Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
13 жовтня 2025 р. № 520/4452/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» до Державної податкової служби України про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Державної податкової служби України щодо повернення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів в Єдиному державному реєстрі обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів від 11.12.2024 (вх. ДПС № 4926/АП від 13.12.2024);
- визнати протиправним та скасувати Рішення Державної податкової служби України про відмову Товариству з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» у внесенні вiдомостей про обладнання для пiдготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробiв до єдиного реєстру обладнання від 07.02.2025 № 20-р/лєр;
- зобов'язати Державну податкову службу України розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів в Єдиному державному реєстрі обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів від 11.12.2024 (вх. ДПС № 4926/АП від 13.12.2024) з урахуванням правової оцінки, яку буде надано судом у рішенні.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що дії Державної податкової служби України щодо повернення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів в Єдиному державному реєстрі обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів від 11.12.2024, є протиправними та такими, що суперечать нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України, та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа до Електронного кабінету, яка міститься в матеріалах справи.
Представником відповідача надано до суду відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, та зазначає, що діяв в межах повноважень та згідно норм чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, виходячи з наступного.
З позовної заяви вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» (далі - позивач) у зв'язку з набуттям права власності на обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів (що перебуває на митній території України) для подальшого використання в господарській діяльності, в порядку ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 481/95-ВР (був чинним на момент звернення, втратив чинність 01.01.2025) подало до Державної податкової служби України (далі - відповідач) Заяву про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів в Єдиному державному реєстрі обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів від 11.12.2024 (вх. ДПС № 4926/АП від 13.12.2024).
Заяву було складено шляхом заповнення форми затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 29 лютого 2024 року № 99 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів від 20.03.2024 № 137). На думку позивача, заява містить повну достовірну інформацію та до неї долучено всі необхідні документи передбачені законодавством завірені директором підприємства позивача та скріплені печаткою.
Листом Державної податкової служби України від 18.12.2024 № 895/АП/99-00-09-01-01-06 позивача було повідомлено про повернення вищезгаданої заяви та доданих до неї документів у зв'язку з невідповідністю формі, затвердженій Наказом Міністерства фінансів України від 29 лютого 2024 року № 99 без конкретизації недоліків, які потрібно усунути.
Позивач вищезазначеного листа та повернутих документів засобами поштового зв'язку отримав у відповіді на адвокатський запит від 09.01.2025 № 655/6/99-00-09-01-01-06.
Пізніше, позивачем було повторно в порядку ч. 8 ст. 38 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 3817-IX (далі - Закон України № 3817-IX) (набрав чинності 01.01.2025) подало відповідачу заяву про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів в Єдиному державному реєстрі обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів від 27.01.2025 року (вх. ДПС № 3819/6).
Заяву було складено шляхом заповнення форми затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 29 лютого 2024 року № 99 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів від 20.03.2024 № 137), оскільки після набрання чинності новим законом затверджені форми змін не зазнали. Заява містить повну достовірну інформацію та до неї долучено всі необхідні документи передбачені законодавством.
За результатами розгляду вищезгаданої заяви та доданих до неї документів відповідачем було прийнято Рішення про відмову у внесенні вiдомостей про обладнання для пiдготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробiв до єдиного реєстру обладнання від 07.02.2025 № 20-р/лєр.
Обґрунтовуючи зазначене рішення відповідач вказує на порушення вимог ч. ч. 9, 10 ст. 38 Закону України № 3817-IХ, а саме невідповідність форми заяви формі затвердженій законодавством, або у зв'язку з порушенням порядку її подання.
Посилання на конкретні недоліки, які потрібно усунути рішення не містить.
Не погоджуючись із діями відповідача, що полягають у поверненні без розгляду заяви позивача, вважаючи їх протиправними, та вважаючи протиправним та таким, що підлягає скасуванню рішення відповідача від 07.02.2025 № 20-р/лєр, позивач звернувся до суду з даним позовом.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з абз. 1-2, 4, 6-9, 12, 21-23 ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 481/95-ВР (далі - Закон України № 481/95-ВР) обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі обладнання.
Адміністратором та держателем Єдиного реєстру обладнання є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Реєстрація обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів здійснюється на підставі заяви власника або імпортера такого обладнання чи уповноваженої ним особи (далі - власник обладнання). У разі якщо власником обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів є нерезидент України, для цілей цього Закону власником такого обладнання вважається особа, яка здійснює використання або зберігання обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів на території України.
