Справа № 344/18153/25
Провадження № 1-кс/344/7083/25
13 жовтня 2025 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого в особливо важливих справах 1 відділення слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області підполковника юстиції ОСОБА_4 , яке погоджено з прокурором, про здійснення спеціального досудового розслідування в рамках кримінального провадження №22023130000000517 стосовно підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
13.10.2025 слідчий ОСОБА_4 , звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_3 . В обґрунтування вказує про те, що не пізніше ніж із грудня 2023 року, встановити більш точний час в ході проведення досудового розслідування з об'єктивних причин не надалося за можливе, у громадянки України ОСОБА_6 виник злочинний умисел, спрямований на участь в організації та проведенні незаконних виборів т.зв. «президента російської федерації», призначених в тому числі на тимчасово окупованій території.
Реалізуючи свій злочинний умисел, розуміючи протиправність своїх дій, обіймаючи посаду т.зв. «члена виборчої комісії ЛНР з правом вирішального голосу», ОСОБА_6 та 11 інших членів так званої «Избирательной комиссии ЛНР», перебуваючи за місцем розташування так званої «Избирательной комиссии луганской народной республики» (мовою оригіналу) в м. Луганськ, виконуючи повноваження, відповідно до статті 11 закону № 424-III від 19.01.2023 «Про систему виборчих комісій, комісій референдуму в луганській народній республіці», почали процес організації незаконних виборів т.зв. «президента російської федерації», призначених в тому числі на тимчасово окупованій території.
12 березня 2024 року т.зв. «виборча комісія ЛНР» прийняла постанову №48/401-1 «Про визначення виборчих дільниць, утворених на території луганської народної республіки, для проведення голосування виборців, які не мають реєстрації за місцем проживання в межах російської федерації, на виборах президента російської федерації, призначених на 17 березня 2024 року» ((мовою оригіналу) «Об определении избирательных участков, образованных на территории луганской народной республики, для проведения голосования избирателей, не имеющих регистрации по месту жительства в пределах российской федерации, на выборах президента российской федерации, назначенных на 17 марта 2024 года»).
Таким чином, за безпосередньої участі ОСОБА_6 та 11 інших членів так званої «виборчої комісії ЛНР» (мовою оригіналу: «избирательной комиссии ЛНР») (досудове розслідування стосовно яких здійснюється в іншому кримінальному провадженні), відповідно до законодавства російської федерації, організовано процес проведення вищезазначених незаконних виборів, які відбулись з 15.03.2024 по 17.03.2024 на усій тимчасово окупованій території Луганської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 75 (мовою оригіналу) «федерального закона от 10.01.2003 № 19-ФЗ» (ред. від 14.11.2023), на підставі даних перших екземплярів протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування виборча комісія суб'єкта російської федерації після попередньої перевірки правильності їх складання не пізніше ніж на п'ятий день з дня голосування шляхом підсумовування даних, що містяться в них, встановлює підсумки голосування на території суб'єкта російської федерації. Підсумовування даних, які у протоколах територіальних виборчих комісій про результати голосування, здійснюють безпосередньо члени виборчої комісії суб'єкта російської федерації з правом вирішального голосу.
Відповідно до ч. 3 ст. 75 (мовою оригіналу) «федерального закона от 10.01.2003 № 19-ФЗ» (ред. від 14.11.2023), голова, секретар чи інший член територіальної виборчої комісії з правом вирішального голосу передає перший екземпляр протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування з доданими до нього документами члену виборчої комісії суб'єкта російської федерації з правом вирішального голосу, який перевіряє правильність заповнення протоколу, повноту доданих до нього документів та виконання контрольних співвідношень.
Відповідно до ч. 5 ст. 75 (мовою оригіналу) «федерального закона от 10.01.2003 № 19-ФЗ» (ред. від 14.11.2023), якщо протокол і (або) зведену таблицю територіальної виборчої комісії про підсумки голосування складено відповідно до вимог цього Федерального закону, що висуваються до складання протоколу та (або) зведеної таблиці, член виборчої комісії суб'єкта російської федерації вносить дані цього протоколу до зведеної таблиці виборчої комісії суб'єкта російської федерації. Голова, секретар або інший член територіальної виборчої комісії з правом вирішального голосу, які передали члену виборчої комісії суб'єкта російської федерації протокол про підсумки голосування, розписується у збільшеній формі зведеної таблиці виборчої комісії суб'єкта російської федерації під даними протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування.
