ЄУН №337/3646/25
Провадження №3/337/1062/2025
06 жовтня 2025 року м. Запоріжжя
суддя Хортицького районного суду міста Запоріжжя Калугіна Ганна Борисівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яке надійшло з Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, місце роботи: КНП «Міська дитяча лікарня № 5», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП,
07 травня 2024 року головним державним аудитором відділу контролю у сфері закупівель управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області Макаренко О.М. було складено протокол про адміністративне правопорушення № 11.07.2025 стосовно фахівця публічних закупівель Комунальне некомерційне підприємство «Міська дитяча лікарня № 5» за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП за таких обставин: при проведені планової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства «Міська дитяча лікарня №5» Запорізької міської ради (далі по тексту - Підприємство. КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР, Замовник) за період з 01.01.2022 по 31.03.2025; підпорядкованість - Запорізька міська рада; адреса: 69076. м. Запоріжжя, вул. Сорочинська. буд. 28 А виявлено порушення законодавства про закупівлі в частині придбання товарів, робіт і послуг до/без - проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону, а саме: Пунктом 3-7 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон № 922) встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/202:2, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Відповідно до пункту 3-7 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922. постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 затверджено Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі - Особливості). Отже, з 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону № 922 з урахуванням цих Особливостей. В ході ревізії встановлено, що у 2024 році Замовником укладено договори на надання послуг від 19.01.2024 № 020/24 та від 05.03.2024 № 1352 на загальну суму 103 020,00 гривень, в тому числі: договір від 19.01.2024 № 020/24 на суму 79 020.00 гривень, предмет закупівлі: технічне обслуговування шафового газорозподільного за кодом пункту ДК 021:2015: 50530000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки: договір від 05.03.2024 № 1352 на суму 24 000,00 гривень, найменування предмета закупівлі: ДК 021:2015: 50530000-9 - послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки «Послуги з вимірювання параметрів електричного обладнання та заземлення». Пунктом 3 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708, визначено, що предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Відповідно до пункту 5 Особливостей, забороняється придбання замовниками товарів, робіт і послуг до/без проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару"), визначеної цими особливостями, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної цими особливостями (крім випадків, передбачених пунктами 9 і 13 цих особливостей). Пунктом 10 Особливостей зобов'язано Замовників здійснювати закупівлі послуг (крім послуг з поточного ремонту!, вартість яких становить або перевищує 100 тис, гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями. Враховуючи, що загальна сума договорів від 19.01.2024 № 020/24 та від 05.03.2024 № 1352 предмети закупівлі яких віднесені до одного і того ж коду за показником четвертої цифри Єдиног закупівельного словника ДК 021:2015: 50530000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговувань техніки, становить 103 020.00 гривень. Замовником, в порушення вимог пунктів 5 та 10 Особливостей укладено договір від 05.03.2024 № 1352 без проведення процедури відкритих торгів. Уповноваженою особою, відповідальною за здійснення публічних закупівель товарів, робіт послуг (крім послуг з поточного ремонту'), вартість яких є меншою, ніж 100 тис, гривень. Послуг поточного ремонту, вартість яких є меншою, ніж 200 тис, гривень, робіт, вартість яких є меншою, ніж 1. млн. гривень, призначено фахівця з публічних закупівель ОСОБА_1 , згідно нака: Підприємства від 28.08.2023 № 201, Уповноважена особа під час виконання своїх обов'язк користувалась відповідним Положенням про уповноважену особу, затвердженим наказом Підприємсті від 05.09.2022 №218. Згідно п. 3.9 та п. 4,2 Положення про уповноважену особу, до основних завдань (функці Уповноваженої особи належить, поміж іншого, планування закупівель та формування річного плаї закупівель в електронній системі закупівель; здійснення вибору процедури закупівлі. Таким чином, в діях Уповноваженої особи ОСОБА_1 , є склад адміністративно правопорушення, передбаченого нормами ч.З ст.164-14 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Зазначені вище порушення вчинено ОСОБА_1 06.03.2024 в Комунально. некомерційному підприємстві «Міська дитяча лікарня №5» Запорізької міської ради (69076, " Запоріжжя, вул. Сорочинська. буд. 28 А). Порушення виявлено 11.07.2025 в Комунальному некомерційному підприємстві «Міська дитяча лікарня №5» Запорізької міської ради (69076, м. Запоріжжя, вул. Сорочинська, буд. 28 А). Акт ревізії від 11.07.2025 №040804-20/6, який підписаний посадовими особами Підприємства 11,07.2025, заперечень, що є порушення випог пунктів 5 та 10 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, роб послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правов режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасував затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178, і передбачає відповідальність згідно з частиною 3 статті 164-14 Кодексу України про адміністративного правопорушення. Зазначені порушення допущено: ОСОБА_1 . 29.04.1979 року народжеі Комунальне некомерційне підприємство «Міська дитяча лікарня №5» Запорізької міської ради, фахіве публічних закупівель. ІПН 2897317782
Таким чином, в діях Уповноваженої особи ОСОБА_1 , є склад адміністративного правопорушення, передбаченого нормами ч. 3 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
03.10.2025 від захисника ОСОБА_1 - адвоката Грекова Д.В. надійшло клопотання про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, яке мотивоване тим, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 11.07.2025 року, в ході ревізії встановлено, що у 2024 році Замовником КНП «Міська дитяча лікарня № 5», ЗМР укладено два договори на надання послуг: - договір від 19.01.2024 № 020/24 на суму 79 020,00 гривень, предмет закупівлі: технічне обслуговування шафового газорозподільчого за кодом пункту ДК 021:2015: 50530000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки; - договір від 05.03.2024 № 1352 на суму 24 000,00 гривень, найменування предмета закупівлі: ДК 021:2015: 50530000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки «Послуги з вимірювання параметрів електричного обладнання та заземлення. Як вбачається з фактичних обставин, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю виходячи з наступного. Так дійсно, Замовником КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР в 2024 році було укладено два договори на надання послуг: · Договір від 19.01.2024 року № 020/24 (знаходиться в матеріалах справи) на суму 79 020,00 гривень, укладений між КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР та ТОВ «Промтеплотехсервіс». Відповідно до п. 1.1. Договору та Специфікації до нього, предметом вказаного договору були «Послуги з технічного обслуговування газових приладів». · Договір від 05.03.2024 року № 1352 (знаходиться в матеріалах справи) на суму 24 000,00 гривень, укладений між КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР та ТОВ «Компанія Електроград». Відповідно до п. 1.1. Договору та Технічного завдання (Додаток № 1 до Договору), предметом вказаного договору було: «вимірювання опору розтікання струму контуру заземлення та перехідних опорів на основних заземлювачах магістралей і устаткування; вимірювання перехідних опорів на основних заземлювачах і заземлення магістралей і устаткування; перевірка опору ізоляції; перевірка повного опору петлі фаза-нуль». З даних договорів прямо вбачається, що їх предмет не є тотожнім. Предметом вказаних договорів є різні послуги. Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 року № 1749 було затверджено національний класифікатор України ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник. Так, під час планування та здійснення закупівлі послуг з технічного обслуговування газових приладів (Договір від 19.01.2024 року № 020/24), Замовником було визначено ДК 021:2015 за Єдиним закупівельним словником за кодом пункту ДК 021:2015: 50530000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки. Однак звертаємо увагу суду, що під час планування та здійснення закупівлі послуг з вимірювання опору розтікання струму контуру заземлення та перехідних опорів на основних заземлювачах магістралей і устаткування; вимірювання перехідних опорів на основних заземлювачах і заземлення магістралей і устаткування; перевірка опору ізоляції; перевірка повного опору петлі фаза-нуль (Договір від 05.03.2024 року № 1352), Замовником помилково технічно було залишено в договорі код за пунктом ДК 021:2015: 50530000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки. З фактичних обстави справи, вказані послуги не є тотожніми послугам попереднього договору від 19.01.2024 року. Код, який відповідає вимірюванню опору та перевірці опору ізоляції - це виключно ДК 021:2015:71630000-3 «Послуги з технічного огляду та випробовувань» згідно вищевказаного Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 року № 1749 «Про затвердження національного класифікатору України ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник». Саме цей код класифікатора ДК 021:2015:71630000-3 використовується в Україні для закупівель послуг, пов'язаних з вимірюванням опору ізоляції, вимірювання опору заземлення, а також іншими технічними випробуваннями електрообладнання та мереж та інші електровимірювальні роботи. Всі закупівлі цих послуг в електронній системі закупівель «Прозорро» здійснюються виключно за кодом ДК 021:2015:71630000-3. Послуги з технічного обслуговування газових приладів та послуги вимірювання опору розтікання струму контуру заземлення та перехідних опорів на основних заземлювачах магістралей і устаткування; вимірювання перехідних опорів на основних заземлювачах і заземлення магістралей і устаткування; перевірка опору ізоляції; перевірка повного опору петлі фаза-нуль, відносяться до різних кодів класифікатора, мають різні розділ, групу та клас згідно класифікатора Український Єдиний закупівельний словник. Розділ «71» (перші дві цифри коду, що означає розділ) відносить до архітектурних, будівельних, інженерних та інспекційних послуг. Третя цифра коду означає групу та конкретизує, що це саме послуги з технічних випробувань. Четверта цифра коду означає клас та конкретизує, що це саме послуги з технічного огляду та випробовувань. Таким чином, в даному випадку відсутнє порушення п.