Заява подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, нарочно, поштою або в електронному вигляді в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України.
Заява про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів подається протягом 10 робочих днів з дня набуття права власності/користування на обладнання, що знаходиться на території України, а в разі його ввезення на митну територію України - протягом 10 робочих днів із дня завершення його митного оформлення.
У заяві про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів повинна міститися інформація про:
власника (співвласників) обладнання: для юридичних осіб (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; для фізичних осіб - підприємців - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою - підприємцем), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
користувача обладнання (у разі його передачі в користування): для юридичних осіб - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; для фізичних осіб - підприємців - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою - підприємцем), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта); підставу ввезення обладнання на митну територію України або набуття права власності чи користування обладнанням; вид обладнання, найменування виробника обладнання, модель та серійний номер (за наявності) обладнання; адресу місцезнаходження обладнання.
До заяви про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів додаються засвідчені власником/користувачем обладнання копії документів, що підтверджують ввезення обладнання на митну територію України або право власності/користування обладнанням.
До заяви про виключення відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, додаються копії завірених у визначеному законодавством порядку власником/користувачем обладнання документів, що підтверджують вивезення обладнання за межі митної території України, перехід права власності/користування на нього або знищення обладнання.
Форми заяв про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, про виключення відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 15 робочих днів із дня надходження заяви про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, про виключення відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, повинен внести відомості до Єдиного реєстру обладнання та письмово повідомити про це власника/користувача обладнання нарочно, поштою або в електронному вигляді в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України. Відомості вважаються внесеними до Єдиного реєстру обладнання із дня подання відповідної заяви власником/користувачем обладнання, за винятком випадків надання ним неповної або недостовірної інформації та документів.
У разі неподання власником/користувачем обладнання інформації та документів або подання неповної або недостовірної інформації, визначених цим Законом, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом п'яти робочих днів із дня надходження заяви повертає власнику/користувачу обладнання заяву та документи із зазначенням недоліків, які потрібно усунути.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 38 Закону України № 3817-IX, відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, крім нікотиновмісних продуктів для орального застосування, яке ввозиться на митну територію України, зберігається та/або використовується на митній території України, підлягають внесенню до Єдиного реєстру обладнання.
Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 38 Закону України № 3817-IX, внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання здійснює посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, зокрема, за результатами прийнятого рішення про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання.
Відповідно до ч. 8 ст. 38 Закону України № 3817-IX, заява про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, та копії документів, що подаються разом із заявою, подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України.
Заява про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, що подається в паперовій формі, підписується заявником та скріплюється печаткою (за наявності). На заяву, що подається в електронній формі, накладаються кваліфікований електронний підпис та кваліфікована електронна печатка (за наявності) заявника.
Копії документів, подані в паперовій формі разом із заявою про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, завіряються власником/користувачем такого обладнання або його посадовою особою та скріплюються печаткою (за наявності).
Відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заявах про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, та документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
Вимагати представлення або подання інших документів чи відомостей, ніж передбачені цією статтею, забороняється.
Згідно з ч. 9 ст. 38 Закону України № 3817-IX, форми заяв про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, та порядок їх заповнення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до ч. 10 ст. 38 Закону України № 3817-IX, у заяві про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, яка подається у зв'язку з набуттям права власності на обладнання, що перебуває на митній території України, власниками - юридичними особами зазначаються такі відомості:
про власника (співвласників) обладнання: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ;
реквізити (номер (за наявності) і дата) договору (контракту), у тому числі зовнішньоекономічного, що засвідчує набуття обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів у власність (дата у форматі РРММДД);
вид обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, найменування його виробника, модель та серійний номер (за наявності) такого обладнання;
адреса/адреси місцезнаходження обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів (у форматі - область (крім Автономної Республіки Крим, м. Києва та м. Севастополя), район (крім м. Києва та м. Севастополя), населений пункт, вулиця, номер будинку/офісу);
коди адміністративно-територіальної одиниці та території територіальної громади згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, у/на яких розташовано обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів.
Згідно з абз. 2 ч. 10 ст. 38 Закону України № 3817-IX, заява про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання подається протягом 10 робочих днів з дня набуття права власності на обладнання (для обладнання, що перебуває на митній території України) або з дня завершення митного оформлення обладнання (у разі ввезення обладнання на митну територію України).
