1Справа № 335/10107/25 3/335/2619/2025
10 жовтня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Вознесенівського районного суду м. Запоріжжя Апаллонова Ю.В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,
До Вознесенівського районного суду м. Запоріжжя надійшов протокол від 27.09.2025 серії ЕПР №466827 про притягнення ОСОБА_1 за порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що даний протокол не підлягає розгляду в Вознесенівському районному суді м.Запоріжжя.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Згідно зі ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Стаття 276 КУпАП, визначає альтернативну територіальну підсудність щодо розгляду справи про адміністративні правопорушення, зокрема, справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Відповідно до роз'яснень, що містяться в п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 11 від 11 червня 2004 року, у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку що вказана справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 направлена до Вознесенівського районного суду м. Запоріжжя з порушенням правил територіальної підсудності.
Так, відповідно до протоколу від 27.09.2025 року, місцем вчинення правопорушення зазначено м.Запоріжжя, вул. Антона Незоли, що відповідно до адміністративно-територіального поділу міста Запоріжжя відноситься до Дніпровського району м. Запоріжжя.
Разом з тим, місцем проживання ОСОБА_1 вказано: АДРЕСА_1 , що не відноситься до Вознесенівського району м. Запоріжжя, інформації що місцем обліку транспортного засобу є Вознесенівський район м.Запоріжжя не має.
З огляду на те, що вказана справа надійшла до Вознесенівського районного суду м. Запоріжжя з порушенням правил територіальної підступності, суд вважає за необхідне повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції для направлення вказаної справи на розгляд до відповідного суду, визначеного ст. 276 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 254, 256, 268, 276, 278, 280 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції для направлення вказаної справи на розгляд до відповідного суду, визначеного ст. 276 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Апаллонова