Рішення від 14.10.2025 по справі 520/20673/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2025 року № 520/20673/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Заічко О.В., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (вул. Шевченка, буд.9,м. Сєверодонецьк, Луганська область, 93404, код ЄДРПОУ21782461) Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, Харківська обл., Харківський р-н, м. Харків, майдан Свободи, 5, під.3, пов.2, код ЄДРПОУ14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ: 21782461) щодо зменшення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) розміру призначеної з 11.02.2024 року пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV.

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ: 14099344) поновити з 12.02.2024 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) нарахування та виплату пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV призначеної на підставі заяви від 12.02.2024 року.

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ: 21782461) та Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ: 14099344) подати звіт про виконання Харківського окружного адміністративного суду по даній справі протягом 20 днів з дня набрання рішенням законної сили.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо зменшення ОСОБА_1 розміру призначеної з 11.02.2024 року пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV.

Відповідачами надано відзиви на позов, у яких останні зазначили, що Управління у спірних правовідносинах діяли згідно чинного законодавства, просили в задоволенні позовних вимог відмовити.

Дослідивши надані до справи матеріали, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 12.08.2021 ОСОБА_1 звертався із заявою щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах (робота за списком №2) призначену відповідно до статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до п.4.8 Постанови правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1 заява, відомості з відповідних інформаційних систем, скановані копії документів, на підставі яких призначено (перераховано) пенсію та проводиться її виплата; інша інформація, з урахуванням якої визначаються розмір призначеної пенсії та розмір пенсії до виплати, обробляються в складі електронної пенсійної справи, що формується та ведеться відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та «Про захист персональних даних». Електронна пенсійна справа зберігається на базі ентралізованих інформаційних технологій.

Відповідно до пп.2 п.4.2 Постанови правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Після реєстрації звернення (заяви) ОСОБА_1 в головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області про призначення пенсії, було розглянуто головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 19.08.2021 року № 2204950011471 ОСОБА_1 було відмовлено в призначенні пенсії за віком згідно з пункутом 2 частини 2 статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу.

12.02.2024 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до норм статті 26 Закону № 1058.

Заяву ОСОБА_1 від 12.02.2024 про призначення пенсії за віком відповідно до норм статті 26 Закону № 1058 було опрацьовано за принципом екстериторіальності спеціалістами Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

За результатом розгляду заяви від 12.02.2024 та доданих до неї документів ОСОБА_1 з 11.02.2024 призначено пенсію за віком відповідно до норм статті 26 Закон № 1058.

Пенсію ОСОБА_1 обчислено із страхового стажу 40 років 01 місяць 12 днів (страховий стаж враховано по 31.01.2024).

Відповідно до норм статті 40 Закону № 1058 при первинному призначенні пенсії ОСОБА_1 застосовано середню заробітну плату за 2021-2023 роки у розмірі 13559,41 грн. Для розрахунку пенсії заробітну плату враховано за період з 01.07.2000 по 31.01.2024. Індивідуальний коефіцієнт заробітку склав 1,88934, середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 25618,34 грн.

Починаючи з березня 2024 року ОСОБА_1 нараховувалась пенсія на рахунок, відкритий ним у ПАТ “Приватбанк».

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 по справі №520/25121/21, яке набрало законної сили 19.05.2025, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 12.08.2021, зарахувавши до пільгового стажу роботи ОСОБА_1 , періоди з 17.09.1985 по 29.03.1996 на Промисловому об'єднанні «Кристал», з урахуванням висновків суду у цій справі.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 19.05.2025 по справі №520/25121/21 рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 по справі №520/25121/21 залишити без змін.

На виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 по справі №520/25121/21 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області повторно розглянуто заяву від 12.08.2021р. та призначено пенсію за віком відповідно до Закону з 12.08.2021, зарахувавши до пільгового стажу роботи періоди з 17.09.1985р. по 29.03.1996р. на Промисловому об'єднанні «Кристал».

Внаслідок повторного розгляду заяви, Головним управлінням призначено ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до норм пункту 2 частини 2 статті 114 Закону № 1058 з 12.08.2021.

