Справа № 351/1277/25
Номер провадження №3/351/393/25
13 жовтня 2025 року м.Снятин
Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Мартинюк В.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції № 1 (м. Снятин) Коломийського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 30 липня 2025 року серії ЕПР1 № 407049 ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП за таких обставин.
30 липня 2025 року близько 10 год 59 хв у с. Потічок по вул. Незалежності Снятинської ТГ Коломийського р-ну ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки «Фольксваген Пасат», д. н. з. НОМЕР_1 , не врахувала дорожньої обстановки, не вибрала дистанції інтервалу руху, внаслідок чого зіткнулася із зустрічним транспортним засобом «Мерседес Бенс 320», д. н. з. НОМЕР_2 . Внаслідок чого обидва транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Водій ОСОБА_2 порушила вимоги п. 13.1 Правил дорожнього руху, тобто водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
У судовому засіданні ОСОБА_1 роз'яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
ОСОБА_1 усудовому засіданні свою вину не визнала.
Відповідальність за ст. 124 КУпАП наступає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Нормами ст. 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У ст. 251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінка доказів, відповідно до ст. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Так, в протоколі, відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), в графі «місце скоєння, суть адміністративного правопорушення та опис установлених обставин» викладена суть правопорушення, яка відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, за якою складено протокол.
Матеріали справи також не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час складання протоколу про адміністративні правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому адміністративному правопорушенні, передбаченому ст. 124 КУпАП, доведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 407049 від 30.07.2025, який складений уповноваженою на те особою, інспектором Відділення поліції № 1 (м. Снятин) Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Ткачуком В.В. із заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП. ОСОБА_1 було ознайомлено зі змістом протоколу та вручено його копію, про що свідчить її підпис в графі «Підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» (а. с. 1); схемі місця ДТП, яка сталася 30.07.2025 у с. Потічок по вул. по вул. Незалежності (а.с. 4); письмових поясненнях ОСОБА_1 від 30.07.2025 (а.с. 8); письмових поясненнях ОСОБА_2 від 30.07.2025, в яких потерпіла підтвердила факт ДТП (а.с. 9).
У матеріалах справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, міститься рапорт помічника чергового Відділення поліції № 1 (м. Снятин) Пасічняка Я.А. Суд вважає, що вказаний рапорт за своїм правовим змістом не є доказом, проте є документом, яким поліцейський інформує керівництво про законність та обґрунтованість дій поліцейських під час виявлення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП. Разом з тим, вказаний документ містить дані, які повністю узгоджуються з іншими доказами по справі та доповнює їх.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, доведена повністю, а тому відносно неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі ст. 124 КУпАП та керуючись статтями 40-1, 283-285, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок (Реквізити рахунків для зарахування надходжень «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» Отримувач: ГУК в Ів.-Франк.об./Ів.-Фран. о/21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37951998, Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ел.адм.подат), Номер рахунку: UA148999980313070149000009001, Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , 605,60 гривень судового збору в дохід держави (Реквiзити щодо стягнення судового збору за рішенням суду на користь держави Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова суду підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у п'ятнадцятиденний строк, установлений ст. 307 КУпАП, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу -1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Снятинський районний суд.
Суддя Василь МАРТИНЮК