Відповідно до ч. 6 ст. 75 (мовою оригіналу) «федерального закона от 10.01.2003 № 19-ФЗ» (ред. від 14.11.2023), виборча комісія суб'єкта російської федерації на підставі протоколів відповідних територіальних виборчих комісій про підсумки голосування оформляє своє рішення про підсумки голосування протоколом про підсумки голосування на території суб'єкта російської федерації, до якого вносять такі дані:
1) кількість територіальних виборчих комісій на території суб'єкта російської федерації;
2) кількість протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування, на підставі яких складається цей протокол про підсумки голосування;
3) кількість виборчих дільниць, підсумки голосування по яких було визнано недійсними, і сумарна кількість виборців, включених до списків виборців по цих виборчих дільницях на момент закінчення голосування;
4) сумарні дані за всіма рядками, що містяться в протоколах територіальних виборчих комісій про підсумки голосування.
Відповідно до ч. 7 ст. 75 (мовою оригіналу) «федерального закона от 10.01.2003 № 19-ФЗ» (ред. від 14.11.2023), для підписання протоколу про підсумки голосування на території суб'єкта російської федерації виборча комісія суб'єкта російської федерації в обов'язковому порядку проводить підсумкове засідання, на якому розглядаються скарги (заяви), які надійшли до комісії і які пов'язані з проведенням голосування, підрахунком голосів і складанням протоколів нижчих комісій. Після цього виборча комісія суб'єкта російської федерації підписує протокол про підсумки голосування і видає його завірені копії особам, зазначеним у пункті 5 статті 23 цього Федерального закону. Протокол виборчої комісії суб'єкта російської федерації про підсумки голосування складається у двох примірниках і підписується всіма присутніми членами виборчої комісії суб'єкта російської федерації з правом ухвалу голосу, у ньому проставляють дату і час (годину з хвилинами) його підписання. Підписання протоколу з порушенням цього порядку є підставою для визнання його недійсним. Член виборчої комісії суб'єкта російської федерації з правом вирішального голосу, незгодний із протоколом про підсумки голосування загалом або з його окремими положеннями, вправі додати до протоколу окрему думку, про що в протоколі робиться відповідний запис.
Відповідно до ч. 11 ст. 75 (мовою оригіналу) «федерального закона от 10.01.2003 № 19-ФЗ» (ред. від 14.11.2023), перший примірник протоколу виборчої комісії суб'єкта російської федерації з доданими до нього документами після підписання протоколу та зведеної таблиці негайно надсилають у центральну виборчу комісію російської федерації, а поверненню у виборчу комісію суб'єкта російської федерації він не підлягає.
17 березня 2024 року, перебуваючи за місцем розташування так званої «Избирательной комиссии луганской народной республики» (мовою оригіналу) в м. Луганську, ОСОБА_6 , разом з іншими членами т.зв. «виборчої комісії ЛНР», одноголосно проголосували за прийняття т. зв. порядку денного (мовою оригіналу: «повестки дня»), та розглянули перше питання порядку денного «про скарги, заяви, пов'язані з проведенням голосування, підрахунком голосів, складанням протоколів нижчестоящих виборчих комісій» (мовою оригіналу) «о жалобах, заявлениях, связаных с проведением голосования, подсчетом голосов, составлением протоколов нижестоящих избирательных комиссий»). Після чого, ОСОБА_6 , разом з іншими членами т.зв. «виборчої комісії ЛНР», розглянули друге питання порядку денного «про підписання протоколу виборчої комісії луганської народної республіки про підсумки голосування на території ЛНР вихідної таблиці виборчої комісії суб'єкта російської федерації про підсумки голосування на території луганської народної республіки» (мовою оригіналу) «о подписании протокола избирательной комиссии луганской народной республики об итогах голосования на территории луганской народной республики, исходной таблицы избирательной комиссии субъекта российской федерации об итогах голосования на территории луганской народной республики»), та встановили наступний розподіл голосів між кандидатами на пост президента рф (мовою оригіналу): «за ОСОБА_7 проголосовали 21 295 избирателей, в процентном соотношении 1,39%; за ОСОБА_8 проголосовали 1 441 947 избирателей, в процентном соотношении 94,12%; за ОСОБА_9 проголосовали 32 632 избирателей, в процентном соотношении 2,13%; за ОСОБА_10 проголосовали 29 262 избирателей, в процентном соотношении 1,91%», після чого ОСОБА_6 особисто, усвідомлюючи злочинність своїх дій, діючи умисно, спільно з іншими членами т.зв. «виборчої комісії ЛНР» підписали зазначений протокол, який в подальшому був переданий до центральної виборчої комісії російської федерації для врахування даних, зафіксованих в ньому, та їх використані при визначенні результатів виборів президента російської федерації.
