Справа № 344/16649/25
Провадження № 3/344/5288/25
13 жовтня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , голови комісії з припинення - генерального директора ДП «Виробниче об'єднання «Карпати», РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 ставиться у вину неутримання, неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №2210 від 24.07.2023, голова комісії з припинення - генерального директора ДП «Виробниче об'єднання «Карпати» ОСОБА_1 несвоєчасно подав податкові розрахунки суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (форма №4ДФ) за І-ІІ квартали 2021 року та І квартал 2022 року, порушив порядок заповнення їх і повноти відображення в них відповідних відомостей, а саме невірно ідентифіковано реєстраційні номери облікових карток фізичних осіб, яким виплачено доходи, а також невірно визначено ознаки доходів громадян за період 2017-2023 років, чим порушив п.176.2б ст.176 Податкового кодексу України; несвоєчасно перерахував у бюджет податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати працівників за червень 019 року, січень та грудень 2020 року у сумі 1596718,92 грн, чим порушив пп.168.1.2, пп.168.1.5 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України.
У судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - Шкіра Н.І., якій роз'яснено положення ст.271 КУпАП, подала клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Згідно з ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч.1 ст.163-4 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Матеріали справи №344/16649/25, провадження 3/344/5288/25 містять протокол про адміністративне правопорушення №2210 від 24.07.2023, акт документальної позапланової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи №6677/09-19-07-05/19389809 від 12.06.2023.
Однак, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - восьмій цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 ставиться у вину вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.163-4 КУпАП, 31.03.2025 (матеріали справи надійшли до суду 18.09.2025), тобто строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчився.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином вважаю, що провадження в справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 38, 268, 283- 285, 287-289, 247 п.7 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО