Ухвала від 09.10.2025 по справі 580/8976/25

Народицький районний суд Житомирської області

Справа № 580/8976/25

УХВАЛА

09 жовтня 2025 року селище Народичі

Суддя Народицького районного суду Житомирської області Піщуліна І.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України у Черкаській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Народицького районного суду Житомирської області з Коростенського міськрайонного суду Житомирської області надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України у Черкаській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення.

Вирішуючи питання відкриття провадження у цій адміністративній справі, суддя дійшов такого висновку.

Пунктом 4 частини 1 статті 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Частиною 1 статті 286 КАС України також визначено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами.

За правилами територіальної підсудності з урахуванням положень частини 1 статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини 5 статті 171 КАС України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.

Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

У позовній заяві позивач ОСОБА_1 місцем свого проживання зазначив АДРЕСА_1 .

Втім зі змісту відповіді Народицької селищної ради Житомирської області №10-16/2450 від 09 жовтня 2025 року вбачається, що ОСОБА_1 на території Народицької об'єднаної територіальної громади не зареєстрований. При цьому, з копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого на ім'я ОСОБА_1 , слідує, що останній у встановленому законом порядку зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно з постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року №807-1Х у Житомирській області утворено Коростенський район (з адміністративним центром у місті Коростень) у складі територій Білокоровицької сільської, Гладковицької сільської, Горщиківської сільської, Іршанської селищної, Коростенської міської, Лугинської селищної, Малинської міської, Народицької селищної, Овруцької міської, Олевської міської, Словечанської сільської, Ушомирської сільської, Чоповицької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. Цією ж постановою у Житомирській області ліквідовано: Андрушівський, Баранівський, Бердичівський, Брусилівський, Ємільчинський, Житомирський, Коростенський, Коростишівський, Лугинський, Любарський, Малинський, Народицький, Новоград-Волинський, Овруцький, Олевський, Попільнянський, Пулинський, Радомишльський, Романівський, Ружинський, Хорошівський, Черняхівський, Чуднівський райони.

Законом України "Про внесення змін до Закону України"Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів" від 03 листопада 2020 року №950 - ІХ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" доповнено пунктом 3-1, відповідно до якого до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів, відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17.07.2020 року № 807-1Х, зі змінами згідно із Законом України №1874-ІХ від 16.11.2021 року, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України.

Місто Малин Коростенського району, де зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання позивача, перебуває у складі території Малинської територіальної громади, й згідно правил територіальної підсудності належить до юрисдикції Малинського районного суду Житомирської області, а не Народицького районного суду Житомирської області.

З огляду на викладене, суддя приходить до висновку, що зазначену справу слід передати на розгляд Малинському районного суду Житомирської області, до територіальної юрисдикції (підсудності) якого належить розгляд цієї справи.

Керуючись статтями 19,25,29,171, 286 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України у Черкаській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення на розгляд Малинському районному суду Житомирської області.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня її складення.

Ухвалу суду складено 09 жовтня 2025 року.

Суддя:Ірина ПІЩУЛІНА