1Справа № 335/10165/25 3/335/2630/2025
14 жовтня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя Стеценко А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
13.10.2025 з Головного управління ДПС у Запорізькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 1585/12 від 06.10.2025, згідно якого ОСОБА_2 провадив господарську діяльність без державної реєстрації як суб'єкт господарювання, з метою отримання прибутку та згідно з отриманої податкової інформації в період з 01.03.2025 по 30.04.2025 з використанням послуг (сервісів) ТОВ «Нова Пей» в частині операцій з приймання коштів отримано 177 грошових перекази, на загальну суму 252954,00 грн., що вказує на систематичне здійснення господарської діяльності та порушення ч. 1 ст. 58 ГК України, чим вчинив правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення та доданими до нього матеріалами, доходжу висновку про необхідність його повернення до Головного управління ДПС у Запорізькій області з огляду на наступне.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про часі місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно приписів ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 164 КУпАП, розглядаються за місцем їх вчинення.
З протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів вбачається, що місцем вчинення інкримінованого ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, є місце проживання (податкова адреса) зазначеної особи: АДРЕСА_1 , що перебуває в межах територіальною юрисдикції (підсудності) Шевченківського районного суду міста Запоріжжя.
Отже, справа про адміністративне правопорушення, інкриміноване ОСОБА_2 , не може бути розгялнута суддею Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 276, 278, 283 КУпАП, суддя
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 - повернути Головному управлінню ДПС у Запорізькій області для направлення за підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Стеценко