Постанова від 10.10.2025 по справі 626/2599/25

Справа № 626/2599/25

Провадження № 3/626/761/2025

ПОСТАНОВА

Іменем України

10.10.2025 року м. Берестин

Суддя Берестинського районного суду Харківської області Дудченко В.О., за участю прокурора Берестинської окружної прокуратури Бобрицького В.А., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Сахновщина, Харківська область, громадянина України, працюючого депутатом Берестинської (Красноградської) районної ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , щодо вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП-,

ВСТАНОВИВ:

До Берестинського районного суду Харківської області з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією №496, 497, 498, 499 від 12 серпня 2025 року, стосовно ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 496 від 12.08.2025 року ОСОБА_1 ,обіймаючи посаду депутата Берестинської (Красноградської) районної ради, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог п.2-7 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме: 19.06.2025 року о 22:30 годині, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 497 від 12.08.2025 року ОСОБА_1 ,обіймаючи посаду депутата Берестинської (Красноградської) районної ради, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог п.2-7 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме: 20.06.2025 року о 00:11 годині, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 498 від 12.08.2025 року ОСОБА_1 ,обіймаючи посаду депутата Берестинської (Красноградської) районної ради, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме: 20.06.2025 року о 23:49 годині, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

А також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 499 від 12.08.2025 року ОСОБА_1 ,обіймаючи посаду депутата Берестинської (Красноградської) районної ради, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме: 22.06.2025 року о 17:06 годині, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні ним правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАПвизнав, пояснив, що не ухилявся від виконання обов'язку та вчинив дії з подачі декларації з порушенням строків не навмисно.

Прокурор Бобрицький В.А. пояснив, що ОСОБА_1 був обізнаний про свій обов'язок подати декларації шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за встановленою формою однак, подав таку декларацію із запізненням. Просив суд визнати ОСОБА_1 винним за вчинення ним правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу. Крім того, прокурор просив об'єднати матеріали про адміністративні правопорушення в одне провадження.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , з'ясувавши позицію прокурора, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:

Відповідно до положень ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до Рішення І сесії VІІІ скликання Красноградської районної ради «Про початок повноважень депутатів Красноградської районної ради VІІІ скликання» від 14.12.2020 року та протоколу засідання І сесії Красноградської районної ради VІІІ скликання від 14.12.2020 року вбачається, що ОСОБА_1 розпочав свої повноваження, як депутат.

Згідно до постанови Красноградської районної територіальної виборчої комісії Харківської області від 30.11.2020 року зареєстровано депутатом Красноградської районної ради ОСОБА_1 .

Також відповідно до проколу засідання ХХV сесії Красноградської районної ради VІІІ скликання від 26.12.2023 року та списку депутатів Берестинської районної ради VІІІ скликання вбачається, що ОСОБА_1 , являється депутатом Берестинської районного ради.

Відповідно до рішення XXVIII сесії VIII скликання «Про перейменування районної ради» № 437- VІІІ від 27.09.2024 року витікає, що у зв'язку з перейменуванням Красноградського району Харківської області на Берестинський район Красноградську районну раду перейменували на Берестинську районну раду.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб'єктами на яких поширюється дія цього закону.

Таким чином ОСОБА_1 , є суб'єктом декларування у розумінні п.п. «б» п.1 ч. 1 , ст.3 та ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII та на нього поширюється дія зазначеного Закону.

Відповідно до копій декларацій за 2021, 2022, 2023, 2024 рік вбачається, що ОСОБА_1 , подав щорічні декларацї за 2021 рік - 19.06.2025 року о 22:30 год. (термін подання не пізніше 31 січня 2024 року);

- за 2022 рік - 20.06.2025 року о 00:11 год. (термін подання не пізніше 31 січня 2024 року);

- за 2023 рік - 20.06.2025 року о 23:49 год. (термін подання не пізніше 01 квітня 2025 року);

- за 2024 рік - 22.06.2025 року о 17:06 год. (термін подання не пізніше 01 квітня 2025 року).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-IX від 20.09.2023 року, який набрав чинності 12.10.2023 року, відновлено обов'язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та ряд інших зобов'язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.

Згідно п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до ст. 45 цього Закону і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України «Про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені в ч.ч. 7-14 ст. 45 цього закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені ч.ч. 7-14 ст. 45 цього закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

ОСОБА_1 без поважних причин подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023, 2024 роки несвоєчасно, поза межами встановлених строків, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Доказів поважності причин несвоєчасного подання декларації за вищевказаний період ОСОБА_1 не надав.

За таких обставин, вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є підтвердженим та доведеним.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.

Відповідно до ч. 2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Правила, встановлені ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Враховуючи те, що матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 перебувають в провадженні одного судді та стосуються однієї особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тому зазначені матеріали відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАПоб'єднати в одне провадження.

Таким чином, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь її вини, обставини, за яких скоєно правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору, що стягується з правопорушника, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 172-6, 245, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали №626/2602/25 (провадження 3/626/764/2025), №626/2601/25 (провадження 3/626/763/2025), №626/2599/25 (провадження 3/626/761/2025), №626/2600/25 (провадження № 3/626/762/2025) відносно ОСОБА_1 , об'єднати в одне провадження та присвоїти їм єдиний номер №626/2599/25 (провадження 3/626/761/2025).

ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Штраф підлягає сплаті в 15 денний термін (одержувач: ГУДКСУ у Харківській області 21081100; р/р UA298999980314090542000020611, код одержувача 37874947).

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу у розмірі 1700, 00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 ,, судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. на користь держави, стягувач: Державна судова адміністрація України, (місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя