Справа №549/413/25
Провадження №3/549/109/25
Іменем України
13 жовтня 2025 року селище Чорнухи
Суддя Чорнухинського районного суду Полтавської області Василюк Т.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від сектору поліцейської діяльності №2 відділення поліції №1 Лубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
жителя АДРЕСА_1 ,
не працює,
за ч.2 ст.187 КУпАП,
установив:
22 вересня 2025 року до суду з сектору поліцейської діяльності №2 відділення поліції №1 Лубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 394410 від 09.09.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП.
У судове засідання призначене на 30 вересня 2025 року особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Постановою Чорнухинського районного суду Полтавської області від 30 вересня 2025 року було застосовано привід ОСОБА_1 у судове засідання призначене на 13 жовтня 2025 року. Виконання постанови було покладено на сектор поліцейської діяльності №2 відділення поліції №1 Лубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області .
У судове засідання призначене на 13 жовтня 2025 року ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Станом на 13 жовтня 2025 року постанова про привід від 30.09.2025 органом поліції була не виконана, інформації щодо причин невиконання до суду не надходило.
Згідно ч. 2 ст. 268 КУпАП у разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу .
Суд звертає увагу, що привід є одним з примусових заходів, що полягає в тимчасовому обмеженні свободи дій і пересування особи.
Привід це примусовий супровід особи, що ухиляється від явки за викликом, в органи внутрішніх справ, суд, прокуратуру. Метою приводу у даному випадку є забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення, коли явка особи визнана обов'язковою. Привід застосовується у випадках, якщо інші, більш м'які заходи впливу, були вичерпані.
Тому, на підставі викладеного, уповноважені на те органи МВС України у межах, встановлених законом та підзаконними актами, вправі здійснювати привід громадян і посадових осіб, які без поважних причин ухиляються від явки за викликом суду і повинні забезпечити у повному обсязі належне виконання судового рішення щодо здійснення приводу.
Невиконання постанов суду про привід на протязі тривалого часу, сприяє широким можливостям зловживання процесуальними правами та фактично унеможливлює розгляд судом справи у розумні строки.
Згідно ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Суддя вважає, що ОСОБА_1 може навмисно ухилятись від явки до суду, та оскільки згідно ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.187 КУпАП, оскільки присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, до вказаної особи необхідно застосувати примусовий привід до суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.268 КУпАП,
ухвалив:
Розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП відкласти та призначити його на 9 год. 30 хв. 20 жовтня 2025 року в приміщенні Чорнухинського районного суду Полтавської області.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , повторно піддати примусовому приводу у судове засідання, призначене на 9 год.30 хв. 20 жовтня 2025 року.
Про виконання приводу або неможливості виконання із зазначенням причин інформувати головуючого до судового засідання письмово.
Копію постанови направити для виконання до сектору поліцейської діяльності №2 відділення поліції №1 Лубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М.Василюк