Справа № 359/11681/25
Провадження № 1-в/359/501/2025
09 жовтня 2025 року м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
особи, звільненої з місць позбавлення волі ОСОБА_3 ,
дільничного офіцера поліції ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Борисполі з технічною фіксацією подання начальника Бориспільського районного управління поліції ГУНП в Київській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Бориспіль Київської області, громадянина України, із середньою освітою, неодруженого, офіційно не працюючого, військовозобов'язаного, не інваліда, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 30.01.2017 Дарницьким районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 185, ч. 4 ст. 70, ст. 71 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років,
До Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшло вищезазначене подання начальника Бориспільського районного управління поліції ГУНП в Київській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 . Подання мотивоване тим, що 02.04.2021 з місць позбавлення волі звільнився ОСОБА_3 , з яким працівниками Бориспільського РУП ГУНП в Київській області проведено профілактичну бесіду щодо недопущення вчинення ним правопорушень та інших протиправних дій. Після звільнення на шлях виправлення не став. Ніде офіційно не працевлаштований. Став порушувати громадський порядок, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності, тричі за цей рік.
У судовому засіданні дільничний офіцер поліції ОСОБА_4 підтримав подання та просив його задовольнити.
Особа, звільнена з місць позбавлення волі ОСОБА_3 у судовому засіданні проти задоволення клопотання не заперечував. При цьому пояснив суду, що наразі він проходить лікування від наркотичної залежності та раз на десять йому необхідно їздити до міста Київ, тому просив суд дозволити йому виїзд у межах Київської області.
Заслухавши думку учасників процесу та дослідивши наявні в поданні матеріали, суд вважає за необхідне його задовольнити і встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд із відповідними обмеженнями.
Згідно ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Частиною 1 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку, терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Так, розгляд подання здійснюється за місцем проживання ОСОБА_3 , у відповідності до ст.158 КВК України, ст.ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
З матеріалів подання вбачається, що 02.04.2021 з місць позбавлення волі звільнився громадянин ОСОБА_3 , з яким працівниками Бориспільського РУП ГУГІП в Київській області проведено профілактичну бесіду щодо недопущення вчинення ним правопорушень та інших протиправних дій. Після звільнення на шлях виправлення не став. Ніде офіційно не працевлаштований. Став порушувати громадський і порядок. Так, 24.01.2025 ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП. Після скоєння правопорушення ОСОБА_3 попереджений, що у випадку, якщо він не припинить порушувати громадський порядок і права інших громадян, за ним буде встановлено адміністративний нагляд. 04.02.2025 ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 175-1 КУпАП. Після чого ОСОБА_3 знову попереджено про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду. 20.09.20025 ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, після чого останнього знову попереджено про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду.
Ці правопорушення підтверджують те, що ОСОБА_3 на шлях виправлення не став і може повторно скоїти злочин. Крім того, ОСОБА_3 неодноразово попереджався, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд, однак належних висновків не зробив.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З огляду на викладене та відповідно до зазначених вимог закону, суд вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном 1 рік із застосуванням, у відповідності до ст. 10 зазначеного Закону, наступних обмежень: не виходити з будинку чи квартири за місцем проживання з 22-00 год. до 06-00 год. наступного дня; не відвідувати кафе, бари, ресторани, де спиртні напої реалізуються на розлив; прибувати на реєстрацію перший та третій вівторок кожного місяця до Бориспільський РУП ГУНП в Київській області; не виїжджати за межі Київської області без дозволу керівництва Бориспільського РУП ГУНП в Київській області.
Саме такі заходи у порядку встановлення адміністративного нагляду, на думку суду, є достатніми для належного контролю поведінки ОСОБА_3 , з метою недопущення вчинення ним нових правопорушень.
Керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд
Подання начальника Бориспільського районного управління поліції ГУНП в Київській області ОСОБА_5 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
- заборонити вихід за місцем проживання в період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги або/та необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги;
- заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани, де спиртні напої реалізуються на розлив;
- зобов'язати прибувати на реєстрацію перший та третій вівторок кожного місяця до Бориспільський РУП ГУНП в Київській області;
- заборонити виїзд за межі Київської області без дозволу керівництва Бориспільського РУП ГУНП в Київській області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 7 днів з дня проголошення судового рішення шляхом подання апеляції через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.
Суддя ОСОБА_6