Справа №449/116/25
07.10.2025 м. Перемишляни
Суддя Перемишлянського районного суду Львівської області Савчак А.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
житель АДРЕСА_1
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії НПР1 № 218071 від 11.01.2025р. слідує, що ОСОБА_1 11.01.2025р. близько 09.00год. в м.Перемишляни по вул.Галицька,32 керував транспортним засобом Тойота номерний знак НОМЕР_1 в стані наркотичного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9а «Правил дорожнього руху України» та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вини не визнав пояснив, що 11.01.2025р. близько 09.00год. в м.Перемишляни по вул.Галицька,32 він завантажував в автомобіль речі і в цей час до нього підійшов працівник поліції і запропонував йому пройти огляд на стан сп'яніння на, що він погодився. Пройшовши огляд у нього виявили позитивний результат на барбітурати. Транспортним засобом він не керував, оскільки мав погане самопочуття і вживав медичні препарати для зниження тиску.
Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення та надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 130 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортного засобу особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Суддя також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, адже діючи таким чином суддя неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Таким чином, під час судового розгляду справи з урахуванням пояснень ОСОБА_1 , переконливих доказів на підтвердження винуватості останнього поза розумним сумнівом у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, в тому числі порушення п. 2.9 ПДР України - здобуто не було. З матеріалів справи та диску відеозапису даного адміністративного правопорушення не вбачається, що ОСОБА_1 було зупинено під час керування автомобілем. Відеозапис розпочинається з моменту де працівник поліції стверджує, що ОСОБА_2 порушив ч.5 ст.121 КУпАП, проте рух автомобіля не здійснюється, перебування ОСОБА_1 за кермом не зафіксовано. З відеозапису вбачається, що ОСОБА_1 носить речі до автомобіля на території приватного будинку, та не вчиняє жодних дій які б свідчили про керування ним транспортним засобом. Чітку хронологію події встановити неможливо.
Згідно із ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, і ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення. Виходячи з вищенаведеного, провадження у даній справі підлягає закриттю у зв'язку відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Керуючись ст.130, ст. ст. 280, 283, п. 1 ст. 247 КУпАП, суддя,
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Савчак Андрій Володимирович