13 жовтня 2025 рокуСправа №160/25762/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ремез К.І.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ТС АГРО-СОЮЗ» до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування рішення,-
10.09.2025 за допомогою підсистеми "Електронний суд" до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ТС АГРО-СОЮЗ» до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області з вимогами про:
- визнати протиправним та скасувати Рішення №149/25 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 08.09.2025 року, винесене (прийняте) Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 40359593), яким на Товариство з обмеженою відповідальністю «ТС Агро-Союз» (код ЄДРПОУ 36933786) накладено штраф у розмірі одна тисяча сімсот гривень 00 копійок.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 08.09.2025 за результатами «розгляду» справи про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу заступником начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Приходьком Василем Івановичем було винесено рішення №149/25 від 08.09.2025, за порушення Позивачем вимог ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу», внаслідок чого на Позивача накладено штраф у розмірі одна тисяча сімсот гривень 00 копійок. Позивач вважає, що прийняте відповідачем рішення є протиправним і має бути скасованим. Позивачем зазначено, що останній не веде пошук робітників через WORK.ua., не має укладеного Договору з WORK.UA щодо розміщення реклами та згідно Оголошенням пошук в службу охорони на постійну роботу охоронника на КПП ведуть компанії «Агро-Союз, корпорація» або «Холдинг «Агро-Союз», відношення до яких Позивач немає. Так, найменуванням позивача є ТОВ «ТС Агро-Союз», а не «Агро-Союз, корпорація» чи Холдинг «Агро-Союз». При цьому, юридична особа, яка розмістила оголошення (веде господарську діяльність за основним КВЕДом «Сільське господарство, агробізнес», натомість у позивача основний вид діяльності (КВЕД) є 45.31 (оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів), при цьому, сільським господарством та агробізнесом Позивач не займається, що підтверджується інформаційною довідкою з ЄДРЮОФОПтаГФ. Отже, пошук в службу охорони на постійну роботу охоронника на КПП веде компанія «Агро-Союз, корпорація», чи «Холдинг «Агро-Союз», чи інша юридична особа, але ніяк не Товариство з обмеженою відповідальністю «ТС Агро-Союз», яке є окремою юридичною особою та не може нести відповідальністю за дії вчиненні іншою юридичною особою.
Ухвалою від 11.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні), встановлено відповідачу строк для подання відзиву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Копія ухвали від 11.09.2025 вважається врученою відповідачу у день її постановлення, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа до електронного кабінету відповідача.
Станом на час розгляду справи від відповідача до суду відзив не надійшов. Відповідно до частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов таких висновків.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТС АГРО-СОЮЗ» (код ЄДРПОУ 36933786, 52005, Україна, Дніпровський р-н, Дніпропетровська обл., селище міського типу Слобожанське, вулиця Нижньодніпровська, будинок 1) зареєстроване 11.01.2010, про що внесено запис №1002031070021027874.
Основний вид діяльності 45.31 Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів.
Інші види діяльності: Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, Неспеціалізована оптова торгівля, Ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення.
Листом від 25.08.2025 № Вих-5.4/14806 ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області повідомило керівника ТОВ «ТС АГРО-СОЮЗ», що в ході здійснення відповідного контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу встановлено ознаки порушення вимог ч.2 ст.26 Закону України "Про рекламу", що полягає у неподанні на вимогу органу державної влади інформації підтверджуючої вартість розповсюдженої реклами, при розміщенні реклами ТОВ «ТС АГРО-СОЮЗ»: «Охоронник на КИП (лівий берег) Агро-союз, корпорація... Дніпро, вулиця Нижньодніпровська, 1... Опис вакансії, Холдишу «Агро-Союз» в службу охорони на постійну роботу потрібен охоронник на КПП: Вік до 55 років...». У зв'язку з чим ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області запрошує ТОВ «ТС АГРО-СОЮЗ» для участі з розгляду матеріалів справи про порушення Товариством законодавства про рекламу, яке відбудеться 08.09.2025 о 10:00 годині .
