Рішення від 10.10.2025 по справі 140/7605/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2025 року ЛуцькСправа № 140/7605/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Смокович В.І., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача адвокат Ковальчук Дмитро Володимирович, в інтересах ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач), звернувся з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідач) про визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо розгляду заяв від 09.05.2025 та 19.05.2025 про неправомірне включення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів запису про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , як такого, що є військовозобов'язаним та перебуває на обліку, виправлення недостовірних відомостей та внесення правильних відомостей; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяви від 09.05.2025 та 19.05.2025 та виправити у Єдиному державному реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , внісши відомості про те, що він не є військовозобов'язаним та виключений з військового обліку.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 23.08.2018 Військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_1 визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

Позивач 07.05.2025 у додатку «Резерв+» виявив, що у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів наявні відомості про його перебування на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 : категорія обліку «військовозобов'язаний», звання «рекрут». Відомості про виключення з військового обліку відсутні.

Відтак, 09.05.2025 скеровано до ІНФОРМАЦІЯ_3 заяву щодо неправомірного включення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів запису про ОСОБА_1 як такого, що є військовозобов'язаним та перебуває на обліку, виправлення недостовірних відомостей та внесення правильних відомостей та 15.05.2025 відповідач надав відповідь, що у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) відсутні. Однак, правильним іменем позивача є ОСОБА_2 .

Враховуючи, що службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 проявлена недбалість щодо розгляду заяви, а саме неправильно здійснено пошук позивача у реєстрі, 19.05.2025 відповідачу повторно скеровано заяву, до якої долучено усі необхідні документи, в тому числі консультаційний висновок спеціаліста від 15.05.2025, яка була відповідачем проігнорована.

У зв'язку із наведеним, 10.06.2025 представником позивача скеровано адвокатський запит щодо результатів розгляду цієї заяви, однак у наданні відповіді відмовлено та станом на 29.06.2025 недостовірні дані щодо ОСОБА_1 у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів не виправлені, у зв'язку із чим просить адміністративний позов задовольнити (арк. спр. 1-3).

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (арк. спр. 23).

Відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 , правом подачі відзиву на позовну заяву не скористався.

Згідно із частиною шостою статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи те, що відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорив, відзив на позов та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у встановлений судом строк не подав, тому суд вважає можливим розглянути справу за наявними у справі матеріалами.

Інших заяв по суті справи, передбачених КАС України до суду не надходило.

Суд, перевіривши доводи позивача у заяві по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв'язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.

Відповідно до тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 , виданого військовозобов'язаному 1984 року народження солдату запасу ОСОБА_1 , позивач військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_5 визнаний непридатним до військової служби з виключення з військового обліку за групою ІІ статті 30а розкладу хвороб МО України від 14.08.2008 №402 (Протокол від 23.08.2018) (зворот арк. спр. 9-10).

Відповідно до Електронного кабінету призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Резерв+», ОСОБА_1 перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 як військовозобов'язаний (зворот арк. спр. 11).

Представник позивача 09.05.2025 звернувся до відповідача із заявою (досудовою вимогою) та просив виправити у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів недостовірні відомості щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , шляхом внесення даних про виключення його з військового обліку (арк. спр. 12).

ІНФОРМАЦІЯ_2 листом від 15.05.2025 №4/5567 повідомив, що внаслідок збройної агресії російської федерації та окупації міста Херсон, з метою недопущення захоплення облікових даних військовозобов'язаних, документи військового обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 були знищені у встановленому порядку. Відповідно до проведеної перевірки відомостей Єдиного державного реєстру призовників та військовозобов'язаних відомості про громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - не знайдено, у зв'язку із чим запропоновано звернутись до ІНФОРМАЦІЯ_3 із паспортом, ІПН та військово-обліковим документом (арк. спр. 13).

Представник ОСОБА_1 19.05.2025 повторно звернувся із заявою (досудовою вимогою), додавши консультативний висновок спеціаліста та вказавши на невірне зазначення ім'я заявника, а саме ОСОБА_2 , а не ОСОБА_2 . На переконання сторони позивача, саме таке зазначення слугувало відсутністю відомостей позивача у Єдиному державному реєстрі призовників та військовозобов'язаних (зворот арк. спр. 13-14).