Пенсію ОСОБА_1 обчислено із страхового стажу 37 років 10 місяців 13 днів (страховий стаж враховано по 31.07.2021).

Відповідно до норм статті 40 Закону № 1058 ОСОБА_1 застосовано середню заробітну плата за 2018-2020 роки у розмірі 9118,81 грн.

Для розрахунку пенсії заробітну плату враховано за період з 01.07.2000 по 31.07.2021. Індивідуальний коефіцієнт заробітку склав 1,85759, середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 16939,01 грн.

Розмір пенсії з 12.08.2021р. становить 6445,62 грн.

Позивач, вважаючи оскаржувані дії протиправним, у зв'язку з чим звернулась до суду з цим позовом.

Перевіряючи оскаржувані дії відповідача на відповідність приписам ч.2 ст.2 КАС України, суд зазначає наступне.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Право на соціальний захист відноситься до основоположних прав і свобод, які гарантуються державною і, за жодних умов не можуть бути скасовані, а їх обмеження не допускається, крім випадків, передбачених Конституцією України (ст.ст.22, 64 Конституції України).

Відповідно до п.6 ч.1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Європейська соціальна хартія (переглянута) від 03.05.1996 р., ратифікована Законом України від 14.09.2006 р. № 137-V, яка набрала чинності з 01.02.2007 р. (далі - Хартія), визначає, що кожна особа похилого віку має право на соціальний захист (п.23 ч.1). Ратифікувавши Хартію, Україна взяла на себе міжнародне зобов'язання запроваджувати усіма відповідними засобами досягнення умов, за яких можуть ефективно здійснюватися права та принципи, що закріплені у частині І Хартії.

Отже, право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується, в тому числі, міжнародними зобов'язаннями України.

Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законом України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII від 05.11.1991 р. (далі - Закон № 1788-ХІІ) та Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003 р. (далі - Закон № 1058-IV).

Згідно ст.1 Закону № 1788-XII громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

За приписами ч.3 ст.4 Закону № 1058-IV виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Згідно ч.1 ст.26 Закону № 1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року.

Відповідно до ст.24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Абзацом 1 частини 1 статті 40 Закону № 1058-IV встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 р. становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 р. незалежно від перерв.

Згідно з абз.4, 5 ч.1 ст.40 Закону № 1058 для визначення розміру пенсії за віком відповідно до ч.2 ст.27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 01.07.2000 р. враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р. - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Відповідно до ст.43 Закону № 1058 перерахунок пенсій за віком, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абз.1 ч.1 ст.40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.

Згідно з ч.ч.1, 3 ст.44 Закону № 1058 заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Відповідно до п.2.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), до заяви про перерахунок пенсії, у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.

Так позивач вважає, що що при виконанні рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 року по справі 520/25121/21, яким було зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 12.08.2021, зарахувавши до пільгового стажу роботи позивача, періоди з 17.09.1985 по 29.03.1996 на Промисловому об'єднанні «Кристал», з урахуванням висновків суду у цій справі , відповідач повинен був врахувати, що з 11.02.2024 року позивач вже отримував пенсію за віком на загальних умовах, а тому повинен був керуватись тим, що органи ПФУ призначають пенсію на найбільш вигідних умовах та винести рішення про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за списком № 2, оскільки розмір пенсії суттєво зменшується.

Суд заувважує, що статтею 129-1 Конституції України затверджено, що судове рішення є обов'язковим до виконання.

Відповідно до статей 14, 370 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними та юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Обов'язковість судового рішення означає, що таке рішення повинно бути виконане своєчасно (у розумні строки), належним чином (у спосіб , визначений судом) та у повному обсязі, тобто у точній відповідності до приписів мотивувальної та резолютивної частин рішення.

Невиконання судового рішення, яке набуло законної сили, або надання йому переоцінки суперечить принципу верховенства права, складовою якого є принцип правової визначенності.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 у справі № 520/25121/21 виконано в межах покладених зобов'язань.