08.09.2025 ТОВ «ТС АГРО-СОЮЗ» були подані письмові пояснення по справі з розгляду матеріалів по справі по порушення законодавства про рекламу, в яких зазначено зокрема наступне.
"Товариство з обмеженою відповідальністю «ТС Агро-Союз» (ЄДРПОУ: 36933786) не здійснювало жодної діяльності з розміщення реклами щодо пошуку працівників на веб-еайті Work.ua тау Товариства немає навіть облікового запису на веб-ресурсї (сайті) для пошуку працівників Work.ua.
При цьому, у Дніпропетровському окружному адміністративному суді знаходиться справа №160/21480/25 за позовною заявою ТОВ «ТС Агро-Союз» до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення №406/25 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу та 31.07.2025 Товариство долучало до матеріалів справи відповідь №31/07-1 від 31.07.2025 надану ТОВ «Ворк Україна» на адвокатський запит стосовно Товариства, у якому Work.ua повідомив наступне:
"ТОВ "Ворк Україна" є власником вебресурсу з пошуку роботи та працівників Work.ua На момент відповіді на сайті Work.ua немає облікових записів з назвою ТОВ «ТС Агро-Союз» та/або кодом ЄДРПОУ 36933786. Інформацію щодо змін в облікових записів на сайті ми зберігаємо лише 100 днів. Протягом останніх 100 днів на Work.ua не було облікових записів з назвою ТОВ «ТС Агро-Союз» та/або кодом ЄДРПОУ 36933786. Протягом останніх 500 днів між ТОВ «Ворк Україна» та обліковим записом з назвою ТОВ «ТС Агро-Союз» жодних договір не укладалося".
Отже, оскільки ТОВ «ТС Агро-союз» не розміщувало і не знає, хто розміщував рекламу, відповідно, ТОВ «ТС Агро-союз» не може надати інформацію про вартість розповсюджуваної реклами, так як не володіє і не повинно володіти зазначеною інформацією.
Відповідно, в діях ТОВ «ТС Агро-Союз» відсутній склад порушення законодавства про рекламу, зокрема, відсутня вина, а також причинно-наслідковий зв'язок між розміщенням невідомою особою реклами і наслідками скоєного розміщення.
Отже, притягнення до відповідальності Товариства за порушення ч. 2 ст. 26 ЗУ «Про рекламу», а саме за розміщення на веб-сайті Work.ua наступної реклами: «Охоронник на КПП (лівий берег) Агро-союз, корпорація... Дніпро, вулиця Нижньодніпровська, 1... Опис вакансії, Холдингу «Агро-Союз» в службу охорони на постійну роботу потрібен охоронник на КПП: Вік до 55 років...» є неможливим, оскільки Товариство немає облікового запису на веб-сайті Work.ua.
Рішенням ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області №149/25 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 08.09.2025 вирішено за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами з порушенням вимог Закону України "Про рекламу" (ч. 2 ст. 26 Закону України "Про рекламу", а саме: у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян накласти на ТОВ «ТС АГРО-СОЮЗ» штраф у розмірі 1 700 грн.
Також судом досліджено штатний розпис ТОВ «ТС АГРО-СОЮЗ» на 02.07.2025, Виписку з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «ТС АГРО-СОЮЗ» (код ЄДРПОУ 36933786), Статут ТОВ «ТС АГРО-СОЮЗ» від 20.12.2016, скріншот оголошення на ВОРК юа, лист №31/07-1 від 31.07.2025 ТОВ "Ворк Україна".
Не погоджуючись з оскаржуваним рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним нормативно-правовим актом, що визначає засади рекламної діяльності в Україні та регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами, є Закон України «Про рекламу» від 03.07.1996 №270/96-ВР (далі Закон №270/96-ВР).
Відповідно до ч.1 ст.26 Закону №270/96-ВР передбачено, що контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснює у межах своїх повноважень, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів щодо захисту прав споживачів реклами.
