Постанова від 07.10.2025 по справі 209/5799/25

Справа № 209/5799/25

Провадження № 3/209/1079/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2025 року м. Кам'янське

Суддя Дніпровського районного суду міста Кам'янського Корнєєва І.В.,розглянувши адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , військоволужбовця, старшого солдата ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

31 липня 2025 року в провадження суду надійшов для розгляду два адміністративних матеріалів відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №396341 від 19.07.2025 року, ОСОБА_1 19.07.2025 року о 14.28 годині у м. Кам'янське по бул.Героїв, 42 , керував автомобілем ВАЗ 21053 днз НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння:різкий запах алкоголю з порожнини рота,поведінка не відповідає обстановці . Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою алкотесту ДРАГЕР та в медичному закладі охорони здоров'я у встановленому законом порядку, відмовився, чим порушив п.2.5.ПДР - Відмова особи, яка керує ТЗ, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Крім того , згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №397173 від 19.07.2025 року, ОСОБА_1 20.07.2025 року о 12.00 годині у м. Кам'янське, бул.Героїв , керував автомобілем ВАЗ 21053 днз НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння:запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови . Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку, відмовився, що зафіксовано на бодікамеру поліцейських 798438,795855, чим порушив п.2.5.ПДР - Відмова особи, яка керує ТЗ, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

ОСОБА_1 11.08.2025 року ознайомився з матеріалами адміністративних справ, в т.ч. з віднеоматеріалами, заявив клопотання про перенесення судового засідання для ознайомлення з матеріалами справи.

ОСОБА_1 в судове засідання, призначене на 14.08.2025 року о 08.30 годині, не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. В наслідок неявки ОСОБА_1 судове засідання було відкладено на 04.09.2025 року на 13.00 годину.

19 серпня 2025 року через канцелярію суду представник ОСОБА_1 - адвокат Редько С.М. подав клопотання про відкладення розгляду справи, з якими він ознайомлений 26.08.2025 року.

ОСОБА_1 та його представник -адвокат Редько С.М. у судове засідання, призначене на 04.09.2025 року о 13.00 годині, не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомляли ся належним чином. В наслідок неявки ОСОБА_1 та його представника судове засідання було відкладено на 07.10.2025 року на 13.00 годину.

04 вересня 2025 року через систему «Електронний суд» представник ОСОБА_1 - адвокат Редько С.М. подав до суду заяву про відкладення розгляду справи, бо він приймає участь у засіданні в Заводському районному суді міста Кам'янського 04.09.2025 року о 13.00 год.

Судове засідання було відкладено на 07.10.2025 року на 13.00 годину.

ОСОБА_1 та його представник -адвокат Редько С.М. у судове засідання, призначене на 07.10.2025 року о 13.00 годині, не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомляли ся належним чином.

07 жовтня 2025 року через систему «Електронний суд » представник ОСОБА_1 - адвокат Редько С.М. подав до суду заяву про відкладення розгляду справи , бо він приймає участь у засіданні в Дніпровському районному суді міста Кам'янського 07.10.2025 року о 13.00 год.

ОСОБА_1 та його представник - адвокат Редько С.М. жодних заперечень та пояснень по суті адміністративних матеріалів не надали

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суддя зазначає про таке.

Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

В судовому засіданні встановлено, що стосовно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, яка передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять відомостей щодо протиправності дій працівників поліції під час складання протоколу, оскарження таких дій та його результатів, порушень норм ст.266 КУпАП судом не встановлено та матеріали справи не містять. Відеозйомка працівниками поліції проводилась відповідно до вимог ст. 40 Закону України «Про національну поліцію», за допомогою нагрудного реєстратора, про що зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення.

У відповідності до п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Підстави для зупинки транспортного засобу або відсутність таких підстав не спростовують факту керування особою транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, не звільняє особу від проходження відповідного огляду. Суд вважає, що правомірність дій поліцейських щодо зупинки транспортного засобу не знаходиться у причинному зв'язку з обов'язком водія пройти відповідний огляд з метою встановлення стану сп'яніння.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, …. тощо.

Згідно з ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст. 7 КУпАП, ст. 62 Конституції України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Особа вважається невинуватою у вчиненні правопорушення і не може бути притягнута до відповідальності, доки її вину не буде доведено в законному порядку.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року передбачено, що при розгляді справ суди застосовують Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та практику Європейського Суду з прав людини як джерело права.

