Рішення від 10.10.2025 по справі 201/12637/25

Справа № 201/12637/25

Провадження № 2-а/201/115/2025

РІШЕННЯ

Іменем України

10 жовтня 2025 року м. Дніпро

Соборний районний суд міста Дніпра у складі:

головуючого судді Наумової О.С.,

за участю секретаря судового засідання Моренко Д.Г.,

за участю представника позивача - Малєжик Т.А.,

відповідача - ОСОБА_1 -Дріеф,

перекладача - Ал Ріфаі Самер Юсеф

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в режимі відеоконференції справу за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області до громадянина Королівства ОСОБА_2 про продовження строку затримання та перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні,

ВСТАНОВИВ:

1. Описова частина

Короткий зміст позовної заяви

09.10.2025 позивач ГУ Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області звернулося до суду з позовною заявою до громадянина Королівства ОСОБА_2 про продовження строку затримання та перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, у якій просив п родовжити строк затримання у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства громадянина Королівства ОСОБА_2 -Дріефстроком на шість місяців, з метою оформлення транзитної візи та забезпечення видворення з території України.

Заяви учасників процесу по суті справи.

Відповідач позовні вимоги не визнав. Правом на надання відзиву не скористався.

Рух справи.

Ухвалою судді Наумової О.С. від 09.10.2025 відкрите провадження по справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін (а.с. 62).

Представник позивача - Малєжик Т.А. у судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила задовольнити.

Відповідач - Анасс Ед-Дріефу судовому засіданні із позовом не погодився, але вказав, що він хоче повернутися на батьківщину та вважав, що позивач має прискорити процедуру його повернення.

Фактичні обставини справи, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Громадянин Королівства ОСОБА_2 , довідка про особу видана Відділом № 3 у м. Дніпрі ГУ ДМС у Дніпропетровській області від 16.10.2024, паспортний документ НОМЕР_1 , терміном дії до 24.07.2024 (а.с. 12), останній раз прибув на територію України у 23.07.2024 з метою навчання.

Як вказує позивач, з того часу територію України не покидав, що підтверджено інформацією про перетин державного кордону України за обліками інформаційно-телекомунікаційної системи, щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон та відмітками у паспортному документі (а.с. 23). До органів та підрозділів ДМС України з питання отримання документів на право легально проживання в Україні не звертався. За обліками ГУ ДМС у Дніпропетровській області громадянин Королівства ОСОБА_2 із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, не звертався. Інформація щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, набуття статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, отримання або скасування дозволу на імміграцію, документування посвідкою на тимчасове/постійне проживання відносно останнього відсутня.

ОСОБА_3 був документований посвідкою на тимчасове проживання НОМЕР_2 від 05.08.2020 по 31.07.2024.

За фактом порушення строку перебування в Україні уповноваженою службовою особою Відділу № 3 у м. Дніпрі ГУ ДМС у Дніпропетровській області відносно Королівства Марокко Анасс Ед-Дріеф складено протокол про адміністративне правопорушення серії ПР МДН № 006574 від 16.10.2024, яким зафіксовано порушення міграційного законодавства відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 203 КУпАП (а.с. 14-15).

За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення винесено постанову про накладання адміністративного стягнення серії ПН МДН № 006566 від 16.10.2024. відповідно до якої на вищезазначеного громадянина Королівства ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. (а.с. 16 - 17).

Постанова не оскаржена, штраф сплачено.

Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 18.10.2024 у справі № 201/13006/24 за позовом ГУ ДМС у Дніпропетровській області Анасс Ед-Дріеф а затримано та поміщено до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, строком на 6 (шість) місяців з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України (а.с. 24 - 26).

Рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 09.04.2025 у справі № 932/3505/25 (провадження № 2-а/932/92/25) адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області до Аннас Ед-Дріеф (ED-DRIEF ANASS) про продовження строку затримання у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в України, з метою забезпечення видворення за межі території України громадянина Королівства ОСОБА_5 - задоволено.

Продовжено строк затримання та перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в України, з метою забезпечення видворення за межі території України громадянина Королівства ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на шість місяців з метою забезпечення видворення за меді території України (а.с. 38 - 43).

ГУ ДМС у Дніпропетровській області направлено лист до Посольства Королівства Марокко в Україні від 18.10.2024 № 1201.17.2-14033/12.3-24 з метою підтвердження/спростування належності Відповідача до підданства Королівства Марокко.

Листом Посольства Королівства Марокко від 23.10.2024 за вх. № 16986/1/1201-24 від 24.10.2024 підтверджено підданство Відповідача ОСОБА_6 (а.с. 28).

ГУ ДМС у Дніпропетровській області направлено лист до Посольства Республіки Молдова в Україні від 08.11.2024 № 1201.17.2-14980/12.3-24 з метою оформлення транзитної візи для Відповідача. Відповіді Посольства Республіки Молдова в Україні не надійшло. Відповіді на лист не надійшло (а.с. 29).

ГУ ДМС у Дніпропетровській області повторно направлено листа до Посольства Республіки Молдова в Україні від 16.12.2024 № 1201.17.2-14980/12.3-24 з метою оформлення транзитної візи для відповідача. Відповіді на лист не надійшло (а.с. 30).

ГУ ДМС у Дніпропетровській області направлено лист до Посольства Румунії в Україні від 17.01.2025 № 1201.17.2-543/12.3-25 з метою оформлення транзитної візи для Відповідача. Відповіді на лист не надійшло (а.с. 31).

Листом ДУ «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» від 22.01.2025 № 4877.5/53-25 повідомлено, що відповідачем надана заява з проханням направити його паспортний документ (ЕХ2161701, терміном дії до 24.07.2024) до Посольства Королівства Марокко для виготовлення документа для повернення на батьківщину (а.с. 32).

ГУ ДМС у Дніпропетровській області втрете направлено лист до Посольства Республіки Молдова в Україні від 24.03.2025 № 1201.17.2-3574/12.3- 25 з метою оформлення транзитної візи для відповідача. На даний час відповіді на лист не надійшло (а.с. 33).

ДУ «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні. ДМС» направлено лист від 27.03.2025 № 4877.5/210-25 до ГУ ДМС у Дніпропетровській області стосовно відповідача (а.с. 34).

ГУ ДМС у Дніпропетровській області стосовно відповідача направлено лист від 31.03.2025 № 1201.17.2/10446-25 до ДУ «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» (а.с. 35).

ГУ ДМС у Дніпропетровській області направлено запит до від 31.03.2025 № 1201.17.2/10448-25 до-ДУ «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС». (а.с. 36).

ДУ «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» направлено лист від 08.04.2025 № 4877.5/258-25 до ГУ ДМС у Дніпропетровській області стосовно відповідача, повідомлено, що відповіді від Посольства Королівства Марокко не надходило (а.с. 37).

ГУ ДМС у Дніпропетровській області направлено лист до Посольства Королівства Марокко в Україні від 15.05.2025 № 1201.17.2-6123/12.3-25; від 07.08.2025Л№ 1201.17.2-9978/12.3-25; від 08.09.2025 № 1201.17.2-1 1336/12.3-25 з метою підтвердження/спростування належності Відповідача до підданства Королівства Марокко. ГУ ДМС у Дніпропетровській області направлено повідомлення до від 01.08.2025 № 1201.17.2/25612-25 до ДУ «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» (а.с. 47-49, 53).

ДУ «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» наданий Акт опитування від 07.08.2025 № 4877.5/579-25 від ДУ «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС», з якого видно, що Аннас Ед-Дріеф зазначив, що бажає повернутися на батьківщину (а.с. 50 - 52).

2. Мотивувальна частина

Мотиви, з яких виходив суд, застосовані норми права та висновки суду.

Згідно із ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

За правилами ч. 7 ст. 5 КАС України іноземці та особи без громадянства користуються в Україні таким самим правом на судовий захист, що і громадяни України.

Згідно з ч. 4 ст. 46 КАС України іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, та порядок їх в'їзду в Україну та виїзду з України визначено Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22 вересня 2011 року №3773-VI (далі - Закон № 3773- VI).

Положеннями ч. 1 ст. 9 вищевказаного Закону № 3773-VI встановлено що іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Згідно із ч. 1 ст. 16 Закону № 3773-VI реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону № 3773-VI відмітка про реєстрацію іноземця або особи без громадянства в паспортному документі та/або імміграційній картці або інших передбачених законодавством України документах дійсна на всій території України незалежно від місця перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України.

