Постанова від 09.10.2025 по справі 711/9207/25

Справа № 711/9207/25

Номер провадження 3/711/2583/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2025 року м.Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Олійник В.М., за участі секретаря судових засідань Карабань З.І., прокурора Лисика М.А., особи стосовно якої складено протокол - ОСОБА_1 ,

розглянувши адміністративні матеріали, які надійшла з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Національної поліції України, про притягнення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Черкаси, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на час вчинення адміністративного правопорушення лікарем-фтизіатром спеціалізованої фтизіо-пульмонологічної МСЕК КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради»,

до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Придніпровського районного суду м.Черкаси знаходяться адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні встановлено, що згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 534/2025 від 25.09.2025 - ОСОБА_1 , будучи лікарем-фтизіатром експертом спеціалізованої фтизіо-пульмонологічної МСЕК Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» та відповідно до підпункту «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог ч.1 ст.45, п.2-17 Прикінцевих положень Закону без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2025, а декларація фактично подана 13.06.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

Прокурор Лисик М.А. в судовому засіданні зазначив, що вважає, що винуватість ОСОБА_1 доведена та підтверджується зібраними по справі доказами, а тому просить суд притягнути останню до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

В судовому засіданні особа, стосовно якої складено протокол про адміністративне праворушення, ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Просив суд врахувати, що він вчинив вказане правопорушення не маючи умислу, як це вказано в протоколі про адміністративне правопорушення, оскільки з 01.10.2024 він перебував на лікарняному з приводу оперативного втручання. Після виписки із стаціонару він знаходився вдома за станом здоров'я, та самостійно не міг заповнити електронну декларацію. З 01.01.2025 він не працював в зв'язку з Указом Президента. Коли стан здоров'я покращився, він одразу ж звернувся за допомогою до професійних програмістів і подав декларацію. Враховуючи викладене, просить суд застосувати стосовно нього ст.22 КУпАП та адміністративне провадження про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП закрити в зв'язку з малозначністю.

Суд, заслухавши пояснення особи стосовно якої складено протокол про адміністративне праворушення ОСОБА_1 , думку прокурора Лисика М.А., всебічно та об'єктивно дослідивши матеріали провадження, відповідно до вимог ст.280 КУпАП, дійшов наступних висновків.

Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Для розкриття об'єктивних складових адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, слід зазначити, що диспозиція цієї норми за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм.

Примітка до ст.172-6 КУпАП, вміщуючи вказівку на суб'єкт цього правопорушення, відсилає правозастосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст.45 Закону «Про запобігання корупції», в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно-правових актів, що наповнює норму ч.1 ст.172-6 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.

Так, для кваліфікації діяння за ч.1 ст.172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Частиною першою статті 45 Закону «Про запобігання корупції», визначено кінцевий термін (часові межі), коли уповноважені на те особи зобов'язані подати декларацію, зокрема вміщено формулювання «щорічно до 1 квітня».

За несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Для кваліфікації діяння за ч.1 ст.172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом. Конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх, відповідальність за аналізованою частиною статті виключається.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію.

Окрім того, суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу; вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Відповідно до вимог ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо припускала настання цих наслідків.

Аналіз вказаних норм приводить до висновку, що склад правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП є формальним, обов'язковим елементом його об'єктивної сторони є умисна дія, тобто умисне неподання або несвоєчасне подання декларації, а тому, орган, уповноважений на складання протоколу про адміністративне правопорушення та прокурор, що приймає участь в розгляді таких протоколів судом, зобов'язані довести суду наявність в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності за вчинення цього адміністративного правопорушення, умислу на несвоєчасне подання декларації

Окрім того, вказана позиція висвітлена в роз'ясненнях спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» від 22.05.2017, Конституційним Судом України в рішенні від 06.10.2010 року (справа № 1-27/2010).

Так в судовому засіданні встановлено, що з наданих матеріалів вбачається, що відповідно до Статуту КЗ «ЧОЦ МСЕ Черкаської обласної ради» (далі - Заклад), останній є комунальним спеціалізованим Закладом, що входить до структури закладів охорони здоров'я. Засновником закладу є Черкаська обласна рада, яка в установленому чинним законодавством порядку представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст Черкаської області та здійснює управління суб'єктом господарювання комунальної власності. Засновником делеговано окремі повноваження Управлінню охорони здоров'я Черкаської обласної державної адміністрації, яке є органом управління в межах та обсягах, визначених цим Статутом та відповідним договором.

Метою діяльності Закладу є проведення медико-соціальної експертизи хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю, з метою визначення ступеню обмеження життєдіяльності, причин, часу настання, групи інвалідності, а також компенсаторно-адаптаційних можливостей особи, реалізація яких сприяє медичній, психолого-педагогічній, професійній, трудовій, фізкультурно-спортивній, фізичній, соціальній та психологічній реабілітації.