п. 5 та 10 Особливостей, як помилково зазначив орган державного фінансового контролю в протоколі. У зв'язку з чим й відсутні подія та склад інкримінованого правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП. У вимірі фактичних обставин даної справи, відсутній факт закупівлі тотожніх послуг, вартість яких перевищує 100 000 грн. Як вже зазначалося, послуги за двома договорами є різними. Тобто, під час здійснення закупівлі послуг за Договором від 05.03.2024 року № 1352 у Замовника не виникало обов'язку проведення відкритих торгів. Слід зазначити, що в даному випадку, що визнається ОСОБА_1 , було допущено формальне порушення визначення предмета закупівлі, зокрема помилкове зазначення в договорі іншого коду класифікатора, а не порушення, яке інкримінується згідно протоколу. Слід зазначити, що відповідальність за «порушення визначення предмета закупівлі» передбачена виключно ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, а не ч. 3 ст. 164-14 КУпАП. В свою чергу, відповідно до ч. 1 ст. 221 КУпАП, справи за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП не підвідомчі суду. Відповідно до ст. 234-1 КУпАП саме органи державного фінансового контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені зокрема ч.ч. 1 та 2 ст. 164-14 КУпАП. Згідно положень КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише в межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення. Фактично, уповноваженою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не дотримано вимог щодо повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин справи. Зокрема, орган державного фінансового контролю склав протокол без здійснення аналізу предметів договорів, належності їх до певного коду ДК згідно Єдиного закупівельного словника тощо. Порушення визначення предмету закупівлі, відповідальність за яке передбачена виключно ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, визнається ОСОБА_1 . Однак, відповідно до ч. 1 ст. 221 КУпАП, справи за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП не підвідомчі суду. Крім того, вказане порушення є малозначним. Матеріальної шкоди зазначеним правопорушенням не було заподіяно, укладання зазначеного вище. правочину між КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР та ТОВ «Компанія Електроград» не потягло за собою та не створило для замовника жодних негативних правових наслідків чи додаткових обов'язків. Крім того, строк накладання адміністративного стягнення згідно ч. 1 ст. 38 КУпАП за вказане порушення, яке передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, сплив. Сукупність перелічених обставин свідчить про те, що вказане порушення має ознаки формальності, оскільки його скоєння не призвело та не могло призвести до матеріальної шкоди державним або громадським інтересам. Матеріали справи не містять відомостей про те, що дії ОСОБА_1 перешкодили чи могли перешкодити завданням законодавства про публічні закупівлі, а саме створенню конкурентного середовища та запобігання проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції. Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. Слід зазначити, що дії ОСОБА_1 хоча і містять у собі елементи складу адміністративного правопорушення, передбаченого саме ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, розгляд якого не підвідомчий суду, проте все ж таки слід зазначити, що вказані дії є такими, що не заподіяли суттєвої шкоди правовідносинам пов'язаним із забезпеченням ефективного та прозорого здійснення закупівель, створенню конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобіганню проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції, оскільки, укладання зазначеного правочину не потягло за собою та не утворило для Замовника жодних негативних правових наслідків чи то додаткових обов'язків. Просить суд, провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, від її захисника Грекова Д.В. до суду надійшла заява про розгляд справи у їх відсутність провадження по справі просить закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суддя дійшов наступних висновків.
У відповідності до положень ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Судовий розгляд справ повинен відповідати загальним принципам, а саме: верховенство права, законність, рівність перед законом і судом, повага до людської гідності, забезпечення права на свободу та особисту недоторканість, презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості, тощо.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінка доказів, відповідно до ст. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення та ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП передбачено у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до відповідальності та інше.
