Україна
Донецький окружний адміністративний суд
07 жовтня 2025 року Справа№640/20645/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
Головне управління ДПС у м. Києві звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 560 137,94 гривень.
За змістом викладеного в позові заявлена до стягнення заборгованість виникла через несплату відповідачем у встановлені законодавством строки податкових зобов'язань, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях. Посилаючись на статтю 95 Податкового кодексу України позивач просив суд стягнути з відповідача наведену суму податкового боргу.
Відповідач відзив на позов суду не надав.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2022 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження.
13.12.2022 Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-ІХ), який набрав чинності 15.12.2022.
За результатами автоматизованого розподілу адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України, цю справу передано на розгляд та вирішення Донецькому окружному адміністративному суду.
27.03.2025 проведений автоматизований розподіл судової справи між суддями Донецького окружного адміністративного суду, за результатами якого адміністративна справа передана на розгляд судді Михайлик А.С.
Ухвалою від 01.04.2025 справу прийнято до провадження, призначено до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до ч. 5 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Відповідач, ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , з 31.10.2011 по 25.03.2019 був зареєстрований як фізична особа-підприємець за адресою: АДРЕСА_1 , перебував на податковому обліку з 02.11.2021, був платником єдиного податку 3 групи, що підтверджується відповіддю від 16.06.2025 № 1480002 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та наданою позивачем довідкою від 30.08.2022 № 19358/5/26-15-13-06-07.
Згідно з інтегрованими картками, що наявні в матеріалах справи, станом на 31.12.2022 за позивачем обліковується борг з єдиного податку (код класифікації бюджету 18050400) у сумі 37 564,51 грн (35 333,68 грн недоїмки, 2230,83 грн пені), з податку на доходи фізичних осіб (код класифікації бюджету 11010500) - 325 284,70 грн (283 238,90 грн недоїмки, 42045,80 грн пені), з військового збору (код класифікації бюджету 11011001) - 27078,73 грн (23574,90 грн недоїмки, 3503,82 грн пені), з податку на додану вартість (код класифікації бюджету 14010100) - 170210 грн (143163,80 грн недоїмки, 27046,25 грн пені).
Податковий борг з єдиного податку виник через несплату самостійно визначених податкових зобов'язань у податкових деклараціях за 1 квартал 2017 року від 24.05.2017 у сумі 8124,45 грн, за півріччя 2017 року від 09.08.2017 у сумі 7 382,23 грн та за 3 квартали 2017 року від 09.11.2017 у сумі 14 716,67 грн та нарахованих контролюючим органом податкових зобов'язань за податковими повідомленнями-рішеннями № 0072134203 від 17.09.2019 про донарахування основного зобов'язання на суму 108,27 грн та штрафних (фінансових) санкцій на суму 27,07 грн; № 0072154203 від 17.09.2019 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій на суму 170,00 грн; № 0072174203 від 17.09.2019 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій на суму 4 804,99 грн.
Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб виник через несплату нарахованих контролюючим органом податкових зобов'язань за податковими повідомленнями-рішеннями № 0072204203 від 17.09.2019 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій на суму 340,00 грн; № 0072214203 від 17.09.2019 про донарахування податкових зобов'язань за основним платежем на суму 226 319,12 грн та штрафних (фінансових) санкцій на суму 56 579,78 грн;
Податковий борг з військового збору виник через несплату нарахованих контролюючим органом податкових зобов'язань за податковим повідомленням-рішенням № 0072224203 від 17.09.2019 про донарахування податкових зобов'язань за основним платежем на суму 18 859,93 грн та штрафних санкцій на суму 4714,98 грн;
Податковий борг з податку на додану вартість виник через несплату нарахованих контролюючим органом податкових зобов'язань за податковим повідомленням-рішенням № 0072234203 від 17.09.2022 про донарахування податкових зобов'язань за основним платежем на суму114 531,00 грн, штрафних (фінансових) санкцій на суму 28 632,75 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення направлялись відповідачу поштою та повернулися за зворотною адресу до податкового органу за закінченням терміну зберігання відповідно до поштового штемпелю у жовтні 2022 року, виникнення податкового боргу відображено у відомостях інтегрованих карток 31.10.2019.
