Ухвала від 10.10.2025 по справі 380/13436/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/13436/25

провадження № П/380/14656/25

УХВАЛА

про залучення третіх осіб до участі у справі

10 жовтня 2025 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Сидор Н.Т., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника позивача про залучення третіх осіб до участі у справі за позовом Офісу охорони культурної спадщини Львівської міської ради до Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Офіс охорони культурної спадщини звернувся до суду з позовною заявою до Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня», в якій просить суд:

- зобов'язати КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» відновити пам'ятку архітектури місцевого значення на вул. Чернігівській, 3 (яка входить до комплексу приміщень ЛОР відділення на вул. Чернігівській, 1/3) шляхом демонтажу пластикових віконних заповнень та встановлення на їх місці дерев'яних за зразком оригінальних.

Ухвалою судді від 07.07.2025 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами; постановлено питання залучення до участі у справі третіх осіб вирішити після відкриття провадження у справі.

До суду надійшло клопотання представника позивача про залучення третіх осіб, у якому зазначає, що у позовній заяві Офіс охорони культурної спадщини вказує, що 17.07.1990 виконавчим комітетом Львівської обласної ради народних депутатів прийнято рішення № 227 «Про взяття під охорону держави споруд Львівської області, що мають наукову, історичну, художню і містобудівельну цінність». У п. 216 вказаного рішення зазначено житловий будинок ХІХ ст. на вул. Чернігівській, 3 у м. Львові. В подальшому - 25.10.2006 Львівською обласною радою прийнято рішення № 101 «Про оформлення права спільної власності територіальних громад Львівської області на нежитлові приміщення та споруди». З-поміж таких, у п. 22 вказано ЛОР відділення на вул. Чернігівській, 1/3 у м. Львові. Отже, власником будівлі на вул. Чернігівській, 3 у м. Львові є Львівська обласна рада, користувачем - КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня». Що стосується Львівської обласної державної адміністрації, то ще 07.02.2025 департаментом архітектури та розвитку містобудування ЛОДА до Офісу охорони культурної спадщини (раніше - управління охорони історичного середовища) скеровано листа «Щодо пам'ятки культурної спадщини на вул. Чернігівській, 3 у м. Львові», яким повідомлено про проведення обстеження пам'ятки архітектури місцевого значення на вул. Чернігівській, 3 у м. Львові та видачу припису генеральному директору КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня». Згідно ст. 3 Закону України «Про охорону культурної спадщини», до спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини (далі - органи охорони культурної спадщини) належать обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації. З-поміж повноважень обласних державних адміністрацій закріплено: забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження; видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на пам'ятках, їхніх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них. Враховуючи наведене, на думку позивача, рішення у вказаній справі може вплинути на права, інтереси та обов'язки Львівської обласної ради - як власника будівлі на вул. Чергінівській, 3, та Львівської обласної державної адміністрації - як органу охорони культурної спадщини.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

За приписами ч. 5 ст. 49 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

З огляду на наведені у клопотанні обставини, суд доходить висновку про доцільність залучення до участі у справі Львівської обласної ради як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, та Львівської обласної державної адміністрації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.

Отже, заявлене клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 49, 248, 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

клопотання представника позивача про залучення третіх осіб до участі у справі - задовольнити.

Залучити Львівську обласну раду (79000, м. Львів, вул. Винниченка, 18; код ЄДРПОУ 22340506) до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Залучити Львівську обласну державну адміністрацію (79000, м. Львів, вул. Винниченка, 18; код ЄДРПОУ 00022562) до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.

Запропонувати третім особам у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати пояснення щодо позову. Вимоги до змісту та форми пояснення викладено в ч. ч. 2-4 ст. 162 КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Сидор Н.Т.