Рішення від 10.10.2025 по справі 380/15646/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2025 рокусправа № 380/15646/24

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши у порядку письмового провадження у місті Львові за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач-1), у якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у призначенні грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058;

- зобов'язати відповідача призначити та виплатити позивачу грошову допомогу відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Головного управління ПФУ в Полтавській області від 03.04.2024 № 213050038 ОСОБА_1 призначена пенсія за віком.

Відповідно до трудової книжки ОСОБА_1 стаж її роботи на посадах, передбачених пунктами "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", становить понад 30 років, а тому позивач вважає, що має право на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій, як це передбачено пунктом 7-1 розділу ХV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

У зв'язку із набуттям такого права, позивач звернулася до пенсійного органу із відповідною заявою. Втім, Головне управління ПФУ в Херсонській області відмовило у призначенні такої допомоги, зазначивши, що на дату досягнення пенсійного віку в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості про нарахування і сплату страхових внесків роботодавцем позивача - Державною установою "Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" за період з серпня 2023 року по квітень 2024 року, тобто немає даних, що підтверджують роботу ОСОБА_1 у закладах та установах державної або комунальної форми власності на відповідних посадах на день досягнення пенсійного віку.

Вважаючи протиправними дії відповідача-1 щодо відмови у виплаті грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій, позивач звернулася до суду із цим позовом та просить задовольнити позовні вимоги повністю.

Ухвалою від 26.07.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

20.08.2024 Головне управління ПФУ в Херсонській області надіслало до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог, з огляду на таке.

Грошова допомога, що передбачена пунктом 7-1 розділу ХV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV виплачується за сукупності наступних умов особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону:

- працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності;

- працювали на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення";

- мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах;

- якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком.

Отже, наведені вище норми Закону № 1058-ІV пов'язують право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій із з наявністю у такої особи необхідного спеціального страхового стажу роботи на певних визначених законодавством посадах й вихід на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної та комунальної форми власності, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV будь-якого іншого виду пенсії.

Також зауважує, що Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати № 1191 визначено право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону № 1788-ХІІ, що передбачені, зокрема, переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років".

27.03.2024 ОСОБА_1 звернулася до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону № 1058-IV. Відповідно до принципу екстериторіальності вищезазначена заява розглянута Головним управлінням ПФУ в Полтавській області та прийнято рішення № 213050038148 від 03.04.2024 про призначення позивачці пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону № 1058-IV. За результатами розгляду доданих до заяви документів встановлено, що страховий стаж ОСОБА_1 становив - 41 рік 03 місяці 10 днів (стаж зарахований по 31.07.2023).

У зв'язку з вищевказаним, на момент розгляду заяви ОСОБА_1 питання щодо нарахування та виплати грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV розглянути не було можливості.

Наголошує, що на дату досягнення позивачем пенсійного віку вона працювала у Державній установі "Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України". Проте, в липні 2016 року в зв'язку з реорганізацією змінилося підпорядкування вищезазначеної установи, тому з 2016 року Державна установа "Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб" не відноситься до установ зазначених у Переліку № 909.

На переконання відповідача-1, по відношенню до ОСОБА_1 протиправної дії або бездіяльності не допущено, оскільки на момент розгляду питання щодо нарахування та виплати грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV інформація, що підтверджує роботу в закладах та установах державної або комунальної форми власності на відповідних посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону № 1058-IV на день досягнення позивачем пенсійного віку відсутня.

Із наведених підстав, просить відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою від 14.08.2025 до участі у справі в якості другого відповідача залучене Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі - відповідач-2).

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Херсонській області та з 20.04.2024 їй призначена пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV.

Відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 від 15.08.1983 серії НОМЕР_1 , позивач працювала:

- з 15.08.1983 до 29.12.2012 - фельдшер-лаборант з бактеріології централізованої бактеріологічної лабораторії Херсонської міської санепідемстанції, яка 21.08.2008 була перейменована на Державний заклад "Херсонська міська санепідемстанція";

- з 02.01.2013- фельдшер-лаборант мікробіологічної лабораторії Херсонського міського відділу лабораторних досліджень Держаної установи "Херсонський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України", яка 25.07.2016 перейменована на Державну установу "Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", та 08.06.2021 перейменована на Державну установу "Херсонський обласний центр контрою та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України".

19.06.2024 представник позивача звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області із адвокатським запитом щодо виплати ОСОБА_1 грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії.

26.06.2024 Головне управління ПФУ в Херсонській області листом № 2100-0202-8/28459 відмовило ОСОБА_1 у виплаті грошової допомоги, вказавши, що за матеріалами пенсійної справи страховий стаж ОСОБА_1 зарахований по 31.07.2023 та становить 41 рік 03 місяці 10 днів. Стаж роботи як працівника охорони здоров'я становить 39 років, 11 місяців 17 днів. Позивач значиться працюючою особою та продовжує працювати у Державній установі "Херсонський обласний центр контрою та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України". На дату досягнення пенсійного віку в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості про нарахування і сплату страхових внесків вищевказаною установою за період з серпня 2023 року по квітень 2024 року, тобто немає даних, що підтверджують роботу ОСОБА_1 у закладах та установах державної або комунальної форми власності на відповідних посадах на день досягнення пенсійного віку. Питання щодо нарахування та виплати грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV буде розглянуто після надходження даних про сплату страхових внесків № 1058-ІV Державною установою "Херсонський обласний центр контрою та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" на день досягнення пенсійного віку.

Вважаючи протиправними дії відповідача-1 щодо відмови у виплаті грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій, позивач звернулася до суду із цим позовом.

Надаючи оцінку доводам позивача про протиправність дій відповідача-1, суд враховує таке.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) страховий стаж - це період протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не менший, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-ХІІ (далі - Закон № 1788-ХІІ) у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати: з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців.

Аналіз наведених вище правових норм дає підстави для висновку, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язане із наявністю у неї необхідного спеціального страхового стажу роботи на посадах в закладах та установах державної та комунальної форми власності, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів України, та виходу на пенсію саме з цих посад, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-ІV будь-якого іншого виду пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1191 від 23.11.2011 затверджений Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати (далі - Порядок № 1191).

Згідно з пунктом 1 Порядку № 1191 цей Порядок визначає умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 71 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до пункту 2 Порядку № 1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. № 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років".

Згідно з пунктом 5 Порядку № 1191 грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 р. призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-1V та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.

Суд встановив, що згідно із записами трудової книжки ОСОБА_1 від 15.08.1983 серії НОМЕР_1 , позивач з 15.08.1983 до 29.12.2012 працювала фельдшером - лаборантом з бактеріології централізованої бактеріологічної лабораторії Херсонської міської санепідемстанції та з 02.01.2013 - фельдшером-лаборантом мікробіологічної лабораторії Херсонського міського відділу лабораторних досліджень Держаної установи "Херсонський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України", яка 25.07.2016 перейменована на Державну установу "Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", та 08.06.2021 перейменована на Державну установу "Херсонський обласний центр контрою та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України".

Отже, спеціальний стаж ОСОБА_1 на посаді фельдшера-лаборанта в установах державної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" складає понад 39 років.

Відповідач-1 не заперечує, що стаж роботи ОСОБА_1 , як працівника охорони здоров'я, становить 39 років, 11 місяців 17 днів та зауважує, що вказаний стаж обрахований до 31.07.2023.

Разом з цим, відповідач-1 стверджує, що на дату досягнення пенсійного віку в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості про нарахування і сплату страхових внесків вищевказаною установою за період з серпня 2023 року по квітень 2024 року, тобто немає даних, що підтверджують роботу ОСОБА_1 у закладах та установах державної або комунальної форми власності на відповідних посадах на день досягнення пенсійного віку.

Щодо наявності підстав для відмови у виплаті позивачці грошової допомоги, суд зважає на таке.

Законом України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19.11.1992 № 2801-XII (далі - Закон № 2801-XII), визначено правові, організаційні, економічні та соціальні засади охорони здоров'я в Україні, регулюють суспільні відносини у цій сфері з метою забезпечення гармонійного розвитку фізичних і духовних сил, високої працездатності і довголітнього активного життя громадян, усунення факторів, що шкідливо впливають на їх здоров'я, попередження і зниження захворюваності, інвалідності та смертності, поліпшення спадковості.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону № 2801-XII заклад охорони здоров'я - юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років" № 909 від 04.11.1993 затверджений вичерпний перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років (далі - Перелік № 909).

Відповідно до положень Переліку № 909 пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров'я і соціального захисту призначаються після досягнення 55 років за наявності спеціального стажу роботи станом на 1 квітня 2015 р. не менше 25 років і після цієї дати: з 1 квітня 2024 р. або після цієї дати - не менше 30 років.

Відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону № 1058-1V періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

За змістом розділу 2 Переліку № 909 у галузі охорони здоров'я відносяться лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад) в таких закладах та установах: лікарняні заклади, лікувально-профілактичні заклади особливого типу, лікувально-трудові профілакторії, амбулаторно-поліклінічні заклади, заклади швидкої та невідкладної медичної допомоги, заклади переливання крові, заклади охорони материнства і дитинства, санаторно-курортні заклади, установи з проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань Держсанепідслужби, Держпраці, Держпродспоживслужби та територіальні органи Держсанепідслужби, Держпраці, Держпродспоживслужби (щодо працівників, які не є державними службовцями), санітарно-епідеміологічні заклади, діагностичні центри.

Відповідно до примітки 2 до Переліку № 909 робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Отже, за змістом Переліку № 909 право на одноразову грошову виплату мають, зокрема, середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), які працювали, зокрема, в установах з проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань Держсанепідслужби, в територіальних органах Держсанепідслужби, в санітарно-епідеміологічні закладах, .

Згідно із Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників охорони здоров'я, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я від 29.03.2002 № 117, професії лаборант з бактеріології належать до категорії фахівців.

Відповідно до ст. 74 Закону № 2801-XII провадити медичну, фармацевтичну діяльність, надавати реабілітаційну допомогу можуть особи, які мають відповідну спеціальну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам. Єдині кваліфікаційні вимоги до осіб, які провадять певні види медичної і фармацевтичної діяльності, надають реабілітаційну допомогу, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Відповідальність за дотримання зазначених кваліфікаційних вимог несуть керівники закладів охорони здоров'я, реабілітаційних закладів, відділень, підрозділів, а також органи, яким надано право видавати ліцензію на провадження відповідних видів господарської діяльності.

Таким чином суд підсумовує, що відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників охорони здоров'я, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 № 117, посада фельдшера-лаборанта віднесена до фахівців із середньою медичною освітою, а отже до середнього медичного персоналу. Відповідно до розділу II Переліку № 909, право на відповідні пільги мають особи, які працювали на посадах середнього медичного персоналу, незалежно від найменування закладу чи установи.

Як зазначено вище, позивач працювала на посаді фельдшера-лаборанта в Державній установі "Херсонський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України", яка 25.07.2016 перейменована на Державну установу "Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", та 08.06.2021 перейменована на Державну установу "Херсонський обласний центр контрою та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України".

Суд наголошує, що перейменування державної установи не свідчить про припинення виконання цією установою своїх функцій. Тобто перейменована державна установа продовжує виконувати свої функції у межах наданих їй державною повноважень.

Відтак, суд вважає, що робота ОСОБА_1 на посаді фельдшера-лаборанта з бактеріології та фельдшер-лаборанта з мікробіології у період з 15.08.1983 до 31.07.2023 підпадає під правове регулювання вказаного Переліку і дає підстави для реалізації передбачених ним гарантій.

Разом із тим, відповідачами не заперечується наявність у позивача страхового стажу.

Таким чином, суд встановив, що стаж позивача, в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на виплату одноразової грошової допомоги, складає понад 30 років, а тому, відповідач-1 протиправно відмовив ОСОБА_1 у призначенні та виплаті грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення (яка не підлягає оподаткуванню) відповідно до пункту 7-1 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.

Суд зауважує, що у цій справі Головне управління ПФУ в Херсонській області відмовило позивачу у виплаті грошової допомоги.

Тому, дії зобов'язального характеру має вчинити Головне управління ПФУ в Херсонській області.

Згідно із ч. 1, ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За наведених обставин, суд дійшов висновку про задоволення позову шляхом зобов'язання відповідача-1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення, передбачену пунктом 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.

З огляду на викладене вище, суд задовольняє позовні вимоги ОСОБА_1 .

Розподіл судових витрат суд здійснює за правилами ч. 1 ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, Херсонська область, м. Херсон, вул. Валентини Крицак, буд. 6; ЄДРПОУ 21295057) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; рнокпп НОМЕР_2 ) грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення, передбачену пунктом 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, Херсонська область, м. Херсон, вул. Валентини Крицак, буд. 6; ЄДРПОУ 21295057) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; рнокпп НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн 96 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кисильова Ольга Йосипівна