13 жовтня 2025 року м. Чернігівсправа № 927/751/25
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Шморгуна В.В., розглянувши матеріали справи
За позовом: Керівника Корюківської окружної прокуратури,
вул. Шевченка, 98, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300 в інтересах держави
в особі позивача: Міністерства розвитку громад та територій України,
код ЄДРПОУ 37472062, проспект Берестейський, 14, м. Київ, 01135
до відповідача: Акціонерного товариства “Укрпошта»,
код ЄДРПОУ 21560045, вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Фонду державного майна України,
код ЄДРПОУ 00032945, вул. Генерала Алмазова, 18/9, м. Київ, 01133
Предмет спору: про витребування нерухомого майна,
Представники сторін:
Не викликались,
Керівник Корюківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства розвитку громад та територій України звернувся до суду з позовом до Акціонерного товариства “Укрпошта», у якому просить витребувати у акціонерного товариства “Укрпошта» на користь Міністерства розвитку громад та територій України нерухоме майно - нежитлове приміщення, відділення зв'язку, загальною площею 53,7 кв.м., яке розташоване за адресою: вул. Шевченка, 16а, с. Рогізки, Корюківського району, Чернігівської області, реєстраційний номер у Державному реєстрі речових прав власності на нерухоме майно 1500523574258.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач незаконно оформив право приватної власності на спірний об'єкт нерухомого майна, а вибуття цього об'єкта з державної власності порушує інтереси держави у сфері реалізації прав власника об'єкта державної власності, пов'язаних з володінням, користуванням і розпорядженням ним. Прокурор вважає, що зміна форми власності майна, переданого Акціонерному товариству “Укрпошта», з державної на приватну поза процедурою приватизації є незаконною; передача державного майна до статутного фонду акціонерного товариства, створеного внаслідок корпоратизації державного унітарного підприємства, не є способом приватизації такого майна; нерухоме майно, передане до статутного фонду акціонерного товариства, 100 відсотків акцій якого залишаються у власності держави, залишається державною власністю. За доводами прокурора, власником спірного нерухомого майна є держава в особі Міністерства розвитку громад та територій України, у зв'язку із чим спірне майно підлягає поверненню шляхом витребування у власність держави в особі Міністерства.
Ухвалою від 28.08.2024 повідомлено учасників справи про те, що підготовче судове засідання відбудеться 07.10.2025 о 10:40.
У зв'язку з перебуванням судді Шморгуна В. В. у відпустці, судове засідання, призначене на 07.10.2025 о 10:40, не відбулось.
Згідно з п. 6 рішення зборів суддів Господарського суду Чернігівської області від 03.09.2020 не розподіляються повторно між суддями судові справи, що залишились нерозглянутими суддею у разі його тимчасової непрацездатності, відрядження, відпустки тощо, якщо відсутність судді не тягне за собою порушення строків вирішення спору.
Після усунення обставин, передбачених абзацом 1 цього підпункту, справа призначається до розгляду в судовому засіданні головуючим суддею.
Таким чином, судове засідання підлягає призначенню на іншу дату.
Відповідно до ч. 2 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою.
Керуючись ст. 120, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Перепризначити підготовче судове засідання на 23.10.2025 о 10:20.
2. Повідомити Керівника Корюківської окружної прокуратури, позивача - Міністерство розвитку громад та територій України, відповідача- Акціонерного товариства “Укрпошта» та третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Фонд державного майна України про те, що підготовче судове засідання відбудеться 23.10.2025 о 10:20 у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 303 в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя В. В. Шморгун