Справа № 303/7543/25
3/303/2576/25
13 жовтня 2025 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Камінський С.Е.,
за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 28.09.2025 року о 15 год. 50 хв., знаходячись біля озера, яке знаходиться в с.Лавки Мукачівського району, та при його зупинці для перевірки документів, на прохання надати документи почав відмовлятися, став в грубій формі висловлюватися в бік працівників поліції, ображати та штовхати їх, а також хапав за форменний одяг і на зауваження не реагував, чим самим вчинив злісну непокору законним розпорядженням (вимогам) працівників поліції при виконанні ними службових обов'язків.
У суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнав частково та пояснив, що 28.09.2025 року приблизно о 15 год. 50 хв., перебував біля озера в с.Лавки Мукачівського району. У вказаному місці до нього підійшли працівники поліції разом з працівниками РТЦК та СП, які попросили пред'явити особисті документи. Оскільки при ньому документів не було, зателефонував дружині, щоб вона їх йому підвезла. Після чого пішов в напрямку ТЦ «Епіцентр», куди повинна була приїхати дружина, однак був затриманий працівниками поліції. При цьому, можливо, він опирався і висловився нецензурно на їх адресу, бо вони його зпровокували.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши наявні у справі письмові докази у справі, суд прийшов до наступного.
У відповідності до ст.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або
свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до вимог ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Стаття 185 КУпАП передбачає відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
Незважаючи на часткове визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП, стверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 248671 від 28.09.2025 року, який особисто підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , рапортами працівників поліції від 28.09.2025 року, поясненнями свідків (працівників ІНФОРМАЦІЯ_2 ) ОСОБА_2 ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 28.09.2025 року.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення є доведеною.
Доводи ОСОБА_1 відносно того, що працівники поліції самі його спровокували, суд за відсутності доказів підтвердження фактів неправомірних дій працівників поліції по відношенню до ОСОБА_1 не бере до уваги, оскільки такі не спростовують непокору законному розпорядженню або вимогу поліцейського під час виконання ним службових обов'язків, що утворює склад адміністративного правопорушення за ст. 185 КУпАП, за якою притягується до відповідальності ОСОБА_1 .
Обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
У відповідності до вимог ч.2 ст.33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при накладенні адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення судом враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Таким чином, враховуючи характер вчиненого правопорушення, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, особу порушника, суд прийшов до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбачене санкцією статті 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 136 (сто тридцять шість) гривень.
Оплату адміністративного штрафу у розмірі 136 (сто тридцять шість) гривень провести за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Зак.обл/Мукачівська ТГ/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975895, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р-UA798999980313050106000007383, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
У відповідності до ч.1 ст. 307, ч.2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови штраф стягується у подвійному розмірі.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.Е. Камінський