Відповідно до абз. 1 ч. 11 ст. 38 Закону України № 3817-IX, до заяви про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання додаються копії документів, що підтверджують ввезення обладнання на митну територію України, право власності на таке обладнання або право користування таким обладнанням (для обладнання, власником якого є нерезидент України).
Згідно з ч. 14 ст. 38 Закону України № 3817-IX, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 робочих днів з дня отримання заяви про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання або заяви про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання:
1) вносить відомості до Єдиного реєстру обладнання, зміни до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, та направляє заявнику витяг із зазначеного реєстру в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України; або
2) приймає рішення про відмову у внесенні відомостей до Єдиного реєстру обладнання, у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, та направляє його заявнику в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України, із зазначенням підстави/підстав для такої відмови.
У разі ненадання центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом строку, визначеного абзацом першим цієї частини, заявнику витягу з Єдиного реєстру обладнання, передбаченого пунктом 1 цієї частини, або рішення про відмову, передбаченого пунктом 2 цієї частини, на наступний робочий день після спливу зазначеного строку у центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, виникає безумовний обов'язок внести такі відомості/зміни до Єдиного реєстру обладнання та направити заявнику витяг із зазначеного реєстру в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч. 15 ст. 38 Закону України № 3817-IX, підставами для відмови у внесенні відомостей до Єдиного реєстру обладнання або у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, є:
1) подання заяви про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання або заяви про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, не за встановленою формою або з порушенням порядку її подання;
2) неподання разом із заявою відповідних документів, подання яких передбачено цією статтею.
Згідно з ч. 16 ст. 38 Закону України № 3817-IX, рішення про відмову у внесенні відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, про відмову у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, про виключення відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, обов'язково має містити: 1) найменування та код податкового органу, що прийняв відповідне рішення; 2) реквізити (номер і дата) рішення; 3) підставу/підстави та опис підстав (обґрунтування) для прийняття відповідного рішення; 4) строк набрання рішенням чинності; 5) строки і порядок оскарження прийнятого рішення (у тому числі вид суду, до якого особа може подати позов); 6) кваліфіковану електронну печатку податкового органу.
Відповідно до абз. 1-2 ч. 20 ст. 38 Закону України № 3817-IX, рішення про відмову у внесенні відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, про відмову у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, про виключення відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, може бути оскаржено в судовому порядку.
У разі судового оскарження рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, про відмову у внесенні відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, про відмову у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, про виключення відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, відповідні відомості вносяться до зазначеного реєстру посадовою особою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше наступного робочого дня за днем отримання центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, рішення суду, що набрало законної сили та прийняте на користь суб'єкта господарювання.
Форма заяви про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 29 лютого 2024 року № 99 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів від 20.03.2024 № 137).
Відповідно до змісту Листа Державної податкової служби України від 18.12.2024 № 895/АП/99-00-09-01-01-06 заяву позивача та додані до неї документи було повернуто у зв'язку з невідповідністю формі, затвердженій Наказом Міністерства фінансів України від 29 лютого 2024 року № 99.
В той же час приписами ст. 2-1 Закону України № 481/95-ВР визначено вичерпний перелік підстав для повернення, а саме «неподання власником/користувачем обладнання інформації та документів або подання неповної або недостовірної інформації, визначених цим Законом». Повернення на підставі невідповідності форми заяви законодавством не передбачено.
Враховуючи вищевикладене, у відповідача були відсутні підстави для повернення заяви позивача та доданих документів без розгляду по суті.
Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» (вул. Академіка Павлова, буд. 271, оф. 321, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61054, ЄДРПОУ 43860654) до Державної податкової служби України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393) про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Державної податкової служби України щодо повернення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів в Єдиному державному реєстрі обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів від 11.12.2024 (вх. ДПС № 4926/АП від 13.12.2024).
Визнати протиправним та скасувати Рішення Державної податкової служби України про відмову Товариству з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» у внесенні вiдомостей про обладнання для пiдготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробiв до єдиного реєстру обладнання від 07.02.2025 № 20-р/лєр.
Зобов'язати Державну податкову службу України повторно розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів в Єдиному державному реєстрі обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів від 11.12.2024 (вх. ДПС № 4926/АП від 13.12.2024), з урахуванням висновків суду.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТ ТК» (ЄДРПОУ 43860654) сплачену суму судового збору в розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (ЄДРПОУ 43005393).
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М.Панов