За таких обставин ОСОБА_6 своїми діями всіляко утверджує владу російської федерації на тимчасово окупованій території Луганської області та взяла участь в органіці процесу проведення незаконних виборів т.зв. «президента російської федерації», які відбулись з 15.03.2024 по 17.03.2024 на усій тимчасово окупованій території Луганської області.
Таким чином, громадянка України ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється в участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Крім того, досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_6 перебуваючи на тимчасово окупованій території Луганської області вчиняла умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), та окупаційній адміністрації держави-агресора з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки рішень держави-агресора за наступних обставин.
Так, пособництво державі-агресору визначається наступними формами злочину:
1) реалізація рішень держави-агресора, збройних формувань чи окупаційної адміністрації держави-агресора;
2) підтримка рішень або дій держави-агресора, збройних формувань чи окупаційної адміністрації держави-агресора;
3) добровільний збір або підготовка та передача матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням або окупаційній адміністрації держави-агресора;
4) добровільна передача матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням або окупаційній адміністрації держави-агресора.
Рішення держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора - політичні заяви, закони, укази, постанови, накази, розпорядження та інші відповідні рішення, що приймаються органами влади російської федерації, командуванням її збройних формувань, окупаційною адміністрацією.
Дії держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора - будь-які дії вказаних суб'єктів, вчинені повністю чи частково на виконання зазначених рішень.
Підтримка рішень та/або дій - сприяння, надання моральної, матеріальної чи іншої допомоги, вираження солідарності з діями чи рішеннями держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, висловлення симпатії їм, виступ на захист зазначених рішень чи дій.
З метою легітимізації наслідків агресивної війни проти України, анексії українських територій окупаційна адміністрація, намагаючись змінити конституційно закріплений статус Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей як невід'ємних складових частин України, анонсувала проведення псевдовиборів, спрямованих на розбудову підконтрольної РФ владної вертикалі на тимчасово окупованих територіях; створення системи органів та установ; уніфікацію окупаційної влади з російською системою публічної влади; легітимізацію незаконної окупації українських територій; залучення місцевого населення тимчасово окупованих територій до колаборації з метою збільшення соціальної дистанції між населенням вільних та окупованих частин України; підготовку до проведення на тимчасово окупованих територіях України виборів президента російської федерації.
Достовірно знаючи про вищевказані обставини, які є загальновідомим фактом громадянка України ОСОБА_6 , будучи проросійськи налаштованою, достеменно проінформованою та розуміючи факт захоплення Луганської області збройними силами російської федерації, усвідомлюючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи обізнаною про те, що Луганська область є невід'ємною складовою частиною України, що порядок утворення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування регулюється виключно Конституцією України та законами України, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше лютого 2023 року, встановити більш точний час в ході проведення досудового розслідування з об'єктивних причин не надалося за можливе, перебуваючи на тимчасово окупованій території Луганської області (більш точного місця не встановлено), діючи умисно, з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями держави-агресора російської федерації, усвідомлюючи свою протиправну діяльність та передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, вирішила добровільно в'язати активну участь в організації та проведенні незаконних виборів т.зв. «президента російської федерації», призначених в тому числі на тимчасово окупованій території.
