Справа № 314/603/25
Провадження № 2/314/903/2025
14.10.2025 м.Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Капітонов Є.М.,
секретар судового засідання Дерко В.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін цивільну справу № 314/603/25 за позовом Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради до ОСОБА_1 про стягнення боргу за надані послуги з централізованого водопостачання,
ПозивачКП «Облводоканал» Запорізької обласної ради звернулось із позовом до ОСОБА_1 про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги (централізованого водопостачання та централізованого водовідведення), обгрунтовуючи позовні вимоги тим, що відповідно до рішення виконавчого комітету Вільнянської міської ради Запорізької області від 14.03.2019 № 31 позивач із 01.05.2019 є виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення м. Вільнянськ. Надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у м. Вільнянськ позивач здійснює через Вільнянський експлуатаційний цех водопостачання та водовідведення. На офіційному веб-сайті 25.03.2019 позивач опублікував повідомлення про те, що у зв'язку із припиненням строку дії договору позивачки від 30.06.2015 № 1 між КП «Водоканал» та КП «Облводоканал» ЗОР в частині майна, яке входить до складу магістрального водоводу Запоріжжя-Вільнянськ-Новомиколаївка, послуги з водопостачання та водовідведення з 01.05.2019 буде надавати КП «Облводоканал» ЗОР. У цьому ж повідомленні було заначено, що згідно діючого законодавства із 01.05.2019 послуги з водопостачання та водовідведення будуть надаватися виключно при наявності договору на відповідну послугу.
Позивач зазначає, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», який набрав чинності 01.05.2021, внесено зміни до п. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а саме передбачено, що договори про надання комунальних послуг є публічними, тобто не треба їх укладати індивідуально. Вказано, що публічні договори приєднання про надання комунальних послуг власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги. При цьому, розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг. Позивач зазначає, що 08.12.2021 на своєму офіційному веб-сайті (http://oblvoda.zp.ua) опублікував типові форми договорів, а враховуючи вищенаведену норму такі договори вважаються вже укладеними зі споживачами із 08.01.2022.
Відповідач є власником земельної ділянки та житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідач користується комунальними послугами, але не виконує свої зобов'язання, не здійснює оплати за спожиті послуги, внаслідок чого за ним обліковується заборгованість за період з 01.05.2021 по 31.12.2024 у розмірі 3139, 4, господарські потреби у розмірі 3336, 44 грн., абонентська плата в розмірі 897, 9 грн. та перерахунок 1657, 01 грн. а всього 5716, 73 грн.
Учасники справи в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Представник позивача подала заяву про розгляд справи без участі представника позивача, на задоволенні позовних вимог наполягала, проти винесення заочного рішення не заперечувала.
Від відповідача відзиву на позов, заяв про розгляд справи за її відсутності не надходило.
За таких обставин, суд вважає можливим провести заочний розгляд справи за відсутності учасників справи та ухвалити заочне рішення на підставі доказів, які є в матеріалах справи, без фіксування судового засідання технічними засобами, що відповідає ч. 2 ст. 247, ч. 1 ст. 280 ЦПК України.
Із матеріалів справи вбачається, щорішенням виконавчого комітету Вільнянської міської ради Запорізької області від 14.03.2019 № 31 позивач із 01.05.2019 є виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення м. Вільнянськ. Надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у м. Вільнянськ позивач здійснює через Вільнянський експлуатаційний цех водопостачання та водовідведення. На офіційному веб-сайті 25.03.2019 позивач опублікував повідомлення про те, що у зв'язку із припиненням строку дії договору позивачки від 30.06.2015 № 1 між КП «Водоканал» та КП «Облводоканал» ЗОР в частині майна, яке входить до складу магістрального водоводу Запоріжжя-Вільнянськ-Новомиколаївка, послуги з водопостачання та водовідведення з 01.05.2019 буде надавати КП «Облводоканал» ЗОР. У цьому ж повідомленні було заначено, що згідно діючого законодавства із 01.05.2019 послуги з водопостачання та водовідведення будуть надаватися виключно при наявності договору на відповідну послугу.