Частина 2 статті 26 Закону №270/96-ВР визначає, що на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, за фактом виявлення такими органами порушення або в ході розгляду повідомлення (звернення, скарги, заяви тощо) третіх осіб про порушення вимог законодавства про рекламу рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та аудіозаписи, а також іншу інформацію, що стосуються виявленого порушення чи повідомлення про нього та необхідні для здійснення такими органами повноважень щодо державного контролю.
Крім того, відповідний орган державної влади має право:
- вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами усунення виявлених порушень вимог законодавства;
- вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю;
- надавати (надсилати) рекламодавцям, виробникам та розповсюджувачам реклами обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень;
- приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження;
- приймати рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами.
Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства про рекламу не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи.
Частиною 7 ст.27 Закону №270/96-ВР передбачено, що у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Підпункт 9 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року №667 (далі Положення №667) передбачає, що Держпродспоживслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, приймає рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження.
Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи (п.7 Положення №667).
А отже, Держпродспоживслужба, у тому числі, і його територіальні органи Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, покладено функції, зокрема, у сфері захисту прав споживачів щодо захисту прав споживачів реклами, у тому числі, щодо накладення штрафів на рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами.
Питання щодо накладення штрафів на осіб, винних у порушенні законодавства про рекламу врегульовані Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 №693, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі Порядок №693).
Підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу та накладення штрафу є протокол, що складається посадовими особами Держпродспоживслужби або її територіальних органів пункт 2 Порядку №693.
Згідно пункту 16 Порядку №693 передбачено, що у разі наявності підстав для накладення штрафу за результатами розгляду справи уповноважена особа приймає рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу.
Тобто, саме нормами Порядку №693 врегульовано питання оформлення документів, на підставі яких порушується розгляд справи про порушення законодавства про рекламу.
А стаття 26 Закону №270/96-ВР визначає повноваження Держпродспоживслужби щодо контролю за дотриманням законодавства про рекламу, зокрема, вимагати від суб'єктів господарювання пояснень і документів, пов'язаних із рекламою та приймати рішення про визнання реклами такою, що порушує закон, і накладати штрафи.
Відтак, виходячи з аналізу положень ст.26 Закону №270/96-ВР та Порядку №693 слідує, що у провадженні у справах про порушення законодавства про рекламу оформлюються наступні процесуальні документи: протокол про порушення законодавства про рекламу, рішення про початок розгляду справи за ознаками про порушення законодавства про рекламу, протокол засідання та рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу.
Водночас, виявлення ознак порушення законодавства про рекламу Закон №270/96-ВР не пов'язує з проведенням перевірок чи інших спеціальних заходів контролю, оформлення направлень на перевірку, повідомлень на перевірку, актів перевірок, тобто, оформлення таких документів згаданим Законом не передбачено.
Виходячи з терміну «реклама» Держпродспоживслужба та її територіальні органи здійснюють контроль за розповсюдженням саме інформації (реклами), а не перевіряють господарську діяльність рекламодавців, розповсюджувачів та виробників реклами.
А оскільки положення щодо регулювання питання контролю за дотриманням законодавства про рекламу містяться у Законі №270/96-ВР, є спеціальними нормами, тому саме вони мають застосовуватися пріоритетно порівняно із Законом №877-У.
Отже, саме Закон №270/96-ВР є спеціальним законом, що регулює відносини у сфері реклами, включаючи контроль за її дотриманням.
Аналогічний правовий висновок міститься і у постанові Верховного Суду від 07.04.2025 у справі №280/275/24, де у пунктах 30, 31,32 цей Суд вказав, що Закон №270/96-ВР не містить детального опису процедури перевірок, як це передбачено Законом №877-У (видача наказу чи оформлення направлення). Натомість він зосереджений на матеріальних аспектах виявленні порушень і застосуванні санкцій. Верховний Суд зауважив, що контроль за дотриманням законодавства про рекламу не є заходом державного нагляду (контролю) у розумінні Закону №877-У.
