Ухвала від 10.10.2025 по справі 640/15689/22

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

10 жовтня 2025 року Справа №640/15689/22

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Куденкова К.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярославь-Авто» (ідентифікацій код: 32159460; 02121, м. Київ, вул. Колекторна, буд. 348/40) до Державної служби України з безпеки на транспорті (ідентифікаційний код 39816845; 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 14) про визнання протиправними і скасування постанов,

УСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярославь-Авто» до Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської рада (Київської міської державної адміністрації), Державної служби України з безпеки на транспорті, з вимогами:

- визнати дії виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), які полягали в направленні повідомлення про втрату чинності укладених з TOB "Ярославь-Авто" договорів про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування м. Києва №№ 567, 166, 242, 465, 567, 496, оформленого листом від 29.12.2021 №016-258, протиправними;

- визнати дії Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), які полягали в направленні повідомлення про втрату чинності укладених з TOB "Ярославь-Авто" договорів про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування м. Києва №№ 567, 166, 242, 465, 567, 496, оформленого листом від 20.01.2022 № 053-844, протиправними;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 326794 від 28.06.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 326795 від 28.06.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 326796 від 28.06.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345048 від 19.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345049 від 19.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу № 345086 від 19.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345087 від 26.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345088 від 26.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345089 від 26.07.2022.

Ухвалою суду від 15.09.2022 відкрито провадження у справі та призначено до справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

15.09.2022 ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва роз'єднано, поєднані в одне провадження, позовні вимоги у адміністративній справі №640/14813/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ярославь-Авто" до Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської рада (Київської міської державної адміністрації), Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування постанову, шляхом виділення у самостійне провадження вимог про Державної служби України з безпеки на транспорті:

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 326794 від 28.06.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 326795 від 28.06.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 326796 від 28.06.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345048 від 19.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345049 від 19.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу № 345086 від 19.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345087 від 26.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345088 від 26.07.2022;

- визнати протиправною та скасувати постанову відділу державного нагляду (контролю) у місті Києві Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно- господарського штрафу № 345089 від 26.07.2022.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.09.2022 визначено суддю Добрівську Н.А. для розгляду адміністративної справи №640/15689/22 та вказану справу року передано на розгляд судді Добрівській Н.А.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 вересня 2022 року суддею прийнято до провадження адміністративну справу № 640/15689/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярославь-Авто» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов.

Цю справу передано до Донецького окружного адміністративного суду відповідно до пункту 2 розділу II Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду».

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа передана судді Куденкову К.О.

Ця справа не належить до категорії справ, які розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження.

Згідно з п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України встановлено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною 3 ст. 257 КАС України передбачено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

З огляду на викладене, враховуючи приписи ч. 2 ст. 257 КАС України, суд дійшов висновку про незначну складність цієї справи та можливість її розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи приписи ч. 5 ст. 262 КАС України, суд вважає за можливе розглянути цю справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Частиною 4 ст. 9 КАС України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За приписами ч. 2 та ч. 4 ст. 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

На підставі наведеного, суд вважає за необхідне витребувати письмові докази, які мають значення для повного та всебічного дослідження обставин у справі.

Також суд зазначає, що за приписами ст. 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству; неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.

При цьому, ураховуючи рекомендації Ради суддів України від 02.03.2022, у зв'язку з введенням воєнного стану, постійними обстрілами міста території Донецької області та веденням активних бойових дій на території Донецької області, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров'ю і безпеці учасників справи: учасники справи мають право надсилати документи, що стосуються розгляду судових справ, без особистого прибуття до приміщення суду: - через особистий кабінет в системі «Електронний суд»; - у разі неможливості надсилання через систему «Електронний суд» - електронною поштою на е-mail: inbox@adm.dn.court.gov.ua (з обов'язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом).

Керуючись ст. ст. 12, 52, 77, 171, 248, 256 - 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти адміністративну справу до провадження.

Розгляд справи розпочати спочатку.

Адміністративна справа буде розглядатися і вирішуватися суддею Куденковим К.О. одноособово.

Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Зобов'язати Державну службу України з безпеки на транспорті в п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому цієї ухвали надати до Донецького окружного адміністративного суду належним чином засвідчені копії: всіх документів які були або мали бути враховані у спірних правовідносинах.

Установити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Одночасно з надісланням відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

До відзиву на позов необхідно додати докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Установити позивачу дводенний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Установити відповідачу дводенний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до вимог статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Копію цієї ухвали направити сторонам. Відповідачу направити також копію позовної заяви та доданих до неї матеріалів.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://adm.dn.court.gov.ua/sud0570.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя К.О. Куденков