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, на даний час закінчився.
Згідно ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, необхідно закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 247 п. 7, 284 п. 3 КУпАП
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Сквирський районний суд.
.
Суддя І. Г. Батовріна