За викладених обставин, суд приходить до висновку, що норми Закону №877-У не можуть поширюватися на норми Закону №270/96-ВР в частині проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).
А відтак, посилання позивача на недотримання відповідачем процедурних порушень порядку проведення заходу державного нагляду (контролю), встановленого приписами Закону №877-У (не видання наказу, не оформлення посвідчення на перевірку, не складання уніфікованого акту та інше), є безпідставними та не заслуговують на увагу, оскільки спростовуються вищенаведеними правовими висновками Верховного Суду, які є застосовними до правовідносин і у даній справі, виходячи з вимог ч.5 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України.
У цьому контексті судом критично надається оцінка і доводам позивача про необхідність застосування у цих правовідносинах у наведеному вище питанні процедурних порушень, правових позицій Верховного Суду, сформованим цим Судом у 2021-2022, з огляду на те, що за загальним правилом підлягає застосуванню правова позиція Верховного Суду, яка сформована у часі пізніше, а відтак, саме правова позиція Верховного Суду, викладена у постанові від 07.04.2025 у справі №280/275/24, підлягає застосуванню у цих правовідносинах.
З огляду на наведені вище висновки, посилання позивача на порушення відповідачем і приписів Постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 №303 за якою у період дії воєнного стану відповідач мав право на проведення позапланового заходу (контролю) за дотриманням законодавства про рекламу лише за наявності та на підставі рішення центрального органу виконавчої влади у відповідній сфері, є безпідставними на необґрунтованими, оскільки наведена Постанова КМУ стосується реалізації приписів саме Закону №877-У, які на дані правовідносини (які регулюються Законом №270/96-ВР), не поширюються, а відтак, і норми Постанови КМУ також на правовідносини у цій справі не поширюється.
Щодо виявленого відповідачем порушення, за яке до позивача застосовано штраф, суд зазначає наступне.
Так, згідно оскаржуваного рішення, відповідачем встановлено з боку ТОВ «ТС Агро-Союз» порушення вимог ч.2 ст.26 Закону України "Про рекламу", при розміщенні реклами ТОВ «ТС Агро-Союз» , з ознаками дискримінації: "Охоронних на КПП (лівий берег) Агро-союз, корпорація... Дніпро, вулиця Нижньодніпровська, 1... Опис вакансії, Холдингу "Агро-Союз" в службу охорони на постійну роботу потрібен охоронник на КПП: Вік до 55 років.." Реклама розповсюджена на сайті роботи Work.ua.
Статтею 1 Закону №270/96-ВР визначені наступні терміни:
дискримінаційна реклама - реклама, що містить чи використовує твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознакою раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного чи соціального походження, громадянства, сімейного чи майнового стану, місця проживання, за мовною або іншими ознаками стосовно особи та/або групи осіб;
реклама - інформація про особу, ідею та/або товар, розповсюджена за грошову чи іншу винагороду або з метою самореклами в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена, щоб сформувати або підтримати у прямий (пряма реклама, телепродаж) або непрямий (спонсорство, розміщення товару (продакт-плейсмент) спосіб обізнаність споживачів реклами та їхній інтерес щодо таких особи, ідеї та/або товару;
Згідно ч.2 ст.26 Закону України "Про рекламу", на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, за фактом виявлення такими органами порушення або в ході розгляду повідомлення (звернення, скарги, заяви тощо) третіх осіб про порушення вимог законодавства про рекламу рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та аудіозаписи, а також іншу інформацію, що стосуються виявленого порушення чи повідомлення про нього та необхідні для здійснення такими органами повноважень щодо державного контролю. Крім того, відповідний орган державної влади має право:
вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами усунення виявлених порушень вимог законодавства;
вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю;
надавати (надсилати) рекламодавцям, виробникам та розповсюджувачам реклами обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень;
приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження;
приймати рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами.
Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства про рекламу не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи.