Позивачем направлено відповідачу податкову вимогу № 65279-17 від 16.08.2017 про сплату боргу на суму 31 008,07 грн, яка вручена відповідачу 28.08.2017.
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ, ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ, ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ ТА ВИСНОВКИ
Згідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
За змістом пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
Згідно з пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Таким чином, термін сплати за податковою декларацією за 1 квартал 2017 року настав 22.05.2017, відповідачем несвоєчасно подано цю декларацію 24.05.2017, що відображено в інтегрованій картці платника.
Згідно з пунктом 101.1 статті 101 ПК України списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
Згідно з підпунктом 101.2.3 пункту 101.2 статті 101 ПК України під терміном «безнадійний» розуміється, зокрема, податковий борг платника податків, стосовно якого минув строк давності, встановлений пунктом 102.4 статті 102 цього Кодексу.
Строки давності та їх застосування врегульовано статтею 102 ПК України. Зазначена норма визначає строк для визначення контролюючим органом грошових зобов'язань, а також наслідки їх не визначення (пункт 102.1), підстави для не застосування строку давності та підстави зупинення відліку такого строку (пункти 102.2, 102.3), строк стягнення податкового боргу, а також терміни його стягнення (пункт 102.4), строк подання заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування (пункт 102.5), підстави для продовження граничних строків для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань (пункт 102.6) та перелік осіб, на яких розповсюджується дія пункту 102.6 (пункт 102.7).
Відповідно до пункту 102.1 статті 102 ПК України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.
При цьому, за змістом другого речення абзацу першого цієї норми, якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Абзацом 2 пункту 102.1 статті 102 ПК України встановлено, що у разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Згідно з пунктом 102.4 статті 102 ПК України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Верховний Суд у постановах від 27.04.2023 у справі № 640/34424/21, від 01.02.2021 у справі №2а-3025/11/0970, від 25.02.2020 у справі №1340/5767/18, сформулював висновок про те, що положеннями пунктів 95.1-95.3 статті 95 і пункту 102.4 статті 102 ПК України встановлено, що контролюючий орган може звернутися до адміністративного суду з позовом про стягнення податкового боргу з платників податків із дотриманням відповідних умов, встановлених пунктом 95.2 статті 95 ПК України, які надають право на примусове стягнення податкового боргу, а також строку - 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Строк у 1095 днів є присічним для контролюючого органу, протягом і в межах якого ним можуть бути вжиті заходи щодо погашення податкового боргу, в тому числі і шляхом звернення до суду з позовом, проте норми пункту 102.4 статті 102 ПК України не є такими, що обмежують суд у праві ухвалювати судове рішення про стягнення податкового боргу після закінчення 1095-денного строку, з вимогою про стягнення якого контролюючий орган звернувся вчасно.
Законом України від 17.03.2020 № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 18.03.2020, підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено пунктами 52-1 - 52-5.
Пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України встановлено, що на період з 18 березня по 31 травня 2020 року зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.
У подальшому пункт 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України змінений Законом України від 13.05.2020 № 591-IX, а саме слова та цифри "по 31 травня 2020 року" замінено цифрами та словами "по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-ІХ (далі Закон № 2120-ІХ), який набрав чинності 17.03.2022, зупинено дію пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України на період дії воєнного, надзвичайного стану.
Станом на 17.03.2022у карантин тривав.
При цьому, Законом № 2120-ІХ статтю 102 ПК України доповнено пунктом 102.9 такого змісту: «На період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи».
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30 червня 2023 року № 3219-IX, який набрав чинності 01.08.2023 виключено пункту 102.9 статті 102 ПК України (з 01.08.2023).
Відтак, перебіг строку давності, встановленого пунктом 102.4 статті 102 ПК України, (1095 днів) був зупинений з 18.03.2020 по 24.02.2022 на підставі пункту 52-2 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України та з 24.02.2022 по 01.08.2023 на підставі пункту 102.9 статті 102 ПК України.