У відповідь на адвокатський запит від 10.06.2025, ІНФОРМАЦІЯ_2 листом від 16.06.2025 №10/7560 повідомлено, що надані до запиту документи не місять доказів надання згоди на обробку та використання інформації щодо персональних даних ОСОБА_1 (арк. спр. 16).

Уважаючи таку бездіяльність відповідача, щодо розгляду заяв від 09.05.2025 та 19.05.2025 протиправною, звернувся із даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України здійснює, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби Закон України від 25.03.1992 №2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон №2232-ХІІ).

Згідно із частиною третьою статті 1 Закону №2232-ХІІ військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Відповідно до частин першої, третьої статті 33 Закону №2232-ХІІ військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (частина перша статті 34 Закону №2232-ХІІ).

На виконання частини п'ятої статті 33 Закону №2232-ХІІ Кабінет Міністрів України постановою від 30.12.2022 №1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок №1487), пунктом 2 якого визначено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України від 16.03.2017 №1951-VIII «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Закон №1951-VIII) єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (частина перша статті 2 Закону №1951-VIII).

За приписами частин восьмої, дев'ятої статті 5 Закону №1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

З урахуванням зазначеного ІНФОРМАЦІЯ_2 є органом ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та повинен забезпечувати актуалізацію його бази даних.

Права та обов'язки призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначені статтею 9 Закону №1951-VIII, до яких віднесено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Згідно з пунктами 1-3 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №559 (далі - Порядок №559), військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа».

Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється): в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації); у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, перевіряється через: електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).

Паперовим військово-обліковим документом є: військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, посвідчення про приписку до призовної дільниці (для громадян до 25 років), видані до 18.05.2024 (до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №559); військово-обліковий документ за формою, затвердженою пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №559. Пунктом 2 цієї постанови обумовлено, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

Відповідно до пункту 4 Порядку №559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

За змістом позовних вимог позивач оскаржує бездіяльність відповідача щодо розгляду заяв від 09.05.2025 та 19.05.2025 про неправомірне включення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів запису про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , як такого, що є військовозобов'язаним та перебуває на обліку, виправлення недостовірних відомостей та внесення правильних відомостей.

Позивач для вирішення питання щодо виправлення у Єдиному державному реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів його даних, через свого представника звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_3 , долучивши до такої заяви тимчасове посвідчення військовозобов'язаного 4/4928, в якому міститься запис, що ОСОБА_1 військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_5 визнаний непридатним до військової служби з виключення з військового обліку за групою ІІ статті 30а розкладу хвороб МО України від 14.08.2008 №402 (Протокол від 23.08.2018). А також наявна відмітка про виключення з військового обліку від 23.08.2017 (зворот арк. спр. 9-10).

Згідно з пунктом 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі - Порядок №1487), районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з-поміж іншого: здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього.

Частиною шостою статті 37 Закону №2232-ХІІ (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) врегульовані підстави для: взяття на військовий облік та зняття з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (частини перша-п'ята); виключення з військового обліку у відповідних ТЦК та СП.

Відповідно до частини шостої статті 37 Закону №2232-ХІІ виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: 1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими; 2) припинили громадянство України; 3) визнані непридатними до військової служби; 4) досягли граничного віку перебування в запасі.

У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Необхідно зазначити, що процедурно рішення про виключення громадянина України з військового обліку означає, що ця особа більше не перебуває на військовому обліку та втрачає статус військовозобов'язаного/резервіста.

Суд наголошує, що відповідно до норм чинного законодавства для внесення відповідної відмітки про виключення із військового обліку повинні існувати відповідні підстави. Запис у військово-обліковому документі непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку вчиняється на підставі постанови військово-лікарської комісії.

Пункт 4 Порядку №559 передбачає можливість внесення відповідних змін у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України.

Зі свого боку представник позивача, ініціюючи у заявах від 09.05.2025 та 19.05.2025 питання внесення змін до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 про виключення його з військового обліку, надав тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 .