Частиною 3 ст. 164-14 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність:
за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону;
застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону;
відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі;
внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом;
внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни;
порушення строків оприлюднення тендерної документації.
Об'єктом правопорушень, передбачених ст. 164-14 КУпАП, є суспільні відносини в сфері закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. Такі закупівлі здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України та інших джерел фінансування, що залучаються для цього в порядку, визначеному законом. Сторонами у цих правовідносинах виступають державний замовник, що діє від імені держави, та суб'єкт господарювання виконавець державного замовлення, який може бути будь-якої форми власності. Між такими учасниками укладаються державні контракти договори, в яких визначаються економічні та правові зобов'язання сторін і регулюються їх господарські відносини. При цьому, порядок формування державного замовлення, безпосереднє здійснення закупівлі та виконання зобов'язань учасниками правовідносин має детальну нормативну регламентацію.
Об'єктивна сторона правопорушень, передбачених ст. 164-14 КУпАП, полягає у порушенні законодавства про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.
Суб'єктивну сторону цього правопорушення становить наявність вини як у формі умислу так і у формі необережності.
Зі змісту ст. 164-14 КУпАП адміністративна відповідальність за цією статтею можлива у випадку встановлення в діях особи умисної форми вини, що направлена на порушення законодавства про закупівлі.
Суб'єктом правопорушення може бути лише посадова особа.
Замовником КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР в 2024 році було укладено два договори на надання послуг: договір від 19.01.2024 року № 020/24 на суму 79 020,00 гривень, укладений між КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР та ТОВ «Промтеплотехсервіс», відповідно до п. 1.1. якого та Специфікації до нього, предметом вказаного договору є Послуги з технічного обслуговування газових приладів; договір від 05.03.2024 року № 1352 на суму 24 000,00 гривень, укладений між КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР та ТОВ «Компанія Електроград», відповідно до п. 1.1. якого та Технічного завдання (Додаток № 1 до Договору), предметом вказаного договору є вимірювання опору розтікання струму контуру заземлення та перехідних опорів на основних заземлювачах магістралей і устаткування; вимірювання перехідних опорів на основних заземлювачах і заземлення магістралей і устаткування; перевірка опору ізоляції; перевірка повного опору петлі фаза-нуль.
З даних договорів вбачається, що їх предмет не є тотожнім, так як їх предметом є різні послуги.
Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 року № 1749 затверджено національний класифікатор України ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник.
Під час планування та здійснення закупівлі послуг з технічного обслуговування газових приладів (Договір від 19.01.2024 року № 020/24), Замовником було визначено ДК 021:2015 за Єдиним закупівельним словником за кодом пункту ДК 021:2015: 50530000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки.
Під час планування та здійснення закупівлі послуг з вимірювання опору розтікання струму контуру заземлення та перехідних опорів на основних заземлювачах магістралей і устаткування; вимірювання перехідних опорів на основних заземлювачах і заземлення магістралей і устаткування; перевірка опору ізоляції; перевірка повного опору петлі фаза-нуль (Договір від 05.03.2024 року № 1352), Замовником було залишено в договорі код за пунктом ДК 021:2015: 50530000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки, що є не вірним кодом, так як фактично вказані послуги не є тотожніми послугам попереднього договору від 19.01.2024 року. Кодом, який відповідає вимірюванню опору та перевірці опору ізоляції є ДК 021:2015:71630000-3 «Послуги з технічного огляду та випробовувань» згідно вищевказаного Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 року № 1749 «Про затвердження національного класифікатору України ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник». Саме цей код класифікатора ДК 021:2015:71630000-3 повинен застосовуватися для закупівлі послуг, пов'язаних з вимірюванням опору ізоляції, вимірювання опору заземлення, а також іншими технічними випробуваннями електрообладнання та мереж та інші електровимірювальні роботи.
Таким чином, в даному випадку порушення п.п. 5 та 10 Особливостей відсутнє, у зв'язку з чим відсутні подія та склад правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, провадження у справі підлягає закриттю, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 245, 247, 268, 280 КУпАП, суддя
Закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, за відсутністю складу правопорушення.
Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Повний текст постанови складений 09.10.2025.
Суддя Г.Б. Калугіна