Справа № 699/1329/25
Номер провадження № 3/699/601/25
08.10.2025 м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Мельник А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , інші дані суду не відомі,
за ч.1 ст.184 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 472807 від 16.08.2025 встановлено, що 09.08.2025 близько 13:00 год в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 перебувала в п'яному вигляді, в той час, коли під її опікою були малолітні діти ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , чим неналежно виконує, передбачені законодавством обов'язки щодо виховання дітей.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою, у судове засідання не з'явилася, причини неявки не повідомила.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов висновку про відсутність в діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення, оскільки воно не містить кваліфікуючих ознак, передбачених ч.1 ст.184 КУпАП.
Стаття 62 Конституції України закріплює принцип судочинства - презумпцію невинуватості, відповідно до якого особа, яка притягується до відповідальності може бути визнана винною і покараною лише за умови, якщо її вина буде доведена в передбаченому законом порядку і встановлена рішенням суду. Державні органи не мають права перекладати обов'язок доказування на особу, яка притягується до відповідальності. Усі сумніви щодо доведеності вини особи, тлумачяться на її користь.
Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 280 КУпАП закріплено обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього Кодексу.
Суддя вважає, що в даному випадку відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, суддя вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю події і складу вищевказаного адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.184, 247, 251, 252, 284, 285, 289, 294 КУпАП, суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 184 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Мельник А.В.