Провадження №3/447/1765/25
Справа №447/3081/25
13.10.2025 м. Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Рябчун А. В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ВПД №1 Стрийського РУП ГУНП в Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року зі змінами і доповненнями (далі -КУпАП),
29 вересня 2025 року до Миколаївського районного суду Львівської області від ВПД №1 Стрийського РУП ГУНП в Львівській області надійшов протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 173 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 29 вересня 2025 року справу передано судді Рябчун А. В.
Відповідно до протоколу серії ВАД № 478480 від 22 вересня 2025 року вбачається, що 09 вересня 2025 року о 08:00год. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння у громадському місці, ас саме в під'їзді за адресою: АДРЕСА_2 виражався в сторону ОСОБА_2 нецензурною лайкою, чим громадський порядок та спокій, за що передбачена адміністративна відповідальність за статтею 173 КУпАП.
В судовому засіданні 13 жовтня 2025 року ОСОБА_1 вину визнав, просив суд суворо не карати. При цьому зазначив, що з потерпілою має конфлікт через велосипед, 09 вересня 2025 року стукав у двері потерпілої, висловлювався в її сторону нецензурною лайкою, проте, дверей не вибивав.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом статті 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову.
За положеннями ст. 173 КУпАП адміністративна відповідальність настає за дрібне хуліганство, тобто за нецензурну лайку в громадських місцях, за образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Судом встановлено, що 09 вересня 2025 року о 08:00год. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи у громадському місці, а саме в під'їзді за адресою: АДРЕСА_2 виражався в сторону ОСОБА_2 нецензурною лайкою, чим громадський порядок та спокій, за що передбачена адміністративна відповідальність за статтею 173 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 478480 від 22 вересня 2025 року; заявою ОСОБА_2 від 09 вересня 2025 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 09 вересня 2025 року; довідкою з бази Armor; довідкою про результати проведення перевірки за зверненням ОСОБА_2 (ЖЄО №5570 від 09.09.2025 року) від 22 вересня2025 року та іншими матеріалами справи. Крім того, судом взято до уваги надані ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснення.
За таких обставин, суд доходить висновку про те, що у справі зібрана достатня кількість достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності у вчиненні адміністративного правопорушенння, передбаченого статті 173 КУпАП.
Разом з цим, враховуючи встановлені судом обставини, при накладенні на ОСОБА_1 стягнення, суд згідно з вимогами статті 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про її особу, яка до адміністративної відповідальності раніше притягувалась. Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 визнання вини. Обставини, що обтяжують відповідальність судом не встановлені.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого статті 184 з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, слід з метою виховання останньої та запобіганню вчинення нових правопорушень, накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції статті 173 КУпАП, зокрема у виді штрафу.
Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданню Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків та відповідальності перед суспільством.
Виходячи з наведеного, а також того, що ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи, суд дійшов висновку, що відповідно до п. 9 ч. 1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», підстави для стягнення судового збору відсутні.
Керуючись статтями 173, 283, 284, 294, ст. 5 Закону України «Про судовий збір» КУпАП, суд-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173 КУпАП, та застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев'ятнадцять) гривень.
У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін відповідно до вимог статей 307, 308 КУпАП з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя: А. В. Рябчун