Позивач зазначає, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», який набрав чинності 01.05.2021, внесено зміни до п. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а саме передбачено, що договори про надання комунальних послуг є публічними, тобто не треба їх укладати індивідуально. Вказано, що публічні договори приєднання про надання комунальних послуг власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги. При цьому, розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг. Позивач зазначає, що 08.12.2021 на своєму офіційному веб-сайті (http://oblvoda.zp.ua) опублікував типові форми договорів, а враховуючи вищенаведену норму такі договори вважаються вже укладеними зі споживачами із 08.01.2022.
Відповідач є власником земельної ділянки та житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 Відповідач користується комунальними послугами, але не виконує свої зобов'язання, не здійснює оплати за спожиті послуги, внаслідок чого за ним обліковується заборгованість за період з 01.05.2021 по 31.12.2024 у розмірі 3139, 4, господарські потреби у розмірі 3336, 44 грн., абонентська плата в розмірі 897, 9 грн. та перерахунок 1657, 01 грн. а всього 5716, 73 грн.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки визначені Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
Згідно із ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
За положеннями ст. ст. 13, 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуги з централізованого водопостачання та водовідведення віднесено до комунальних.
Приписами п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», передбачено право споживача на отримання вчасної та відповідної якості житло-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо кореспондує визначений п. 5 ч. 2 ст. 7 цього Закону обов'язок споживача сплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Індивідуальний споживач зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами (ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору (ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Положеннями ч. 1 ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.
Зокрема, нарахування за послуги централізованого водопостачання та водовідведення здійснюється за тарифами, встановленими Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 18.06.2019 № 1039, від 19.11.2019 № 2444, від 04.02.2020 № 283, від 16.12.2020 № 2499, від 22.12.2021 № 2846.
Відповідно до ч. 1 ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ч. 1 ст. 509 ЦК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 319 ЦК України, власність зобов'язує. Власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 322 ЦК України).
У постанові від 20.04.2016 у справі № 6-2951цс15 Верховний суд дійшов висновку, що основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки, регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
Згідно із ч. 1 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж. їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
Відповідно до ст. ст. 319, 322 ЦК України, відповідальність щодо належного утримання майна несе власник цього майна або особа, що володіє іншими речовими правами щодо цього майна (зокрема, правом володіння).
Судом встановлено, що відповідач не належним чином виконує свої зобов'язання за спожиті житлово-комунальні послуги (централізованого водопостачання та водовідведення), внаслідок чого має заборгованість у розмірі 2380,29 грн.
За приписами ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
За положеннями ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
За таких підстав, суд приходить до беззаперечного висновку, що обставини позовних вимог знайшли своє об'єктивне підтвердження в ході судового засідання, ґрунтуються на вимогах закону і підлягають частковому задоволенню відносно стягнення заборгованості за водопостачання та за абонентське обслуговування в розмірі 2380,29 грн.
Відносно стягнення заборгованості використаної води на господарські потреби суд виходить з наступного.
За визначенням ст.11 ЦК України (Підстави виникнення цивільних прав та обов'язків) цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є:
1) договори та інші правочини;
2) створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності;
3) завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі;
4) інші юридичні факти.
Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.
У випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов'язків може бути настання або ненастання певної події.
ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 29.10.2024 розглянув адміністративну справу № 280/1298/23 відносно визнання протиправним та скасування пунктів 1, 2, 10 додатку до рішення Запорізької обласної ради від 11.06.2020 №21 «Про вжиття заходів із проведення соціального обліку обсягів питної води, яка подається комунальним підприємством «Облводоканал» Запорізької обласної ради жителям області» - Умови користування системами централізованого водопостачання, вимоги щодо обладнання вузлів комерційного обліку та порядок приєднання до системи централізованого водопостачання водопровідних вводів нових споживачів.
Позивач, в обґрунтування позовних вимог відносно стягнення заборгованості використаної води на господарські потреби, як на підставу виникнення цивільних прав та обов'язків відповідача, посилається на рішення Запорізької обласної ради від 11.06.2020 №21 «Про вжиття заходів із проведення соціального обліку обсягів питної води, яка подається комунальним підприємством «Облводоканал» Запорізької обласної ради жителям області».