Положеннями ч. 3 ст. 9 Закону № 3773-VI передбачено, що строк перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні встановлюється візою, законодавством України чи міжнародним договором України.

Виключний перелік підстав для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України визначений в статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Згідно із ч. 3 ст. 3 Закону №3773-VI іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

Відповідно до пункт 68 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 322 (у редакції від 16.09.2023) іноземець або особа без громадянства, стосовно яких прийнято рішення про скасування посвідки, повинні здати посвідку, зняти з реєстрації місце проживання та виїхати за межі України в семиденний строк з дня отримання копії такого рішення.

Положеннями ч. 1 ст. 26 Закону № 3773-VI передбачено, що іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, органу Служби безпеки України або органу охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України). У рішенні про примусове повернення зазначається строк, протягом якого іноземець або особа без громадянства повинні виїхати з України. Зазначений строк не повинен перевищувати 30 днів з дня прийняття рішення.

Відповідно до ч. 4 ст. 30 Закону № 3773-VI іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більше як на 18 місяців.

Особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу затримання іноземців або осіб без громадянства врегульовані приписами ст. 289 КАС України.

Згідно із ч. 1 ст. 289 КАС України, за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якого (якої) прийнято рішення про примусове видворення або реадмісію, ухилятиметься від виконання рішення про його (її) примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик його (її) втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, стосовно якого (якої) прийнято рішення про примусове видворення, документа, що дає право на виїзд з України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальний орган чи підрозділ, орган охорони державного кордону, орган Служби безпеки України подає до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням зазначених органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовну заяву про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів: 1) затримання з метою ідентифікації та/або забезпечення примусового видворення за межі території України; 2) затримання з метою забезпечення передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 3) взяття на поруки підприємством, установою чи організацією; 4) зобов'язання внести заставу.

Частинами 11-12 ст. 289 КАС України визначено, що строк затримання іноземців та осіб без громадянства у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, або особою без громадянства, такий строк може бути продовжено, але не більш як на вісімнадцять місяців. Про продовження строку затримання не пізніш як за п'ять днів до його закінчення орган (підрозділ), за клопотанням якого затримано іноземця або особу без громадянства, кожні шість місяців подає відповідний адміністративний позов. У такому позові зазначаються дії або заходи, що вживалися органом (підрозділом) для ідентифікації іноземця або особи без громадянства, забезпечення виконання рішення про примусове видворення чи реадмісію або для розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.

Відповідно до ч. 13 ст. 289 КАС України, умовами, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи, є: 1) відсутність співпраці з боку іноземця або особи без громадянства під час процедури його (її) ідентифікації; 2) неодержання інформації з країни громадянської належності іноземця або країни походження особи без громадянства чи документів, необхідних для ідентифікації особи.

Частиною 13 ст. 289 КАС України передбачено перелік підстав, за яких можливо продовжити строк затримання іноземців та осіб без громадянства, який є вичерпним та широкому тлумаченню не підлягає.

Згідно з Інструкцією про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 353/271/150 від 23 квітня 2012 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 травня 2012 року за № 806/21119, контроль за дотриманням іноземцями та особами без громадянства вимог законодавства здійснюють в межах своєї компетенції територіальні підрозділи Державної міграційної служби України, до повноважень яких віднесено прийняття рішень про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, їх документування та здійснення заходів з безпосереднього примусового повернення та примусового видворення за межі України.

У судовому засіданні встановлено, що рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 09.04.2025 у справі № 932/3505/25 (провадження № 2-а/932/92/25) адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області до Аннас Ед-Дріеф (ED-DRIEF ANASS) про продовження строку затримання у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в України, з метою забезпечення видворення за межі території України громадянина Королівства ОСОБА_5 - задоволено.

Продовжено строк затримання та перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в України, з метою забезпечення видворення за межі території України громадянина Королівства ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на шість місяців з метою забезпечення видворення за меді території України (а.с. 38 - 43).

Відповідно до частини 4 статті 78 КАС України - обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено пі обставини, якщо інше не встановлено законом.

Як встановлено судом, згідно із Актом опитування від 07.08.2025 № 4877.5/579-25 Аннас Ед-Дріеф зазначив, що бажає повернутися на батьківщину

Отже судом встановлено, що громадянин Королівства ОСОБА_5 -Дріеф на території України перебуває незаконно, але бажає добровільно покинути територію України для чого необхідно оформити свідоцтво для повернення на батьківщину та транзитну візу.

ГУ ДМС у Дніпропетровській області вживаються наразі заходи для примусового видворення відповідача, проте з незалежних від позивача причин на даний час здійснити примусове видворення не є можливим.

Без належної ідентифікації особи відповідача та виготовлення необхідних виїзних документів фактично є неможливим перетин ним державного кордону України та є перешкодою для початку процедури його примусового повернення чи видворення, оскільки питання визначення країни громадянської належності іноземця або країни походження особи без громадянства залишається не з'ясованим.

Отже, наявність вищевикладених обставин, створює підстави для продовження строку затримання відповідача у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України, що передбачено положеннями частини 3, частини 4 статті 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22 вересня 2011 року № 3773-VI, абзаців першого та другого частини 1, частини 11 статті 289. пункту 2, частини 13 статті 289 КАС України, а також, положеннями підпунктів «Ь» та «Г» пункту 1 статті 5 Європейської конвенції з прав людини від 04.11.1950 року (в чинній редакції Конвенції від 01.08.2021).

Таким чином, наведене свідчить про те, що позивачем вживалися організаційні заходи для ідентифікації особи відповідача, які не дали бажаних результатів та зумовили необхідність подальшого його затримання із вказаною метою.

Також вимоги позивача викладені у позові не порушують максимального строку затримання іноземців та осіб без громадянства у ПТПІ, встановленого частиною 4 статті 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та частиною 11 статті 289 Кодексу адміністративного судочинства України.

З урахуванням викладеного суд урахував, що відповідач є нелегальним мігрантом, поміщеним з метою забезпечення примусового видворення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, а процедура примусового видворення потребує додаткового часу.

Враховуючи, що відповідач затриманий 18.10.2024, то у відповідності до ч. 4 ст. 30 зазначеного закону, наявні підстави для продовження строку його затримання на шість місяців.

Верховним Судом в постанові від 17.01.2019 у справі №743/1240/17 висловлено наступну позицію: чинним законодавством наведено вичерпний перелік підстав, які передбачають неможливість примусового видворення особи, а продовження строку затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні можливе лише за їх наявності.

Така практика покликана стимулювати позивачів до активних дій щодо видворення відповідача у встановлений законом 6-місячний строку за реальної можливості встановити його особу, а не займатися формалізмом та утриманням іноземців за рахунок державного бюджету.

Отже на даний час неможливо забезпечити примусове видворення відповідача у зв'язку з тим, що до теперішнього часу інформації щодо підтвердження його особи чи його громадянства з боку республіки Вірменія не отримано, що робить неможливим проходження процедури ідентифікації особи як іноземця чи реадмісію особи у зазначений строк, або прийняття рішення за заявою про визнання його біженцем, або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, що об'єктивно впливає на строки його затримання.

Тому, суд вважає необхідним ще раз звернути увагу сторін на приписи ч. 4ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», яка передбачає:

- аб. 1 ч. 4 ст. 30 Закону: іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців ;

- аб. 2 ч. 4 ст. 30 Закону: у разі звернення особи під час її перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, вона продовжує перебувати в зазначеному пункті до остаточного прийняття рішення за заявою.

Таким чином, згідно до ч. 4 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», строк затримання відповідача, підлягає продовженню на шість місяців.

Розподіл судових витрат.

Відповідно до ст.139, ст.289 КАС України, судові витрати віднести за рахунок держави.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.243,288,289,371 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області до громадянина Королівства ОСОБА_2 про продовження строку затримання та перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні - задовольнити.

Продовжити строк затримання та перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, громадянина Королівства ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,строком на шість місяців.

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Рішення підлягає негайному виконанню.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене) (ч.5 ст.250 КАС України).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом десяти днів шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 10 жовтня 2025 року.

Суддя Наумова О.С.