Справа № 357/16180/25
1-в/357/636/25
про продовження терміну адміністративного нагляду
09 жовтня 2025 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючий - суддя ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
представника Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області - ОСОБА_3 ,
піднаглядного - ОСОБА_4 ,
розглянувши в м. Біла Церква, у відкритому судовому засіданні, подання Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, про продовження строку адміністративного нагляду стосовно: ОСОБА_4
подане подання мотивоване тим, що, згідно з ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 11 жовтня 2024 року, стосовно ОСОБА_4 встановлений адміністративний нагляд на термін 1 (один) рік та встановлено ряд обмежень.
З цього часу, ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності: згідно з постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 29 квітня 2025 року, за ч. 1 ст. 187 КУпАП, за 4 (чотири) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду; постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 04 червня 2025 року, за ч. 2 ст. 187 КУпАП, за 3 (три) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду; постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 09 грудня 2022 року, за ч. 2 ст. 187 КУпАП, за 4 (чотири) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду; постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 02 липня 2025 року, за ч. 1 ст. 44 КУпАП; постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 15 липня 2025 року, за ч. 2 ст. 187 КУпАП, за 3 (три) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду; постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 11 вересня 2025 року, за ч. 2 ст. 187 КУпАП, за 3 (три) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду.
На підставі викладеного начальник Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області вважав, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став та потребує постійного контролю з боку органів поліції, а тому просив:
1) продовжити стосовно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців;
2) установити такі обмеження: заборонити виходити з будинку (квартири) з 22:00 до 06:00 наступного дня; заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Біла Церква без дозволу поліції; заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах, магазинах, та інших громадських місцях, де реалізуються алкогольні напої на розлив; зобов'язати з'являтися 2 (два) рази на місяць на реєстраційну відмітку до Білоцерківського районного управління поліції, у період часу з 09:00 до 11:00.
У судовому засіданні, представник Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , підтримав подане клопотання.
Піднаглядний ОСОБА_4 , заперечував проти продовження йому адміністративного нагляду, та пояснив, що бажає працювати, став на шлях виправлення.
Суддя дослідивши додані до подання докази, дійшла таких висновків.
Згідно з ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 11 жовтня 2024 року, стосовно ОСОБА_4 встановлений адміністративний нагляд на термін 1 (один) рік та встановлено ряд обмежень.
З вище вказаною ухвалою суду ОСОБА_4 ознайомлений - 29 листопада 2024 року.
Відповідно до довідок від 10 січня 2025 року, 05 лютого 2025 року, 04,18 березня 2025 року, 09,30 квітня 2025 року, 04,30 червня 2025 року, 28 липня 2025 року, 08,22 вересня 2025 року, про результати проведеної бесіди з піднаглядним ОСОБА_4 , в ході проведеної бесіди останній був попереджений про недопущення в подальшому порушень громадського порядку та вчинення будь-яких злочинів. Особливу увагу приділено дотриманню правил та обмежень адміністративного нагляду. Роз'яснено наслідки вчинення будь-яких правопорушень.
Піднаглядний ОСОБА_4 підтримав ознайомлення з викладеним особистим підписом.
ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності:
1) згідно з постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 29 квітня 2025 року, за ч. 1 ст. 187 КУпАП, за 4 (чотири) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду;
2) постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 04 червня 2025 року, за ч. 2 ст. 187 КУпАП, за 3 (три) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду;
3) постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 09 грудня 2022 року, за ч. 2 ст. 187 КУпАП, за 4 (чотири) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду;
4) постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 02 липня 2025 року, за ч. 1 ст. 44 КУпАП;
5) постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 15 липня 2025 року, за ч. 2 ст. 187 КУпАП, за 3 (три) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду; постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 11 вересня 2025 року, за ч. 2 ст. 187 КУпАП, за 3 (три) порушення умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду.
Відповідно до довідки-характеристики від 02 вересня 2025 року, ОСОБА_4 характеризується посередньо.
Відповідно до ч. 1 ст. 158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах «ґ», «д» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до п. «в» ст. 3 вище вказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Отже, у разі наявності підстав вважати, що піднаглядний залишається небезпечним для суспільства, термін адміністративного нагляду може бути продовжений ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Отож, оскільки судимість ОСОБА_5 , наразі, непогашена та незнята, він залишається небезпечним для суспільства, про що свідчить його поведінка, а саме: він незважаючи на попередження, систематично порушував умови адміністративного нагляду, суд вважає, що є підстави для продовження терміну адміністративного нагляду на 6 (шість) місяців, із запропонованими обмеженнями.
Отже, на підставі викладеного, керуючись ст. 158 КВК України, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, суддя
подання Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, про продовження строку адміністративного нагляду стосовно: ОСОБА_4 , - задовольнити.
Продовжити термін адміністративного нагляду за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , на 6 (шість) місяців.
Установити ОСОБА_4 такі обмеження, передбачені ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року:
1) заборонити виходити з будинку (квартири) з 22:00 до 06:00 наступного дня;
2) заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Біла Церква Київської області без дозволу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області;
3) заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах, магазинах, та інших громадських місцях, де реалізуються алкогольні напої на розлив;
4) зобов'язати 2 (два) рази на місяць з'являтися на реєстраційну відмітку до відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, у період часу з 09:00 до 11:00.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення ОСОБА_4 ухвали про продовження терміну адміністративного нагляду.
Копію ухвали направити начальнику Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області для організації виконання вимог ст. 159 КВК України.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на орган Національної поліції за місцем проживання ОСОБА_4 .
Роз'яснити, що у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області, протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 532 КПК України.
Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської областіОСОБА_6