Реалізуючи свій злочинний умисел, розуміючи протиправність своїх дій, обіймаючи посаду т.зв. «члена виборчої комісії ЛНР з правом вирішального голосу», ОСОБА_6 як учасник так званої «Избирательной комиссии ЛНР», перебуваючи за місцем розташування так званої «Избирательной комиссии луганской народной республики» (мовою оригіналу) в м. Луганськ, виконуючи повноваження, відповідно до статті 11 закону № 424-III від 19.01.2023 «Про систему виборчих комісій, комісій референдуму в луганській народній республіці», почала процес організації незаконних виборів т.зв. «президента російської федерації», призначених в тому числі на тимчасово окупованій території.
12 березня 2024 року т.зв. «виборча комісія ЛНР» прийняла постанову №48/401-1 «Про визначення виборчих дільниць, утворених на території луганської народної республіки, для проведення голосування виборців, які не мають реєстрації за місцем проживання в межах російської федерації, на виборах президента російської федерації, призначених на 17 березня 2024 року» ((мовою оригіналу) «Об определении избирательных участков, образованных на территории луганской народной республики, для проведения голосования избирателей, не имеющих регистрации по месту жительства в пределах российской федерации, на выборах президента российской федерации, назначенных на 17 марта 2024 года»).
Таким чином, за безпосередньої участі ОСОБА_6 та 11 інших членів так званої «виборчої комісії ЛНР» (мовою оригіналу: «избирательной комиссии ЛНР») (досудове розслідування стосовно яких здійснюється в іншому кримінальному провадженні), відповідно до законодавства російської федерації, організовано процес проведення вищезазначених незаконних виборів, які відбулись з 15.03.2024 по 17.03.2024 на усій тимчасово окупованій території Луганської області.
17 березня 2024 року, перебуваючи за місцем розташування так званої «Избирательной комиссии луганской народной республики» (мовою оригіналу) в м. Луганську, ОСОБА_6 , разом з іншими членами т.зв. «виборчої комісії ЛНР», одноголосно проголосували за прийняття т.зв. порядку денного (мовою оригіналу: «повестки дня»), та розглянули перше питання порядку денного «про скарги, заяви, пов'язані з проведенням голосування, підрахунком голосів, складанням протоколів нижчестоящих виборчих комісій» (мовою оригіналу) «о жалобах, заявлениях, связаных с проведением голосования, подсчетом голосов, составлением протоколов нижестоящих избирательных комиссий»). Після чого, ОСОБА_6 , разом з іншими членами т.зв. «виборчої комісії ЛНР», розглянули друге питання порядку денного «про підписання протоколу виборчої комісії луганської народної республіки про підсумки голосування на території ЛНР вихідної таблиці виборчої комісії суб'єкта російської федерації про підсумки голосування на території луганської народної республіки» (мовою оригіналу) «о подписании протокола избирательной комиссии луганской народной республики об итогах голосования на территории луганской народной республики, исходной таблицы избирательной комиссии субъекта российской федерации об итогах голосования на территории луганской народной республики»), після чого ОСОБА_6 особисто, усвідомлюючи злочинність своїх дій, діючи умисно, підписала зазначений протокол, який в подальшому був переданий до центральної виборчої комісії російської федерації для врахування даних, зафіксованих в ньому та їх використані при визначенні результатів виборів президента російської федерації.
За таких обставин громадянка України ОСОБА_6 , будучи членом т.зв. «виборчої комісії ЛНР» вчиняла активні дії спрямовані на реалізацію та підтримку рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора.
Таким чином, громадянка України ОСОБА_6 обгрунтовано підозрюється у вчиненні умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки рішень держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.
У сукупності ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
В ході досудового розслідування, враховуючи наявність достатніх доказів для підозри, 23.09.2025, в порядку ст. 278, Глави 6, Глави 11 КПК України, повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Свердловськ Луганської області, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , громадянку України.
