Справа № 524/12287/25
Провадження 3/524/3211/25
10.10.2025 року Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Гусач О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , працюючого: ТОВ «СКОВОРОДА ПЛЮС», директор, юридична адреса: м. Кременчук, вул.. Капітана Трусова, буд. 34,
за ч.1 ст. 164 КпАП України, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №10474 від 01.09.25 директор ТОВ «СКОВОРОДА ПЛЮС» ОСОБА_1 порушив порядок провадження господарської діяльності в частині зберігання пального в іншій споживчій тарі, об'ємом більше 5 л. без отримання ліцензії на зберігання пального на місці зберігання пального за адресою: м. Кременчук, вул.. Експресівська, буд. 26, за що передбачено адміністративну відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Капуста О.А. направив до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
За змістом ч.1 ст.164 КУпАП відповідальність за цією нормою закону настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Так, норма ст.164 КУпАП носить бланкетний характер, оскільки у наведеній диспозиції відсилає до закону, що регулює певні види господарської діяльності, тому в протоколі про адміністративне правопорушення має зазначатися відповідна норма спеціального закону, який регламентує господарську діяльність, що потребує ліцензування або державну реєстрацію суб'єкта господарювання.
Згідно з абзацом статті 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР, суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.
Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.
Разом із цим статтею 18 Закону №481/95 установлено, що на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування суб'єкт господарювання (у тому числі іноземний суб'єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об'єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг).
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено в Україні воєнний стан, який у подальшому був продовжений Указами Президента України з затвердженням відповідними Законами України.
В акті перевірки ТОВ «Сковорода Плюс» від 01.09.2025 року вказано, що проведеною перевіркою дотримання вимог законодавства щодо наявності ліцензії встановлено, що підприємство придбало дизпаливо у ТОВ «Кард Сервіс», яке було відвантажено на заправці СОКАР згідно паливної карти. Вказане дизпаливо придбане для заправки генератора АРД500С.
Жодних даних проте, що ТОВ «Сковорода Плюс» на момент проведення перевірки зберігало пальне в обсязі що перевищує 2000 літрів матеріали справи не містять. Інформації про фактичні залишки пального які знімались під час перевірки долучений протоколу про адміністративне правопорушення витяг з акту перевірки не містить.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що податковим органом не доведено факт зберігання ТОВ «Сковорода Плюс» пального за адресою: м. Кременчук, вул.. Експресівська, буд. 26 без наявності ліцензії .
Відповідно до ст..62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевиклане, встановлені обставини справи, з урахуванням вимог ст..62 Конституції України, приходжу до висновку, що провадження у справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.164 ч.1 , 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП закрити за відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м Кременчука.
Суддя: Олександр ГУСАЧ