Продовжуючи розгляд справи, суд зазначає.

Внаслідок повторного розгляду заяви, Головним управлінням призначено ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до норм пункту 2 частини 2 статті 114 Закону № 1058 з 12.08.2021.

Пенсію ОСОБА_1 обчислено із страхового стажу 37 років 10 місяців 13 днів (страховий стаж враховано по 31.07.2021).

Відповідно до норм статті 40 Закону № 1058 ОСОБА_1 застосовано середню заробітну плата за 2018-2020 роки у розмірі 9118,81 грн.

Для розрахунку пенсії заробітну плату враховано за період з 01.07.2000 по 31.07.2021. Індивідуальний коефіцієнт заробітку склав 1,85759, середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 16939,01 грн.

Розмір пенсії з 12.08.2021р. становить 6445,62 грн.

12.02.2024 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до норм статті 26 Закону № 1058.

Заяву ОСОБА_1 від 12.02.2024 про призначення пенсії за віком відповідно до норм статті 26 Закону № 1058 було опрацьовано за принципом екстериторіальності спеціалістами Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

За результатом розгляду заяви від 12.02.2024 та доданих до неї документів ОСОБА_1 з 11.02.2024 призначено пенсію за віком відповідно до норм статті 26 Закон № 1058.

Пенсію ОСОБА_1 обчислено із страхового стажу 40 років 01 місяць 12 днів (страховий стаж враховано по 31.01.2024).

Відповідно до норм статті 40 Закону № 1058 при первинному призначенні пенсії ОСОБА_1 застосовано середню заробітну плату за 2021-2023 роки у розмірі 13559,41 грн. Для розрахунку пенсії заробітну плату враховано за період з 01.07.2000 по 31.01.2024. Індивідуальний коефіцієнт заробітку склав 1,88934, середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 25618,34 грн.

Відповідно до приписів ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-ІV) пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом; пенсіонер - особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

Згідно із ст. 9 Закону №1058-ІV відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Відповідно до ст. 10 Закону №1058-ІV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.

Судом встановлено, що положеннями ст.27 Закону №1058-ІV визначено, що розмір пенсії за віком визначається за формулою: П= Зп х Кс, де: П - розмір пенсії; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи.

Відповідно до частини першої, другої статті 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn ); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Отже, у випадку призначення пенсії на підставі Закону №1058-IV, при обчисленні пенсії враховується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Як передбачено положеннями п.1 ч.1 ст.45 Закону №1058-ІV, пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Відповідно до положень ч.3 ст.45 Закону №1058-ІV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви, на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

З аналізу вищевикладених норм вбачається, що приписами ч.3 ст.45 Закону №1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. Відтак, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом №1058-ІV.

Зазначений висновок суду відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним, зокрема, у постановах від 31 травня 2019 року у справі №314/272/17(2-а/314/33/2017), від 31 березня 2020 року у справі №348/1296/17, від 01 березня 2021 у справі №488/1409/16-а.

Судом встановлено, що позивачу внаслідок повторного розгляду заяви, Головним управлінням призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до норм пункту 2 частини 2 статті 114 Закону № 1058 з 12.08.2021.

За результатом розгляду заяви від 12.02.2024 та доданих до неї документів ОСОБА_1 з 11.02.2024 призначено пенсію за віком відповідно до норм статті 26 Закон № 1058.

Відтак, суд приходить до висновку, що у даному випадку має місце саме призначення пенсії за віком, а тому має враховуватись показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року призначення пенсії за віком відповідно до норм статті 40 Закону № 1058 із застосованням середньої заробітньої плати за 2018-2020 роки у розмірі 9118,81 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.

Згідно ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до положень ст.139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 250 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (вул. Шевченка, буд.9,м. Сєверодонецьк, Луганська область, 93404, код ЄДРПОУ21782461) Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, Харківська обл., Харківський р-н, м. Харків, майдан Свободи, 5, під.3, пов.2, код ЄДРПОУ14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Заічко О.В.