Згідно ч. 2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, кого обвинувачено у вчиненні правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку. У справі «Barbera, Messegu and Jabardo v. Spain» від 06.12.1998р. (п. 146) Європейський суд з прав людини встановив, що принцип презумпції невинуватості вимагає серед іншого, щоби, виконуючи свої обов'язки, судді не починали розгляд справи з упередженої думки, що особа вчинила правопорушення, яке ставиться йому в провину; обов'язок доведення лежить на обвинуваченні, і всі сумніви повинні тлумачитися на користь обвинуваченого.

Вивчивши матеріали справи та оглянувши відеозаписи, суд прийшов до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень за ч.1 ст. 130 КУпАП підтверджується:

-за фактом вчинення адміністративного правопорушення 19.07.2025 року- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №396341 від 19.07.2025, від підпису якого ОСОБА_1 відмовився ;постановою серії ЕНА №5262110 від 19.07.2025 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч.1 ст. 126 КУпАП, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; рапортом поліцейського , та DVD-диском із відеозаписом доданим до протоколу, відповідно до якого 19.07.2025 року ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ21053, д.н. НОМЕР_2 , зупинився на бордюрі дороги, під'їхали працівники поліції , водійських прав та документів на автомобіль ОСОБА_1 не мав, ОСОБА_1 неодноразово наголошував, що він працівник ТЦК, що він військовий та як військовий він має право керувати транспортним засобом у воєнний час без документів. На неодноразову пропозицію працівників поліції пройти обстеження на місці події за допомогою аналізатора Драгер або у лікарні водій ОСОБА_1 відмовлявся. ОСОБА_1 мав ознаки алкогольного сп1яніння та не заперечував, що вживав спиртні напої.

-за фактом вчинення адміністративного правопорушення 20.07.2025 року- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №397173 від 20.07.2025, від підпису якого ОСОБА_1 відмовився ; постановою серії ЕНА №5269178 від 20.07.2025 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч.1 ст. 126 КУпАП , актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; повідомленням по лінії 102 про про те, що в м.кам'янське, бул. Героїв,38, п'яний водій іздить на авто Жигулі білого кольору АЕ2937 ВК, авто зі слідами ДТПрапортом поліцейського , поясненнями свідка ОСОБА_2 , який пояснив, що 20.07.2025 року о 11.20 він , проїзджаючи на своєму автоммобілі повз «Русалку» на бул.Героїв , 34, побачив як автомобіль білого кольору Лада 2105 виїзджав з прилеглої території Русалка, поводив себе водій не зрозуміло, автомобіль крутило з однієї сторони дороги в іншу , поведінка явно не відповідала тверезому водієві та DVD-диском із відеозаписом доданим до протоколу, відповідно до якого 20.07.2025 року ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ21053, д.н. НОМЕР_2 , зупинився на дорозі, під'їхали працівники поліції , Уралов став вилазити з автомобіля через передне пасажирське сидіння, водійських прав та документів на автомобіль ОСОБА_1 не мав, ОСОБА_1 неодноразово наголошував, що він працівник ТЦК, що він військовий та як військовий він має право керувати транспортним засобом у воєнний час без документів. Визуально стан водія ОСОБА_1 свідчив про стан алкогольного сп'яніння - його шатало , мова невиразна з перервами. На неодноразову пропозицію працівників поліції пройти обстеження на місці події за допомогою аналізатора Драгер або у лікарні водій ОСОБА_1 відмовлявся. ОСОБА_1 мав ознаки алкогольного сп1яніння та не заперечував, що вживав спиртні напої.

Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 266 КУпАП, огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку про доведеність вини правопорушника ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130 КУпАП.

Підстав для закриття справи на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 судом не встановлено.

Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

При визначенні виду стягнення, суд врахував дані про особу правопорушника ОСОБА_1 , ступінь та форму його вини у вчиненому правопорушенні, виходячи із характеру вчиненого правопорушення, яке є особливо небезпечним, має підвищену соціальну чуттєвість до такого роду правопорушень, підстав, що виключають адміністративну відповідальність, згідно ст. 17 КпАП України судом не встановлено, терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчились.

З огляду на викладене, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 з урахуванням норм ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави з позбавлення права керування транспортними засобами в межах санкції ч.1 ст. 130 КУпАП. Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною та достатньою для попередження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних стягнень.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 173-2, 283 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справу № 209/5799/25 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КпАП України за номером провадження 3/209/1079/25, справу № 209/5801/25 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КпАП України за номером провадження 3/209/1080/25, присвоїти об'єднаній справі № 209/5799/25, провадження 3/209/1079/25.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (EAП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Згідно ч. 1ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч. 1ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Дніпровський районний суд міста Кам'янського протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, особою, щодо якої її винесено, її захисником - протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Строк пред'явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.

Повний текст постанови оголошений 10 жовтня 2025 року о 13.00 годині.

Суддя І.В. Корнєєва