09 жовтня 2025 року Справа № 280/7854/25
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Калашник Ю.В., розглянув матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправним наказ в частині та зобов'язання вчинити певні дії,
09.09.2025 через підсистему «Електронний суд» до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якій позивач просить:
визнати протиправним наказ відповідача №402 від 17.06.2025 «Про виплату одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах» в частині прийняття рішення про виплату Старшому солдату ОСОБА_1 , оператору групи обліку офіцерів запасу ІНФОРМАЦІЯ_2 , одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах в розмірі 500 000,00 грн. (підпункт 1.1. пункту 1);
зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити Старшому солдату ОСОБА_1 , оператору групи обліку офіцерів запасу ІНФОРМАЦІЯ_2 , одноразову грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах у розмірі 1 000 000,00 грн.
Ухвалою суду від 15.09.2025 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні). Зобов'язано відповідача надати суду усі документи та матеріали, що були враховані при прийнятті оскаржуваного рішення.
02.10.2025 відповідач надав суду відзив на позовну заяву, зі змісту якого встановлено, що позивачу нараховано 500 тис грн., а не 1 млн.грн., оскільки останній знаходився у н.п. Березове Синельниківського району Дніпропетровської області, де бойові дії не велись. На підтвердження відповідач надав накази про визначення районів ведення воєнних (бойових) дій. При цьому, надані відповідачем накази охоплюють період з січня 2023 року по червень 2023 року.
В той же час, як вбачається зі змісту Довідки №1563/2993 від 17.05.2025, позивач перебував у н.п. Березове Синельниківського району Дніпропетровської області з 04.09.2022 по 20.06.2023.
Отже, період з вересня 2022 року не охоплений наданими відповідачем наказами про визначення районів ведення воєнних (бойових) дій.
З урахуванням викладеного, для повного та всебічного розгляду справи суд вважає за необхідне витребувати у відповідача відповідні накази про визначення районів ведення воєнних (бойових) дій у період з вересня 2022 року по грудень 2022 року.
Згідно з ч.2, 3 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Як зазначено у ч.4 ст.9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч.3 ст.77 КАС України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
При цьому, згідно з ч.6-ч.8 ст.80 КАС України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
З метою повного та об'єктивного розгляду справи, в порядку статті 80 КАС України, суд вважає за необхідне витребувати від відповідача додаткові докази у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 79, 80 КАС України, суд, -
Витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_1 докази, а саме: копії наказів про визначення районів ведення воєнних (бойових) дій за період з вересня 2022 по грудень 2022 включно.
Витребувані докази надати суду протягом 10-ти днів, з дня отримання цієї ухвали, із посиланням на номер справи 280/7854/25.
Копію ухвали надіслати відповідачу, для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
У відповідності до статті 14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Суддя Ю.В.Калашник