Постанова від 02.10.2025 по справі 752/20080/25

Справа № 752/20080/25

Провадження № 3/752/7052/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.10.2025 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Первушина О.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Голосіївського УП ГУ НП у місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. ст. 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 633246 від 02.08.2025 року, ОСОБА_1 01.08.2025 року о 22 годині 10 хвилин, перебуваючи за адресою: місто Київ, вулиця Паньківська, 21, вживав нецензурну лайку, порушував громадський спокій, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 633247 від 02.08.2025 року, ОСОБА_1 01.08.2025 року о 22 годині 10 хвилин, перебуваючи за адресою: місто Київ, вулиця Паньківська, 21, вчинив злісну непокору працівнику поліції, а саме - не виконав вимогу, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 свою вину не визнав, посилаючись на те, що він не вчиняв правопорушення, які поставлено йому у вину.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд надходить до наступних висновків.

Згідно статті 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність особи передбачена за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Згідно статті 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність передбачена за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.

Згідно з ст. 251 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Так, до протоколів про адміністративні правопорушення не долучено жодного доказу, який би свідчив про те, що ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство та злісну непокору законній вимозі поліцейського.

Тобто в матеріалах справи відсутні будь-які фактичні дані: покази свідків, технічних приладів та засобів фото- і відео спостереження, відео з боді камер працівників поліії під час здійснення перевірки, які б вказували на те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст. ст. 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Долучені в ході судового розгляду до справи копії документів та пояснень вказують на те, що 01.08.2025 року за заявою ОСОБА_2 , у зв'язку із хуліганськими діями невідомоми особами у нічному клубі в день жалоби в м. Києві, працівниками поліції було проведено перевірку за фактом вказаного звернення та відібрано письмові пояснення, однак будь-яких посилань в заяві чи поясненнях свідків про те, що саме ОСОБА_1 вчиняв дії, про які зазначено у протоколах, відсутні.

Частиною третьою статті 62 Конституції України передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержавних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на користь обвинуваченої особи.

На підставі викладеного, оскільки суд не наділений повноваженнями відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це призведе до порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принцип рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом), суд надходить до висновку про необхідність у відповідності до вимог ст. 247 ч. 1 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закриття провадження у даній справі, у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Керуючись ст.ст. 283, 284 ч. 1 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. ст. 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 - закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.С.Первушина