Отже, реклама характеризується такими критеріями:
- має на меті сформувати чи підтримати обізнаність споживачів та їхній інтерес до особи, ідеї та/або товару;
- поширюється за грошову чи іншу винагороду або з метою самореклами, тобто має комерційний або промоційний характер;
-може бути представлена у формі прямої реклами, телепродажу, спонсорства, продакт-плейсмента;
-розміщується на відкритих територіях, на спеціальних конструкціях, зовнішніх поверхнях будівель, елементах вуличного обладнання чи над проїжджою частиною (зовнішня реклама) або всередині приміщень (будинків, споруд, кінотеатрів, театрів, під час спортивних заходів у закритих приміщеннях).
Так, згідно скріншоту з сайту Work.ua. наявне оголошення про вакансію від 04.06.2025: Охоронник на КПП (лівий берег), 15000 грн, Агро-Союз, корпорація Сільське господарство, агробізнес, більше 1000 співробітників, Дніпро, вулиця Нижньодніпровська, 1, Катерина Сенчишина, повна зайнятість, досвід роботи від 1 року. Також значені основні вимоги та обов'язки, умови.
Орієнтуючись на назву Агро-Союз, відповідачем зроблено висновок, що саме позивачем було розміщену зазначену рекламу про вакансію.
Проте, на переконання суду, розміщене оголошення, жодним чином достовірно не вказує на те, що воно подане ТОВ «ТС Агро-Союз».
Як зазначено позивачем та підтверджується матеріалами справи, найменуванням позивача є ТОВ «ТС Агро-Союз», а не «Агро-Союз, корпорація» чи Холдинг «Агро-Союз».
Вид діяльності в оголошенні вказано «Сільське господарство, агробізнес», натомість у ТОВ «ТС Агро-Союз» основний вид діяльності (КВЕД) є 45.31 (оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів), при цьому, сільським господарством та агробізнесом позивач не займається.
У розміщеному оголошенні місцезнаходження діяльності компанії, яка веде пошук в службу охорони на постійну роботу охоронника на КПП, є місто Дніпро, вулиця Нижньодніпровська, буд 1, однак ТОВ «ТС Агро-Союз» зареєстровано у Дніпропетровській області, селище Слобожанське, вулиця Нижньодніпровська, буд. 1.
Також судом встановлено, що за зареєстрованою адресою, де веде господарську діяльність, ТОВ «ТС Агро-Союз», є інші Товариства з назвою «Агро-Союз», які ведуться господарську діяльністю та можуть теоретично здійснювати пошук охоронця, що підтверджується інформаційними довідками.
Зазначені обставини відповідачем жодним чином не спростовані.
З огляду на зазначене, на переконання суду, відповідач дійшов помилкового висновку, що саме ТОВ «ТС Агро-Союз» було розміщене оголошення на сайті роботи Work.ua.
Питання наявності ознак дискримінації у цьому оголошенні судом не досліджується, оскільки суд дійшов висновку про недоведення відповідачем, що саме позивачем було воно розміщене.
Суд вважає, що встановлені в ході розгляду цієї справи обставини є достатніми для висновку про протиправність оскаржуваного рішення.
За приписами статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до приписів статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд керується вимогами частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Судом встановлено, що позивач сплатив судовий збір за подання цього адміністративного позову до суду у загальній сумі 2422,40 грн.
Отже, враховуючи задоволення позовних вимог, сплачений позивачем судовий збір за подачу позовної заяви до суду підлягає стягненню з Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань в сумі 2422,40 грн.
Керуючись ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ТС АГРО-СОЮЗ» до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати Рішення №149/25 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 08.09.2025, винесене (прийняте) Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, яким на Товариство з обмеженою відповідальністю «ТС Агро-Союз» накладено штраф у розмірі одна тисяча сімсот гривень 00 копійок.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 40359593, 49006, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, м. Дніпро, вул. Філософська, буд. 39-а) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТС АГРО-СОЮЗ" (код ЄДРПОУ 36933786, 52005, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, с-ще Слобожанське, вул. Нижньодніпровська, 1) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 2420,40 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.І. Ремез