Постанова від 09.10.2025 по справі 439/1829/25

Справа № 439/1829/25

Провадження № 3/439/857/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПО СПРАВІ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

09 жовтня 2025 року м. Броди

Суддя Бродівського районного суду Львівської області Петейчук Б.М., розглянувши справу про адміністративні правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя: АДРЕСА_1 , не працює,

за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

09 вересня 2025 року о 17 годині 10 хвилин по вулиці Залізничній в м. Броди Золочівського району Львівської області, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки: «Опель», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , здійснював провадження господарської діяльності без державної реєстрації та ліцензії.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав. Та пояснив, що перевезення не здійснював, а розпізнавальні знаки на автомобілі вказують на те, що він його продає та ціна даного автомобіля.

Представник ОСОБА_1 адвокат Галушка В.В. заявив клопотання про закриття провадження справи, оскільки суб'єктом складання протоколу не надано жодного доказу на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно надає послуги з перевезення пасажирів у режимі таксі та отримує від здійснення такого виду діяльності дохід. Крім того в протоколі не зазначені особи яких перевозив ОСОБА_1 . Також, інспектор при складанні протоколу посилався на ЗУ «Про автомобільний транспорт», а не на норму ЗУ «Про ліцензування господарської діяльності». Також, ОСОБА_1 не роз'яснювались його право на захист.

Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_1 є її другом і в цей день він підвозив її на роботу. Грошей вона йому не платила та їй не відомо, чи ОСОБА_1 займається перевезенням пасажирів.

Незважаючи на невизнання вини ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративне правопорушення, стверджується:

-протоколом про адміністративне правопорушення № 000900 від 09 вересня 2025 року, згідно якого, 09 вересня 2025 року о 17 годині 10 хвилин по вулиці Залізничній в м. Броди Золочівського району Львівської області, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки: «Опель», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , здійснював провадження господарської діяльності без державної реєстрації та ліцензії, чим порушив ч.1 ст. 164 КУпАП та ст. 39 ЗУ « Про автомобільний транспорт»;

-фототаблицею до протоколу про адміністративне правопорушення, на якій зображено автомобіль марки «Опель», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , який оснащена розпізнавальним знаком на даху автомобіль з надписом «6000»;

-відеозаписом, згідно якого у транспортному засобі за кермом зупиненого автомобіля марки: «Опель», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , сидить ОСОБА_1 а на передньому пасажирському сидіння сидить ОСОБА_2 .

Частиною 1 статті 164 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», ліцензія запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб'єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Так, пунктом 24 частини 1 статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» визначено, що діяльність з перевезення пасажирів автомобільним транспортом підлягає ліцензуванню.

Згідно ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», послуга з перевезення пасажирів чи вантажів - перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами на договірних умовах із замовником послуги за плату; автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Частиною третьою статті 9 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів, в тому числі, на надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі.

Відповідно до частини першої статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для автомобільного самозайнятого перевізника: ліцензія, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, сервісна книжка, медична довідка.

Відеозаписом, долученим до матеріалів справи зафіксовано, що автомобіль під керуванням ОСОБА_1 оснащений розпізнавальним знаком, який дозволяє ідентифікувати його як автомобіль, який надає послуги «Таксі». Пояснення ОСОБА_1 надані ним в судовому засіданні щодо того, що він не надає послуги з перевезення, а зазначений розпізнавальний знак свідчить, про те, що він продає автомобіль а напис «6000» , то ціна продажу, суд вважає такими, що не заслуговують на увагу, оскільки, на думку суду, вони надані з метою уникнення від відповідальності за вчинене.

Крім того, судом в судовому засідання твердження адвоката Галушка В.В., що наявних підстав для закриття провадження не знайшли свого підтвердження.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що досліджені докази повністю узгоджуються між собою. Їх аналіз дає суду підстави прийти до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП (провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання).

Обираючи вид та міру стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, накласти стягнення передбачене санкцією частини 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу без конфіскації транспортного засобу.

Вказане покарання, на переконання суду, за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню його вини, а також необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами.

Окрім того, відповідно до вимог статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про судовий збір» з правопорушника необхідно стягнути судовий збір в розмірі, встановленому цим законом.

На підставі викладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.33-35, 40-1, 164, 221,245, 251, 283,284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, без конфіскації транспортного засобу транспортного засобу. (одержувач коштів: ГУК Львів/Бродівська тг; розрахунковий рахунок UA268999980313040149000013001, код класифікації доходів бюджету 21081300, код ЄДРПОУ 38008294).

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, одержувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів 22030106, призначення платежу - стягнення судового збору на користь Держави.

У разі несплати штрафу у п'ятнадцятиденний строк днів з дня вручення порушникові постанови про накладення штрафу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

На підставі частини 2 статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби, може бути стягнуто з правопорушника подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Бродівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Б.М. Петейчук