Натомість встановлення та перевірка відомостей, зазначених у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку, необхідних для внесення відповідних змін (у разі їх невідповідності) у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України, є повноваженням ТЦК та СП.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції та обов'язків якого належить внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, після отримання від позивача заяви та документів, повинен був внести зміни до Реєстру, а у випадку відмови у вчиненні дій, про які йшлося повідомити обґрунтовані причини та нормативні підстави.

Суд погоджується із стороною позивача, що відповідачем неправильно здійснено пошук позивача у реєстрі, оскільки у своїй відповіді від 15.05.2025 №4/5367 зазначив, що відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру призовників та військовозобов'язаних відомості про громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - не знайдено. Водночас правильним іменем позивача є Кирило, а не ОСОБА_2 .

Здійснивши 10.05.2025 повторне звернення із заявою (досудовою вимогою) представник позивача акцентував на цьому свою увагу та додатково надав консультаційний висновок спеціаліста. Однак відповідач не розглянув по суті заяву від 19.05.2025, подану в інтересах позивача, та не вирішив порушене у ній питання (про внесення даних щодо статусу та категорії обліку, підстави виключення з військового обліку, відомостей про постанову військово-лікарської комісії, якою його було визнано непридатним до військової служби). Отже, наявні підстави для висновку про те, що така заява не була вирішена по суті (відсутнє будь-яке рішення, яке б породжувало для позивача юридичні наслідки).

З приводу рекомендації позивачу у листі від 15.05.2025 №4/5367 про особисте прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_3 з військово-обліковим документом, враховуючи надання необхідного пакету документів із відповідною заявою, то відповідач не вказав, чим зумовлена така необхідність, також не вказав на положення нормативно-правових актів, які вимагають особисту присутність заявника (в Законі №1951-VIII, в Порядку №559 така вимога відсутня).

Більше того, такі доводи відповідача про необхідність особистої присутності позивача суперечать положенням пункту 81 Порядку №1487, за змістом якого особиста присутність призовників, військовозобов'язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов'язкова.

При цьому, варто зауважити, що пунктом 2 Постанови №559 установлено, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

Отже, суд дійшов висновку, що відповідач не надав оцінку документам позивача, які були додані до заяв від 09.05.2025 та від 19.05.2025, та не вирішив питання про внесення даних у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів про стан здоров'я позивача відповідно до відомостей з його військово-облікового документа та, як наслідок, про виключення його з військового обліку.

Недотримання порядку розгляду заяв від 09.05.2025 та від 19.05.2025, поданих в інтересах позивача, вказує на протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до пунктів 4, 10 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; про спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Частиною четвертою статті 245 КАС України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Судом встановлено, що саме відповідач наділений відповідними повноваженнями щодо розгляду заяви позивача та прийняття відповідного рішення щодо перевірки відомостей та внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Суд зазначає, що діючим законодавством не визначено чіткі умови для прийняття відповідного рішення відповідачем за наслідками розгляду відповідної заяви позивача. Поряд з тим суд не може підміняти територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, уповноважений на здійснення відповідних дій щодо перевірки наведених у заяві службових відомостей та внесення відповідних змін до електронного реєстру чи військово-облікового документа.

За вказаних обставин суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити частково у спосіб визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо розгляду заяв від 09.05.2025 та від 19.05.2025, поданої в інтересах ОСОБА_1 , про внесення змін до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення його з військового обліку та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяви від 09.05.2025 та від 19.05.2025, поданих в інтересах ОСОБА_1 , про внесення змін до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військового обліку, з урахуванням висновків суду. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.

Згідно із частинами першою, третьою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до квитанцій про сплату від 30.06.2025 №2015-4128-5338-5196 позивачем було сплачено судовий збір у сумі 968,96 грн (арк. спр. 4), оскільки суд задовольняє позов частково, то за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 484,48 грн (чотириста вісімдесят чотири гривні 48 копійок) пропорційно до задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 139, 243-246, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_3 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо розгляду заяв від 09 травня 2025 року та від 19 травня 2025 року, поданих в інтересах ОСОБА_1 , про внесення змін до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військового обліку.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянути заяви від 09 травня 2025 року та від 19 травня 2025 року, поданих в інтересах ОСОБА_1 , про внесення змін до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військового обліку, з урахуванням висновків суду.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в сумі 484,48 грн (чотириста вісімдесят чотири гривні 48 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.І. Смокович