Позивач звернувся до суду із цим позовом 25.11.2022, тобто, строк тривалістю 1095 днів на час подання позову не сплинув щодо боргу, який виник через несплату відповідачем зобов'язань, визначених ним у податковій декларації з єдиного податку за 1 квартал 2017 року від 24.05.2017. Строки сплати зобов'язань за податковим деклараціям з єдиного податку за півріччя 2017 року від 09.08.2017 та 3 квартали 2017 року від 09.11.2017 настали пізніше за строки сплати зобов'язань за податковою декларацією з єдиного податку за 1 квартал 2017 року від 24.05.2017, тобто щодо боргу, який виник через їх несплату також не сплинув строк тривалістю 1095 днів.
Наявними в матеріалах справи обліковими картками підтверджено несплату відповідачем самостійно визначених грошових зобов'язань з єдиного податку, визначених в наданих до контролюючого органу деклараціях за 1 квартал 2017 року від 24.05.2017 у сумі 8124,45 грн, за півріччя 2017 року від 09.08.2017 у сумі 7 382,23 грн, за 3 квартали 2017 року від 09.11.2017 у сумі 14 716,67 грн.
Відповідно до п. 54.3.2 пункт 54.3. статті 54 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо, зокрема, дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до абзацу 1 пункту 57.3. статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Відповідно до п. 42.5 ст. 42 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Податкове повідомлення-рішення від 17.09.2019 № 0072134203, № 0072154203, № 0072174203, № 0072204203, № 0072214203, № 0072224203, № 0072234203 від 17.09.2022, повернулися за зворотною адресу позивачу у жовтні 2019 року, терміни сплати відображених у них сум зобов'язань спливли, що було відображено в інтегрованій картці 31.10.2019.
Докази оскарження даних податкових повідомлень-рішень в матеріалах справи відсутні, станом на день судового розгляду строки сплати визначених у них сум спливли.
Згідно пунктів 129.1.1- 129.1.3 статті 129 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) нарахування пені розпочинається:
при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів (270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу), наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Нарахування пені відповідно до пункту 129.3 статті 129 Податкового кодексу України закінчується:
у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України);
при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
Наявними в матеріалах справи документам підтверджено нарахування позивачем відповідачу пені з єдиного податку (код класифікації бюджету 18050400) у сумі 2230,83 грн, з податку на доходи фізичних осіб (код класифікації бюджету 11010500) - 42045,80 грн пені, з військового збору (код класифікації бюджету 11011001) - 3503,82 грн пені, з податку на додану вартість (код класифікації бюджету 14010100) - 27046,25 грн пені, яку на день судового розгляду цієї справи відповідачем не сплачено.
Згідно з пунктів 41.4 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
За пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України (в редакції, чинній станом на час звернення із позовом) стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Позивачем направлено відповідачу податкову вимогу № 65279-17 від 16.08.2017 про сплату боргу на суму 31 008,07 грн, яка вручена відповідачу 28.08.2017.
Серед наявних в матеріалах справи відсутні документи, які б свідчили про наявність підстав для визнання зазначеної вимоги відкликаною або втрату нею юридичної сили.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи про наявність підстав для стягнення з відповідача податкового боргу у розмірі 560 137,94 грн є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню .
Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати (судовий збір) не підлягають стягненню з відповідача на користь суб'єкта владних повноважень.
З огляду на зазначене, на підставі положень підпункту 20.1.34 статті 20, статей 46, 54, 56, 59, 95, 179 Податкового кодексу України та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Головного управління ДПС у м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 податковий борг в сумі 560 137 (п'ятсот шістдесят тисяч сто тридцять сім) грн 94 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Відомості про сторін:
Головне управління ДПС у м. Києві (позивач) - код ЄДРПОУ 44116011, місцезнаходження: 04116, Україна, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок, 33/19;
ОСОБА_1 (відповідач) - РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Суддя А.С. Михайлик