Справа № 296/9319/25
3/296/2223/25
"08" жовтня 2025 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Покатілов О.Б., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Житомирського РУП № 2 ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 14.08.2025 року близько 10 год. 40 хв. за адресою: м. Житомир, вул. Вітрука, 41-Б, перебуваючи біля ринку «Сімейного», висловлювалася словами брутальної лайки, порушувала громадський порядок та спокій, чим вчинила дрібне хуліганство. Таким чином, ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , у судове засідання не з'явилася, хоча про час та місце розгляду даної адміністративної справи судом неодноразово повідомлялася належним чином у встановленому законом порядку. Клопотань про відкладення розгляду вказаної адміністративної справи від ОСОБА_1 до суду не надходило, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути зазначену адміністративну справу без її участі.
Суд дослідив матеріали адміністративної справи, а саме: рапорт ПОГ Житомирського РУП № 2 ГУНП в Житомирській області В.Цівінського від 14.08.2025 року, письмові пояснення ОСОБА_2 від 14.08.2025 року.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до відповідальності.
В порядку статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на вкладання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Тобто, відповідно до вимог ст. 245, 252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судом забезпечується всебічне, повне та об'єктивне дослідження всіх обставин справи.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить наступного.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 466642 від 14.08.2025 року в графі «Свідки» зазначено: «не виявлено», в графі «Потерпілий» зазначено: «немає».
Крім того, з письмових пояснень ОСОБА_2 від 14.08.2025 року, долучених до протоколу вбачається, що 14.08.2025 року близько 10 год. 40 хв. він проходив по ринку «Сімейний» в м. Житомирі по вул. Вітрука та троє громадян, які перебували на лавочці, висловлювали слова нецензурної лайки в адресу одне одного, голосно кричали, мали неохайний вигляд, порушували публічний порядок. При цьому, ані у вказаних письмових поясненнях, ані в інших матеріалах справи не зазначено, що серед цих «трьох громадян» була ОСОБА_1 .
Сам рапорт працівника поліції - ПОГ Житомирського РУП № 2 ГУНП в Житомирській області В.Цівінського від 14.08.2025 року - не може бути достатнім доказом вчинення правопорушення, оскільки складений зацікавленою особою.
З огляду на наведені обставини суд доходить висновку, що матеріали справи, додані до протоколу про адміністративне правопорушення особою, яка відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП зобов'язана доводити винуватість особи, не містять безумовних та беззаперечних доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Враховуючи вимоги ст.62 Конституції України про те, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, суд вважає необхідним провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст. 283, 284 КУпАП,-
постановив:
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП - закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом десяти днів з дня її винесення.
Cуддя О. Б. Покатілов