На даний час ОСОБА_6 перебуває на непідконтрольній органам державної влади та місцевого самоврядування України тимчасово окупованій території Луганської області, де переховується від органів досудового розслідування та суду.
29 вересня 2025 року слідчим відділом Управління СБ України в Івано-Франківській області оголошено розшук підозрюваної ОСОБА_6 .
Притягнути громадянку України ОСОБА_6 до кримінальної відповідальності у загальному порядку, передбаченому кримінально-процесуальним законодавством не виявляється можливим, але при цьому наявні достатні підстави для проведення у даному кримінальному провадженні стосовно підозрюваного спеціального досудового розслідування та на даний час у кримінальному провадженні проведено всі можливі слідчі (розшукові) дії і зібрані під час досудового розслідування докази є достатніми для складання обвинувального акту, однак завершити досудове розслідування не виявляється за можливе.
Свідки, яких необхідно допитати під час розгляду даного клопотання, відсутні.
Прокурор та слідчий в судовому засіданні клопотання підтримали, з підстав викладених в ньому, просили клопотання задоволити.
Захисник у судовому засіданні щодо клопотання поклався на думку суду.
Заслухавши прокурора, слідчого, захисника, дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне:
Відповідно до положень ч.2 ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
Відповідно до п.20-1 Розділу XІ «Перехідні положення» КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 112, 113, 114, 114-1, 115, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 365, 368, 368-2, 379, 400, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції. Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошені у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи які понад шість місяців переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно яких наявні фактичні дані, що вони перебувають за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, та вони розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цьому абзаці, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
У клопотанні про здійснення спеціального досудового розслідування з підстав, передбачених цим Кодексом, крім передбачених абзацом другим частини другої статті 297-1 цього Кодексу, зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) виклад обставин, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні кримінального правопорушення, і посилання на обставини; 4) відомості про те, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або відомості про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук; 5) виклад обставин про те, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності; 6) перелік свідків, яких слідчий, прокурор вважає за необхідне допитати під час розгляду клопотання.
Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування, якщо прокурор, слідчий не доведе, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук, та/або уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся. Повторне звернення з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування до слідчого судді в одному кримінальному провадженні не допускається, крім випадків наявності нових обставин, які підтверджують, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук, та/або уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_6 в даному кримінальному провадженні підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених: ч. 5 ст. 111-1 КК України, тобто в умисних діях, які виразилися у добровільній участі в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території; ч. 1 ст. 111-2 КК України, тобто в умисних діях, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки рішень держави-агресора, у відповідності до ст. ст. 135, 136, 278, глав 6, 11 КПК України, 24.09.2025 вручено у спосіб, передбачений для вручення повідомлень. (в газеті КМ України «Урядовому кур'єрі», на сайті «Офіс Генерального прокурора»).
Досудовим розслідуванням достовірно встановлено, що ОСОБА_6 ухиляється від явки на виклик слідчого (неодноразовий виклик здійснювався через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті Офісу Генерального прокурора, проте не з'явилася у призначений час та не повідомила про причини неприбуття), переховуються на тимчасово окупованій території, точне місцезнаходження її невідоме, у зв'язку із чим її оголошено у розшук, а також підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
25.07.2024 постановою першого заступника Генерального прокурора доручено здійснення розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, у кримінальному провадженні № 22023130000000517 слідчому відділу УСБУ в Івано-Франківській області.
18.09.2025 постановою прокурора об'єднано матеріали кримінальних проваджень №22023130000000517 від 28.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України та №2202509000000096 від 16.09.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України в одне кримінальне провадження під єдиним № 22023130000000517.
Постановою слідчого від 29.09.2025 оголошено розшук в підозрювану ОСОБА_6 .
Таким чином, наявні достатні підстави для проведення у кримінальному провадженні № 22023130000000517 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Керуючись ст. ст. 297-1,297-2,297-4,309,376 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання задоволити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22023130000000517 стосовно підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Свердловськ Луганської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Зобов'язати прокурора у кримінальному провадженні відомості про здійснення спеціального досудового розслідування внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Івано-Франківського міського суду ОСОБА_1