Постанова від 09.10.2025 по справі 444/3808/25

Справа № 444/3808/25

Провадження № 3/444/1919/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Жовківської окружної прокуратури Львівської області Ненчин Р.П., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ніговичі, Мостиського району, Львівської області; зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 17.06.2020 року виданий органом 4627, РНОКПП НОМЕР_2 ),

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в Службі судової охорони Територіального управління служби судової охорони у Львівській області з 17.05.2024 року, маючи спеціальне звання рядового Служби судової охорони, тобто будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення).

Так, відповідно до наказу начальника Служби судової охорони у Львівській області №200 о/с від 17.05.2024, рядового Служби судової охорони ОСОБА_1 , з 17.05.2024 призначено на посаду контролера ІІ категорії 2 відділення 8 взводу охорони 3 підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Львівській області.

Таким чином, ОСОБА_1 , у відповідності до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 1726 КУпАП, відносився до суб'єктів відповідальності, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно витягу з наказу № 243 о/с від 24.06.2024 року ОСОБА_1 звільнено у запас.

У звязку із вищенаведеним, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), не пізніше 00:00 год. 01.04.2025 року.

Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), лише 30.04.2025 о 13:47 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини для несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність (після звільнення) у ОСОБА_1 - відсутні.

Такими своїми діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні з підстав, викладених в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав висновки, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення і просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення за порушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у інкримінованому адміністративному правопорушенні визнав. Щиро розкаявся у вчиненому.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у них підтверджується зібраними доказами, зокрема:

- інформаціяйною карткою про результати судового провадження про кримінальне корупційне правопорушення або розгляду справи про адміністративне корупційне правопорушення (форма Ф.2-К) (а.с. 1);

- протоколом №696 від 15.092025 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією (а.с. 2-6);

- письмовим поясненням ОСОБА_1 від 13.08.2025 року (а.с. 9);

- копією паспорта громадянина України ОСОБА_1 (а.с. 10);

- матеріалами НАЗК (а.с. 11-20);

- копією наказу №200 о/с від 17.05.2025 року Про прийняття на службу Судової охорони ОСОБА_1 (а.с. 23);

- копією наказу №243 о/с від 24.06.2025 року Про звільнення зі служби Судової охорони ОСОБА_1 (а.с. 24);

- ознайомленням з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 (а.с. 25-27);

- посадовою (функціональною) інструкцією співробітника Служби судової охорони від 29.03.2025 року (а.с. 28-30);

- скріншот з офіційного сайту НАЗК (а.с. 31-36);

- положенням про Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (а.с. 37-39);

а також іншими матеріалами адміністративної справи.

Заслухавши пояснення прокурора, особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, вивчивши матеріали адміністративної справи, суддя приходить до наступного висновку.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст.172-6 КУпАП, у відповідності до ст.221 КУпАП розглядаються судами.

Згідно із ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно із ч. 1 ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Вимогами ч. 2 ст. 19 Конституції України, п. 1 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» на контролера ІІ категорії 2 відділення 8 взводу охорони 3 підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Львівській області рядового ОСОБА_1 покладено обов'язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, зобов'язання неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції та Присяги поліцейського.

Згідно з наказом начальника Служби судової охорони Територіального управління служби судової охорони у Львівській області № 243 о/с від 24.06.2024, ОСОБА_1 звільнено зі служби із Служби судової охорони Територіального управління служби судової охорони у Львівській області з 25.06.2024, за п. 7 (власним бажанням) пункту 2 розділу XII ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про Національну поліцію».

Відповідно до абз. 2, ч. 2, ст. 45 розділу VII Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) надає роз'яснення, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, щодо застосування положень вищезазначеного Закону та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів.

Згідно з роз'ясненнями №4 від 07.03.2022 наданими НАЗК з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022 № 2115-ІХ «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», щодо застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), декларація щорічна (з будь-якою позначкою) за 2021 рік подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня 2021 року включно) та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

У подальшому, пунктом 2-7 розділу XIII Прикінцеві положення Закону, встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" (№3384-ІХ від 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023), подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Окрім цього, ОСОБА_1 належить до суб'єктів даного правопорушення, дане правопорушення не містить ознак кримінального правопорушення, на момент розгляду справи строки, передбачені ст. 38 КУпАП, не закінчилися.

Судом не встановлено інших обставин, що виключають провадження в справі. Суду не надано доказів поважності причин несвоєчасного подання декларації.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідальність за що передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Обставин, що виключають адміністративну відповідальність, не встановлено.

Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.

Обставиною, що пом'якшує покарання, є щире каяття.

Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає.

Підстав звільнення від адміністративної відповідальності не встановлено.

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

За таких обставин до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Крім того, відповідно до ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України “Про судовий збір» з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір.

Керуючись ст. ст. 172-6 ч. 1, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп., в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ніговичі, Мостиського району, Львівської області; зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 17.06.2020 року виданий органом 4627, РНОКПП НОМЕР_2 ) 605 /шістсот пять/ грн. 60 коп. судового збору в дохід держави.

Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці з дня її винесення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Суддя: Зеліско Р. Й.