Основними напрямами діяльності Закладу є:

-проведення медико-соціальної експертизи особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів;

-визначення ступеню обмеження життєдіяльності осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, потреби в сторонньому нагляді, догляді або допомозі, реабілітації, реабілітаційного потенціалу, групи інвалідності, причин і часу її настання, професії з якою пов'язане ушкодження здоров'я, а також ступінь втрати професійної працездатності працівників, які одержали ушкодження здоров'я, пов'язане з виконанням ними трудових обов'язків;

-встановлення потреби особам з інвалідністю у забезпеченні їх технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення на підставі медичних показань і протипоказань, а також з урахуванням соціальних критеріїв визначення ступеню стійкого обмеження життєдіяльності хворих для направлення їх у стаціонарні відділення центрів соціального обслуговування;

-визначення причин смерті особи з інвалідністю або особи, ступінь втрати працездатності якої визначений комісією у відсотках на підставі свідоцтва про смерть у разі, коли законодавством передбачається надання пільг членам сім'ї померлого;

-визначення медичних показань на право одержання особами з інвалідністю автомобіля і протипоказання до керування ним;

-складання та корегування індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю, в якій визначаються види реабілітаційних заходів та строки їх виконання, і контроль ефективності її виконання;

-проведення серед населення роз'яснювальної роботи з питань медико-соціальної експертизи тощо.

Відповідно до основних напрямків діяльності Заклад здійснює:

-організаційно-методичне керівництво та контроль за діяльністю відповідно районних, міжрайонних, міських комісій, перевірку правомірності прийнятих ними рішень;

-повторний огляд осіб, що звертаються для встановлення інвалідності і оскаржили рішення районних, міжрайонних, міських комісій, перевірка якості розроблення індивідуальних програм реабілітації, контроль за повнотою та якістю їх виконання;

-контроль за статистичним обліком і звітністю міжрайонних та спеціалізованих медико-соціальних експертних комісій області, а також безпосереднє виконання відповідних статистичних досліджень і аналізів;

-за дорученням МОЗ України проводить перевірки висновків комісій медико-соціальної експертизи інших областей, з проведенням переогляду осіб з інвалідністю, або без переогляду за наявними документами, складеними та отриманими закладом, висновок якого перевіряється.

Заклад є юридичною особою з моменту реєстрації, має самостійний баланс, відокремлене майно, печатку, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, веде самостійний бухгалтерський облік.

Поточне керівництво (оперативне управління) Закладом здійснює директор Закладу.

Трудовий колектив Закладу складається з усіх працівників, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Закладом.

Відповідно до наказу КЗ «ЧОЦ МСЕ Черкаської обласної ради» № 29-к від 15.07.2020 ОСОБА_1 , лікаря-фтизіатра Вищої категорії прийнято на посаду лікаря-фтизіатра на 0,5 ставки сумісництва спеціалізованої фтизіо-пульмонологічної МСЕК КЗ «ЧОЦ МСЕ Черкаської обласної ради», з 16.07.2020.

Наказом КЗ «ЧОЦ МСЕ Черкаської обласної ради» № 68-к від 16.08.2021 ОСОБА_1 прийнято на посаду лікаря-фтизіатра експерта спеціалізованої фтизіо-пульмонологічиої МСЕК вищої кваліфікаційної категорії з «фтизіатрії» на 1,0 ставку, з 17.08.2021.

Відповідно до наказу КЗ «ЧОЦ МСЕ Черкаської обласної ради» № 43-к від 17.05.2025 ОСОБА_1 , звільнено з 04.06.2025 у зв'язку з реорганізацією.

Відповідно до посадової інструкції лікаря-фтизіатра експерта спеціалізованої фтизіо-пульмонологічної МСЕК КЗ «ЧОЦ МСЕ Черкаської обласної ради» лікар-фтизіатр експерт належить до категорії «Професіонали».

Основними завданнями лікаря-фтизіатра експерта є участь у проведенні медико-соціальної експертизи, як фахівця у відповідності до своєї клінічної спеціальності, організація та проведення роботи з попередження та зниження інвалідності, участь у плануванні та проведенні реабілітації хворих та осіб з інвалідністю; вивчення якості медико-соціальної експертизи та підвищення культури медико-експертного обслуговування населення, визначення потреб осіб інвалідністю в. закладах з реабілітації у зв'язку з інвалідністю внаслідок туберкульозу, хвороб органів дихання та ВІЛ-СНІД.

Відповідно до підпункту «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону, суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема, є голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи.

Відповідно до підпункту «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону (у редакції станом на 08.11.2024) суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема, є голови а члени медико-соціальних експертних комісій.

Згідно з п.2-17 Прикінцевих положень Закону голови та члени медико- соціальних експертних комісій, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням повноважень голови або члена медико-соціальної експертної комісії, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст.45 цього Закону.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» ліквідовано МСЕК та на її заміну створено експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.

Разом з цим, відповідно до п.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону країни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо . нормування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» визначено, що Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2025 року, тобто до цього часу МСЕК здійснює свою діяльність.

Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, та на нього розповсюджуються обмеження, передбаченні ст. 45 Закону.

Згідно із ч.1 ст.45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 2-7 Перехідних положень Закону установлено, що суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше. Установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Законом та Порядком заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції 23 липня 2021 року № 449/21, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 р. за № 987/36609 (далі - Порядок 449/21) передбачено три види декларацій, зокрема:

1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Законом можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації.

З 1 січня до 31 березня 2025 року включно суб'єкти декларування (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2024 звітний період.

Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 , здійснював у 2024 році свою діяльність, як суб'єкт Закону, а тому граничний термін подачі щорічної декларації за 2024 рік є 31.03.2025 включно.

Як встановлено в ході розгляду адміністративних справ, за результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на офіційному веб-сайті Національного агентства, установлено, що ОСОБА_1 лише 13.06.2025 в порушення вимог ч.1 ст.45, п.2-17 Прикінцевих положень Закону подав декларацію особи, яка припинила свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2024 рік.

Розглядаючи дану справу, суд виходить з того, що відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування наступає в разі відсутності поважних причин несвоєчасного подання.

Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо. Про що зазначено в листі ВССУ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією». Зазначений в листі перелік поважних причин не є вичерпним, а приведений лише як приклад.

Як слідує з наявних матеріалів справи та наданих в судовому засіданні пояснень ОСОБА_1 , поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особою, яка припинила свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), правопорушник не мав.

Суд наголошує, що завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст.1 КУпАП).

Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи лікарем-фтизіатром експертом спеціалізованої фтизіо-пульмонологічної МСЕК Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» та відповідно до підпункту «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог ч.1 ст.45, п.2-17 Прикінцевих положень Закону без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2025, а декларація фактично подана 13.06.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

Отже, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано, як несвоєчасне, без поважних причин, подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і вона підлягає притягненню до відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме:

-листом вх.№534/2025 від 25.09.2025;

-листом вих. № 103078-2025 від 10.09.2025;

-копією роздруківки із Єдиного державного реєстру декларацій;

-листом начальника Національної поліції Департаменту стратегічних розслідувань УСР в Черкаській області В.Форманюка, вих. № 78063-2025 від 07.07.2025;

-листом начальника Національної поліції Департаменту стратегічних розслідувань УСР в Черкаській області В.Форманюка, вих. № 81091-2025 від 15.07.2025;

-листом начальника Національної поліції Департаменту стратегічних розслідувань УСР в Черкаській області В.Форманюка вих. № 94312-2025 від 19.08.2025;

-листом в.о.начальника Управління охорони здоров'я Черкаської ОДА ОСОБА_2 за вх. № 63237-2025 від 25.08.2025;

-наказом № 29-к від 29.07.2020, за підписом в.о. директора ОСОБА_3 КЗ «Черкаський обласний центр МСЕК Черкаської обласної ради» про прийняття на роботу ОСОБА_1 ;

-наказом № 68-к від 16.08.2021, за підписом в.о. директора Масенко Н. КЗ «Черкаський обласний центр МСЕК Черкаської обласної ради» про прийняття на роботу ОСОБА_1 ;

-наказом № 43-к від 27.05.2025, за підписом в.о. директора Масенко Н. КЗ «Черкаський обласний центр МСЕК Черкаської обласної ради» про звільнення в зв'язку з реорганізацією ОСОБА_1 ;

-посадовою інструкцією лікаря- фтизіатра експерта спеціалізованої-пульмонологічної МСЕК КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради»;

-статутом КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» від 27.12.2023;

-листом начальника Національної поліції Департаменту стратегічних розслідувань УСР в Черкаській області В.Форманюка № 98084-2025 від 28.08.2025;

-листом керівника управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій ОСОБА_4 № 47-06/74719-25 від 05.09.2025 з додатком;

-листом голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ОСОБА_5 , № 04-18/10/1584 від 11.09.2018;

-листом заступника прокурора області ОСОБА_6 , № 05/3-4 вих-20 від 10.01.2020 з додатками;

-копією листа № 47-06/86563-21 від 06.12.2021;

-витягом з положення УСР в Черкаській області.

Суд, оцінивши вищезазначені докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 суд враховує визнання вини.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суд не вбачає.

Статтею 22 КУпАП встановлено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

За правовим змістом згаданої норми Закону, що у кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не становлять великої суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.

У відповідності до ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, наявність, його майновий стан, ступінь вини, наявність обставин, що пом'якшують відповідальність та відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, вперше притягується до адміністративної відповідальності, суддя вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП за малозначністю і оголосити йому усне зауваження, оскільки діяння, вчинені ним хоча і містило в собі усі об'єктивні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, його дії суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, і така шкода фактично не була заподіяна.

Керуючись ст.ст. 33, 22, ч.1 ст.172-6, 221, 245, 268, 283, 284, 285, 287-289, 294 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: В. М. Олійник