Справа № 698/932/24
Провадження № 2/698/51/25
16 квітня 2025 р. Катеринопільський районний суд у скаладі:
головуючого судді - Лазаренка В.В.,
при секретарі судових засідань - Триліс Я.О.,
представника позивача адвоката - Колісника С.М.,
представника відповідача адвоката - Замковенка В.М.,
представника відповідача за посадою директора - Зайченка В.В.,
розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Агро Відродження ВВ» про усунення перешкод у праві користування і розпорядження земельною ділянкою шляхом повернення її належному власнику,
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.
Ухвалою суду від 19.11.2024 року відкрито провадження у справі та постановлено проводити розгляд у порядку загального позовного провадження.
У судовому засіданні 16.04.2025 року від представників сторін до суду надійшла заява про затвердження мирової угоди, згідно якої сторони дійшли домовленості, про можливість закінчення розгляду спору на умовах взаємних поступок.
З приводу умов мирової угоди заперечень не надійшло, представник позивача та представник відповідача своїми підписами в заяві ствердили факт укладення мирової угоди на основі взаємних поступок та зазначили, що її зміст не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Згідно з ч. 7ст. 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Відповідно до ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов'язків сторін. У мировій угоди сторони можуть вийти за межи предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. Укладена сторона мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією є ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Зі змісту заяви вбачається, що наслідки прийняття та затвердження мирової угоди, передбачені ст. 256 ЦПК України сторонам зрозумілі.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
За невиконання умов цієї мирової угоди сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Представник позивача та представник відповідача заявляють, що в процесі укладення цієї мирової угоди та в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб, у тому числі й держави.
Сторони даної мирової угоди повністю усвідомлюють умови, мету та сутність цієї мирової угоди та підтверджують, що всі викладені умови цієї мирової угоди відповідають їх реальному волевиявленню та інтересам і породжують настання наслідків, зазначених у тексті цієї мирової угоди. Наслідки затвердження цієї мирової угоди сторонам відомі.
Уся інформація, викладена в цій мировій угоді, сприймається сторонами як повною мірою достовірна. Кожна сторона окремо несе повну відповідальність за недостовірність інформації, яка зазначена в цій мировій угоді.
Відповідно до вимог ст. 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Ознайомившись зі змістом заяви про затвердження мирової угоди, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що мирова угода підлягає визнанню, а провадження у справі закриттю, оскільки це не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а також держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 49, 142, 207, 208, 255, 256 ЦПК України, суд, -
Затвердити мирову угоду між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 та Приватним підприємством «Агро Відродження ВВ», код ЄДРПОУ 33392209 про усунення перешкод у праві користування і розпорядження земельною ділянкою шляхом повернення її належному власнику, згідно умовами якої:
Позивач ОСОБА_1 погоджується з тим, що Приватне підприємство «Агро Відродження ВВ» продовжить використання земельної ділянки, яка належить йому на праві приватної власності, площею 2,0001 га, кадастровий номер 7122281700:03:001:0124, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована в адмінмежах Калинопільської ОТГ Звенигородського району Черкаської області за межами населеного пункту с. Гуляйполе до завершення збору урожаю 2025 року, але не пізніше 01 серпня 2025 року.
Відповідач, Приватне підприємство «Агро Відродження ВВ», зобов'язується після завершення збору урожаю 2025 року, але не пізніше 01 серпня 2025 року повернути позивачу ОСОБА_1 , земельну ділянку, яка належить йому на праві приватної власності, площею 2,0001 га, кадастровий номер 7122281700:03:001:0124, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована в адмінмежах Калинопільської ОТГ Звенигородського району Черкаської області за межами населеного пункту с. Гуляйполе у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він її одержав в оренду.
Відповідач, Приватне підприємство «Агро Відродження ВВ», зобов'язується протягом місяця, після набрання ухвалою Катеринопільського районного суду Черкаської області про затвердження мирової угоди законної сили, погасити заборгованість перед Позивачем ОСОБА_1 зі сплати орендної плати за 2024 рік, згідно Договору оренди землі від 30 серпня 2014 року та орендну плату за 7 (сім) місяців користування земельною ділянкою в 2025 році, в розмірі, визначеному вищевказаним Договором.
Понесені позивачем та відповідачем судові витрати, пов'язані з розглядом даної справи залишаються за сторонами. Мирова угода складена у трьох примірниках, один з яких передається на затвердження до Катеринопільського районного суду Черкаської області, а два з яких знаходяться у кожної з сторін. Дана мирова угода набирає чинності з моменту її затвердження Катеринопільським районним судом Черкаської області і діє до повного виконання зобов'язання, передбаченого цією мировою угодою.
У разі ухилення однієї із сторін від виконання пунктів цієї мирової угоди, інша сторона має право направити ухвалу суду про затвердження цієї мирової угоди до виконавчої служби для примусового виконання.
Сторони заявляють, що умови мирової угоди не суперечать закону і не порушують права, свободи чи інтереси сторін та інших осіб.
Наслідки судового рішення у зв'язку укладенням цієї мирової угоди, передбачені ст.ст. 207, 255, 256 ЦПК України, сторонам відомі.
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Агро Відродження ВВ» про усунення перешкод у праві користування і розпорядження земельною ділянкою шляхом повернення її належному власнику - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя В.В. Лазаренко