Справа № 303/7479/25
3/303/2551/25
Іменем України
13 жовтня 2025 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Морозова Н.Л., перевіривши матеріали, які надійшли з Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України,
- за ч.3 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області 30 вересня 2025 року надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.3 ст.126 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №428575 від 20.08.2025 року, «гр. ОСОБА_1 , 20.08.2025 року о 09:00 год., в с. Серне по вул. Раковці, 145, керував транспортним засобом марки «DUNGFENG», д/н знак НОМЕР_1 , будучи обмеженим в праві керування транспортними засобами Херсонським ДВС, провадження №48568420 від 28.08.2015 року, чим порушив ч.10 ст.15 Закону України «Про дорожній рух», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.3 ст.126 КУпАП.».
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином про час та місце розгляду справи, але не повідомив про причину неявку.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходжу до наступного висновку.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Стаття 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що у протоколі про адміністративні правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У направленому до суду протоколі серії ЕПР1 №428575 від 20.08.2025 року та доданих до нього матеріалах не вказано всіх відомостей, для належного повідомлення особи правопорушника та необхідних для правильного вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення поліцейським зазначено, що «гр. ОСОБА_1 , 20.08.2025 року о 09:00 год., в с. Серне по вул. Раковці, 145, керував транспортним засобом марки «DUNGFENG», д/н знак НОМЕР_1 , будучи обмеженим в праві керування транспортними засобами Херсонським ДВС, провадження №48568420 від 28.08.2015 року, чим порушив ч.10 ст.15 Закону України «Про дорожній рух», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.3 ст.126 КУпАП.», але при цьому не додано до матеріалів справи копію постанови Херсонського ДВС, ВП №48568420 від 28.08.2015 року, про обмеженим в праві керування транспортними засобами гр. ОСОБА_1 , на яку він посилається у протоколі. Крім цього, поліцейським не додано до матеріалів справи відомості щодо наявності чи відсутності у ОСОБА_1 посвідчення водія на право керування транспортними засобами, а в разі його наявності, якої саме категорії.
Вказані недоліки протоколу про адміністративне правопорушення позбавляють суд можливості всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом.
Відповідно до абзацу другого пункту 12 ПОСТАНОВИ ПЛЕНУМ ВИЩОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО СУДУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ від 17.10.2014 № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин, матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.3 ст.126 КУпАП слід повернути до Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Керуючись: ст. 256, 268, 277-278, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Повернути адміністративні протоколи: серії ЕПР1 №428575 від 20.08.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , за ч.3 ст.126 КУпАП - до Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Наталія МОРОЗОВА