За наслідками розгляду вищезазначеної адміністративної справи суд встановив наступне:
«Рішення Запорізької обласної ради від 11.06.2020 №21 прийнято, як в ньому зазначено, відповідно до Господарського кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи закони України «Про житлово-комунальні послуги», «;Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «;Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 27.06.2008 №190, Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690, за результатами розгляду звернення Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради від 23.04.2020 №04/0690, з метою виконання зазначеним комунальним підприємством умов постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 11.09.2018 №972 «Про накладення штрафу на Комунальне підприємство «Облводоканал» Запорізької обласної ради за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, здійснення заходів державного регулювання», з метою зменшення втрат питної води, що поставляється згаданим комунальним підприємством жителям області, недопущення позбавлення цього комунального підприємства ліцензії на провадження діяльності у сфері водопостачання та водовідведення, накладення штрафних санкцій та дотримання прав і законних інтересів жителів територій області в забезпеченні належними послугами з водопостачання та водовідведення, що надаються спеціалізованими підприємствами, гарантованого Конституцією України права на життя та здоров'я, безпечне довкілля, для недопущення виникнення аварійних ситуацій з водопостачання та водовідведення.
Пунктом 1 рішення Запорізької обласної ради від 11.06.2020 №21 вирішено вважати обов'язковим встановлення вузлів комерційного обліку питної води, що подається комунальним підприємством «Облводоканал» Запорізької обласної ради, жителям області, у кожній точці приєднання до зовнішніх інженерних мереж, в якій комунальне підприємство «Облводоканал» Запорізької обласної ради виступає виконавцем послуг з водопостачання, та в населених пунктах, де надавачами послуг з водопостачання є інші ліцензіати.
Згідно з пунктами 4 та 5 рішення Запорізької обласної ради від 11.06.2020 №21 «Про вжиття заходів із проведення соціального обліку обсягів питної води, яка подається комунальним підприємством «Облводоканал» Запорізької обласної ради жителям області»:
- рекомендовано органам місцевого самоврядування, як суб'єктам відносин у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення, на території яких Комунальним підприємством «Облводоканал» Запорізької обласної ради та іншими спеціалізованими суб'єктами надаються послуги з водопостачання та водовідведення, прийняти та затвердити Умови користування системами централізованого водопостачання, вимоги щодо обладнання вузлів комерційного обліку та порядок приєднання до системи централізованого водопостачання водопровідних вводів нових споживачів (далі Умови), що додаються;
- рекомендовано органам місцевого самоврядування, як суб'єктам відносин у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення, спільно з керівником Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради забезпечити введення Умов у кожний договір про надання послуг з водопостачання та водовідведення, укладений із споживачами таких послуг, як обов'язкову умову укладеного договору.
Відповідно до пунктів 1, 2, 10 вказаних Умов користування системами централізованого водопостачання, вимог щодо обладнання вузлів комерційного обліку та порядок приєднання до системи централізованого водопостачання водопровідних вводів нових споживачів, які оскаржуються позивачами,:
Споживачі, які приєднані до мережі централізованого водопостачання та не мають приладів обліку або прилади обліку встановлені якими не в точці приєднання до мережі централізованого водопостачання, зобов'язані у строки, узгоджені з виконавцем послуг з водопостачання, обладнати вузол обліку в кожній точці приєднання мережі споживача до зовнішніх інженерних мереж на межі майнової належності; місце встановлення вузла обліку, тип та діаметр приладу обліку узгодити з виконавцем послуги; монтаж вузла обліку виконувати відповідно до будівельних норм і правил та вимог технічного паспорту приладу обліку. Роботи з обладнання колодязя та монтаж приладу обліку проводяться за рахунок споживача. - п.1.
Виконавець має право зобов'язати споживача обладнати вузол обліку у точці приєднання на межі майнової належності відповідно до вимог законодавства, якщо прилад обліку споживачем встановлено не в точці приєднання мереж споживача до мереж централізованого водопостачання виконавця (не на межі майнової належності) п.2.
