Єдиний унікальний номер 725/4073/25
Номер провадження 3/725/1609/25
15.07.2025 року м. Чернівці
Суддя Чернівецького районного суду міста Чернівців Войтун О.Б., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 184 КУпАП, -
До Чернівецького районного суду міста Чернівців надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП, а саме відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ВАД №652136, ОСОБА_1 ухилився від виконання своїх батьківських обов'язків передбачених ст. 150 Сімейного кодексу України відносно свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який 07.05.2025 року близько 18 год. 20 хв. по вул. Руській, 229-Б на дитячому майданчику допустив вигул собаки породи «Пекінес» без намордника та повідка, внаслідок чого собака вкусила малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим допустив порушення вимог ч. 3 ст. 154 КУпАП та рішення Чернівецької міської ради №1216 від 29.05.2014 р..
Від гр.. ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи без його участі у звіз вибуттям за межі Чернівецької області для проходження служби.
Дослідивши письмові матеріали вказаної вище адміністративної справи, вважаю, що провадження по справі підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу. Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 3 ст. 154 КУпАП об'єктивна сторона правопорушення полягає в утриманні собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утриманні незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) що спричинило заподіяння шкоди здоров'ю людини або її майну.
Отже згідно протоколу неповнолітній ОСОБА_1 допустив правопорушення, а саме здійснив вигул собаки породи «Пекінес» без намордника та повідка, внаслідок чого собака вкусила неповнолітнього ОСОБА_3 ..
При цьому ч. 1 ст. 154 КУпАП визначає, що порушенням зокрема є вигул собак без намордника та повідка породи яких внесені до Переліку небезпечних порід собак.
Таким чином чітко визначено, що не будь яких собак, а тих порід які внесені до Переліку.
Враховуючи, що собаки породи «Пекінес» невнесені до Переліку небезпечних порід собак провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 184, 245, 251, 256, 268, 278, 283-285 КУпАП, -
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 184 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Чернівецький районний суд міста Чернівців протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Чернівецького районного
суду міста Чернівців Войтун О. Б.