У разі невиконання споживачем приписів та вимог виконавця щодо обладнання вузла обліку в точці приєднання, витрати питної води на господарські потреби, що не враховуються встановленим приладом обліку (полиття присадибних ділянок, асфальтового покриття, теплиць, заповнення басейнів, пиття худоби, миття транспорту та інше), розраховуються виконавцем згідно з нормативами питного водоспоживання, затвердженими відповідним рішенням, та нараховуються споживачу додатково до обсягів, визначених за показаннями приладу обліку. Такий розрахунок запроваджується виконавцем із дати надання припису до дати опломбування представником виконавця вузла обліку, обладнаного споживачем згідно з вимогами виконавця - п.10.
Суд апеляційної інстанції вважає, що для надання оцінки вказаним пунктам Умов та їх впливу на права та обов'язки позивачів, в першу чергу, підлягає з'ясуванню правова природа цієї Угоди в цілому.
Відповідно до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Конституційний Суд України в рішенні №7-рп/2009 від 16.04.2009, проаналізувавши функції і повноваження органів місцевого самоврядування, врегульовані Конституцією України та іншими законами України, дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію.
Як вбачається з рішення Запорізької обласної ради №21 від 11.06.2020, Умови користування системами централізованого водопостачання, вимоги щодо обладнання вузлів комерційного обліку та порядок приєднання до системи централізованого водопостачання водопровідних вводів нових споживачів є додатком, який цим рішенням обласної ради №21 від 11.06.2020 як офіційний письмовий документ, що запроваджує обов'язкові правила поведінки для певного, але не визначеного кола осіб, не затверджувався.
За своєю суттю вказані Умови, окремі положення яких оскаржені позивачами, є фактично пропозицією для органів місцевого самоврядування як суб'єктів відносин у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення, носять рекомендований характер, оскільки передбачають дискрецію вказаних суб'єктів на їх прийняття та затвердження, отже не є обов'язковими до виконання, що прямо випливає з наведених вище пунктів 4, 5 рішення обласної ради від 11.06.2020 №21, які відсилають до означених Умов.
Відповідно до ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами й організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території (ч.1).
Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи й організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень (ч.3).
Отже, допоки положення вказаних Умови не відтворені у відповідних рішеннях органів місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесене вирішення питань водопостачання, та/або не включені у договори про надання послуг з водопостачання та водовідведення, укладені між споживачами таких послуг та виконавцем, такі Умови не породжують прямих наслідків для позивачів як споживачів послуг з водопостачання і не впливають на їх права та законні інтереси.
…
Виходячи з вищенаведеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновки, що Умови користування системами централізованого водопостачання, вимоги щодо обладнання вузлів комерційного обліку та порядок приєднання до системи централізованого водопостачання водопровідних вводів нових споживачів додаток до рішення Запорізької обласної ради №21 від 11.06.2020 не мають ознак нормативно-правового акту (в розумінні п.18 ч.1 ст.4 КАС України), не зумовлюють виникнення будь-яких прав і обов'язків для позивачів».
Відповідно до ч.5 ст.82 ЦПК України обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, проте можуть бути у загальному порядку спростовані особою, яка не брала участі у справі, в якій такі обставини були встановлені.
З урахуванням зазначеного, суд приходить до висновку про необґрунтованість вимог відносно стягнення заборгованості використаної води на господарські потреби, оскільки позивачем не доведено наявності підстав виникнення у відповідача цивільних прав та обов'язків відносно таких правовідносин, що є наслідком відмови в задоволенні позову в цій частині.
Розподіл судових витрат суд вирішує в порядку визначеному ст. 141 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 141, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд
Позов Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради до ОСОБА_1 про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги (централізованого водопостачання та водовідведення) задовольнити частково.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 на користь Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради (69005, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 129 А, код ЄДРПОУ 03327115 заборгованість за надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в розмірі 2380, 29 грн.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 , на користь Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради (69005, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 129 А, код ЄДРПОУ 03327115) судовий збір у розмірі (2380, 29 /5716, 73*3028, 00) 1260, 78 грн.
В решті позовних вимог відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення може бути оскаржене позивачем безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
День складення повного судового рішення 14.10.2025.
Суддя Євген Миколайович Капітонов
14.10.2025